مرگ ۲۵ نظامی الجزائری در آتش‌سوزی

وزیر کشور الجزایر خبر داد که آتش‌سوزی‌های گسترده این کشور در نتیجه اعمال مجرمانه بوده و دستور آغاز تحقیقات در این باره را صادر کرد.

به گزارش خاورستان، ریاست جمهوری الجزائر اعلام کرد که دستکم ۲۵ نظامی در حین نجات شهروندان از آتش‌سوزی‌ها در دو استان «تیزی وزو» و «بجایه» جان باختند.
به گزارش روسیا الیوم، عبدالمجید تبون ، رئیس جمهور الجزایر روز سه شنبه، گفت که الجزائر در پی وقوع آتش سوزی در مناطق وسیعی در شمال این کشور ،آزمایش سختی را تجربه می‌کند.
او در توئیتی نوشت: وطن نجات یافته ما بار دیگر تجربه سخت و دردناکی دارد که به مصائب یک سال گذشته تاکنون افزوده شده است؛ اما همانطور که در سختی‌های قبلی پیروز شدیم به لطف خدا در این هم پیروز خواهیم شد. قلب ما با همه کسانی است که در خاموش کردن آتش سهم دارند، همانطور که دستور داده‌ایم تمام اقدامات لازم را برای کنترل اوضاع انجام دهند.
تبون افزود: همه امکانات موجود از نظر مالی و انسانی برای مقابله با این آتش سوزی‌ها که چندین ایالت را تحت تأثیر قرار داده به کار گرفته شده است و منتظر موفقیت نهایی بر این فاجعه هستیم. دولت بلافاصله خسارات وارده را برآورده و شروع به جبران خسارت آسیب دیدگان می‌کند.
وزیر کشور الجزایر روز سه شنبه از ۷۲ آتش سوزی هم زمان خبر داد که از روز دوشنبه در جنگل‌های شمال و شرق این کشور آغاز شده و آن را در نتیجه اعمال مجرمانه عنوان کرد و دستور آغاز تحقیقات درباره این حادثه را صادر کرد.
کشور‌های حوزه مدیترانه امسال با موج گرمای شدید مواجه هستند که موجب آتش‌سوزی‌های گسترده و مخرب و همچنین آلودگی هوا شده است.
منبع: فارس
انتهای پیام/۷