نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:

مسأله تعلیم، تربیت و تزکیه بر زمین مانده است/ دنیای امروز جای استراحت نیست

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه مسأله تعلیم، تربیت و تزکیه بر زمین مانده است، گفت: راه حل انواع و اقسام مشکلات بین‌المللی، منطقه‌ای، اقتصادی، سیاسی, اجتماعی و غیره در صالح بودن انسان نهفته است.

به گزارش خاورستان، آیت‌الله سید علیرضا عبادی شامگاه یکشنبه در جمع سرمربیان حلقه‌های صالحین خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: مسأله تعلیم، تربیت و تزکیه را از اهداف انبیای الهی و مسأله اصلی جهان انسان است که متأسفانه بر زمین مانده است.
وی با اشاره به اینکه استعدادهایی که در انسان نهفته شده بیش از حد تصور انسان و از دایره تصور انسان خارج است، تبیین کرد: افرادی مانند ابوعلی سیناها تنها دو درصد استعدادشان شکوفا شده و ۹۸ درصد دیگر سر به مهر از زمان تولد تا مرگ باقی مانده و با آن‌ها دفن شده است.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی عنوان داشت: بعد از رحلت حضرت محمد(ص) هواهای نفسانی صحنه‌های زشتی را به وجود آورد و امانت‌های الهی در طول تاریخ ضایع شد.
آیت‌الله عبادی تنها راه حل انواع و اقسام مشکلات بین‌المللی، منطقه‌ای، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی و غیره را در صالح بودن انسان دانست و مطرح کرد: اگر انسان صالح نشود از علم هم کاری ساخته نیست چرا که علم بدترین ابراز دست انسان‌های فاسد شده و مانند زهر می‌شود.
وی با بیان اینکه در دنیا کاری بالاتر و مهم‌تر از صالح شدن وجود ندارد، متذکر شد: اگر دنیا فاسد شود و هر چه به علم، تکنیک و ابراز مجهزتر شود، بد را بدتر می‌کند.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی اعلام کرد: اگر شرایط سخت تاریخ را در نظر بگیریم مشاهده می‌کنیم که حتی خود ائمه در چه شرایطی بودند، در آن شرایط سخت هیچ اعتبار، سازمان و تجهیزاتی نبود و آشنایی با زندگی بسیاری از این علما درس‌آموز است و باید ببینیم این علما چطور در این محیط‌ها، فشارها و استبداها از پیچ و خم تاریخ، وراثت کریمه دین را یاری کردند.
آیت‌الله عبادی با اعلام اینکه بسیاری از علمای تاریخ نانی برای خوردن نداشته و شب‌ها گرسنه سر بر بالین می‌‌گذاشتند، تصریح کرد: باید ببنیم این علما در چه شرایطی می‌ساختند و چه تحمل‌هایی داشتند.
وی با اشاره به اینکه تنها عالم بودن و عامل بودن کافی نیست و باید با قید صالح باشد، ابراز داشت: یک مهندسی دینی زمانی نتیجه می‌دهد که همراه با صالح بودن باشد.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی اعلام کرد: عنوانی که برای شجره طیبه صالحین برگزیده شده خیلی مهم است و باید تمام دیدگاه‌ها، اعمال و نظرات صالح و همراه با فرمول باشد تا به نتیجه برسد.
آیت‌الله عبادی با بیان اینکه تسامح و سهل‌انگاری در امور سبب مبهم بودن و مشخص نشدن نتیجه امور می‌شود، اضافه کرد: زمانی که کار دقیق و براساس فرمول و کارشناسی شده باشد نتیجه آن قطعی است.
وی کار حلقه‌های صالحین بسیج را کار انبیا(ع) دانست و توضیح داد: زمان کنونی بهترین و بدترین زمان است؛ بهترین زمان از این نظر که می‌شود با انسان‌های بیشماری ارتباط گرفت، بدترین زمان از این نظر که همه امکانات دست افراد فاسد است.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی زمان کنونی را جبهه مبارزه حق و باطل دانست و مطرح کرد: اگر حق کارشناسی شده در مقابل باطل قرار گیرد باطل را نابود می‌کند و این کار به دستان حلقه‌‌های صالحین صورت می‌گیرد.
آیت‌الله عبادی با تأکید بر اینکه دنیای امروز جای استراحت نیست بلکه جای تلاش و زحمت است، خطاب به حلقه‌های صالحین بسیج، بیان داشت: کار شما پیغمبر گونه و از ارزش بالایی برخوردار است.
انتهای پیام/۴
فارس