رئیس قرارگاه عمار:

مسئله سوریه یک جنگ جهانی است/ این جنگ قرار بود علیه ایران راه بیفتد

رئیس قرارگاه عمار با اشاره به برخی چالش‌های امروز منطقه گفت: مسئله سوریه یک جنگ جهانی است که قرار بود علیه ایران راه بیفتد ولی به سوریه رفته است و باید به این مسئله توجه بیشتری کرد.

به گزارش خاورستان به نقل از “فارس”حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی طائب در جمع هنرمندان بسیجی خراسان جنوبی اظهار کرد: فرق هنرمندان با دیگران در مقام اثبات است، زیرا در مقام ثبوت خیلی‌ها با هم برابر هستند.
وی با بیان اینکه اما آن چیزی که در این عالم مردم را در مقام امامت قرار می‌دهد مقام اثبات است، تاکید کرد: مقام اثبات به شکلی است که انسان بتواند مطالب را به گونه‌ای بگوید و یا به ظهور برساند که دیگران هم مانند او خواهان این مطلب شوند.
گرانی‌ها ناشی از مبارزه ایران با استکبار جهانی است
رئیس قرارگاه عمار گفت: امروز در یک پیچ تاریخی بزرگ قرار داریم که یک گردنه بزرگ در مقابل ما است که می‌خواهیم با رد شدن از این گردنه بزرگ گردن استکبار را بشکنیم.
طائب با اشاره به برخی مشکلات و چالش‌های امروز تاکید کرد: مسئله سوریه یک جنگ جهانی است که قرار بود علیه ایران راه بیفتد ولی به سوریه رفته است و باید به این مسئله توجه بیشتری کرد.
وی داستان گرانی‌ها را مربوط به مبارزه ایران با استکبار جهانی خواند و افزود: ریشه این گرانی‌ها اصل آن تحریم است.
تحریم‌های ۲ سال اخیر بی‌سابقه بوده است
رئیس قرارگاه عمار در پاسخ به این سؤال که چرا تا به حال این تحریم‌ها افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت‌ها را منجر نشده بود، گفت: تاکنون چنین تحریمی نشده بودیم و این تحریم با تمام تحریم‌های دیگر فرق می‌کند.
طائب با بیان اینکه تاکنون هر وقت تحریم می‌شدیم به ما جنس نمی‌فروختند و مایحتاج ما را نمی‌دادند ولی اکنون تحریم اقتصادی شده‌ایم، یادآور شد: تحریم‌هایی که در گذشته انجام می‌شد اینطور بود که جنس به ما نمی‌فروختند ولی جنس ما که نفت بود از ما می‌خریدند و به همین خاطر پول داشتیم و می‌توانستیم از جایی دیگر تهیه کنیم.
وی اضافه کرد: در دنیا تنها جایی که پول به درد نمی‌خورد جایی است که سرکار انسان‌ها با دین‌دارها و با خدا باشد و آنجا است که پول کارایی ندارد.
استکبار به دنبال نفت است
رئیس قرارگاه عمار گفت: در زمان شاه همین ایران اسلامی ۶ میلیون بشکه نفت روزانه به استکبار جهانی می‌داد و وقتی انقلاب پیروز شد این تعداد قطع شد.
طائب علت حمله آمریکا به عراق را مسئله نفت این کشور دانست و تاکید کرد: این پروژه آن‌ها در عراق ناتمام ماند و شکست خورد و مجبور شد پروژه جدیدی یعنی تحریم اقتصادی ایران را آغاز کند.
وی اضافه کرد: در عراق خداوند عنایت ویژه داشت و دو اقدام رقم خورد، یکی اینکه آمریکایی‌ها را توسط عراقی‌ها به نابودی کشید و دومی اینکه برخی عراقی‌ها را توسط آمریکایی‌ها ادب کرد.
محاسبه آمریکایی‌ها در تحریم نفتی ایران اشتباه بود
رئیس قرارگاه عمار با بیان اینکه آمریکا شیطان بزرگ است و امروز گرفتاری‌ها را تجربه می‌کند و در دنیا ذلیل شده است، گفت: آن‌ها مقصر اصلی این گرفتاری‌های خود را کشور ایران می‌دانند.
طائب افزود: آن‌ها محاسبات زیادی کردند و گفتند که نفت ایران را شش ماه نخریم ایران می‌میرد و این پروژه را آغاز کردند و یک ماه نفت نخریدند و خارک کلا تعطیل شد و درآمد صفر شد.
وی تاکید کرد: در این بین یک مسابقه آغاز شد که دیدند کشورهای دیگر زودتر می‌میرد و دو ماه گذشت و به اشتباه محاسبه خود پی بردند و ۱۱ کشور اعلام کردند که نمی‌توانیم تحمل کنیم و آمریکا گفت شما رابطه خود را برقرار کنید.