نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

مسئله قداست علمای ربانی دین اسلام به مردم منتقل شود / ائمه جمعه و نخبگان در استقبال از دولت تحول خواه اولویت ها را احصاء نمایند

آیت الله عبادیبا بیان اینکه مسئله قداست علمای ربانی دین اسلام باید تجزیه و تحلیل و به مردم منتقل شود، گفت:در نظام جمهوری اسلامی ایران، مردم اند که خدمتگزاران را تعیین می کنند، باید تمام نخبگان، دانشگاهیان، جوان ها و مردم دولت‌شان را رها نکنند، و این تفکر را باید در خطبه ها و ارشادات توصیه کنید.

به گزارش خبرنگار خاورستان،آیت الله سیدعلیرضا عبادی ددر نشست با ائمه جمعه خراسان جنوبی ضمن گرامیداشت یاد شهدای هفتم تیرماه، گفت: در استقبال از دولت تحول خواه ایجاب می کند که در نوع مسائل مختلفی که جمع بندی و اولویت بندی می شود، مردمی که در این شرایط سختی که داشتند و کارشکنی های بیگانه و توطئه های دشمن، اینگونه حضور پیدا کردند، در حضور به تنهایی نباید ختم شود.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، اظهار داشت: در نظام جمهوری اسلامی ایران، مردم اند که خدمتگزاران را تعیین می کنند، باید تمام نخبگان، دانشگاهیان، جوان ها و مردم دولت‌شان را رها نکنند، و این تفکر را باید در خطبه ها و ارشادات توصیه کنید که کار را فرد نمی کند، بلکه کار را جمع می کند، یعنی دولتی اسلامی تحقق پیدا کند که نقش آن دولت در تربیت جامعه، جامعه اسلامی را به وجود آید.
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه یک قداست ناشناخته ای در مقام علما در مکتب اهل بیت(علیه السلام) است، پیغمبران که مبعوث شدند برای یک هدف بودند و آن « لِيَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْط» است، اما هنوز تحقق پیدا نکرده است، یک عده با عناد، به پیامبران الهی کفر ورزیدند، عده ای نیز به ظاهر به دین گرویدند، اما منتظر فرصت بودند در شرایط خودش تعلیمات پیامبران و تربیت های آنها را تغییر دادند، ظاهر آن دین بود اما باطنش بی دینی است، دلیلش نیز این است که به اهداف نرسیدند.
وی ادامه داد: در مکتب اهل بیت یک تفاوت ۱۰۰ درصد با آنچه که در دنیا دین شمرده می شود، وجود دارد، در این مکتب برای عالم دین ۹ شرط وجود دارد، علم به صورت فقاهت، بر مبانی مسلط بودن، عمق دین را فهمیدن از جمله شروطی است که عالم دین که اسلام ناب و مکتب انبیاء (ع) مشخص کرده را باید دارا باشد.
امام جمعه بیرجند گفت: در ترفندی که در طول تاریخ وجود داشته طوری قراردادند که ظلمه متصدیان امور شده و عالمان دینی توجیه گران ستم شدند، حالا شما برگردید ببینید خاخام های یهویی از تعلیمات حضرت موسی (ع) و پیغمبران بنی اسرائیل چه باری دارند، آنچه را انجام می دهند صرفا خواسته های استعمارگران است، در مجموعه دستگاه کاتولیک، اسقف و کشیش مسئله همین است، ۱۰۰ نوع انجیل است، اما هیچ کدام انجیل حضرت عیسی(ع) نیست، خداوند نیز در قرآن کریم می فرماید«اتَّخَذُوا أَحْبَارَهُمْ وَرُهْبَانَهُمْ أَرْبَابًا مِنْ دُونِ اللَّهِ؛علماء و راهبان خود را (از نادانی) به مقام ربوبیت شناخته و خدا را نشناختند».
وی ادامه داد: اینها(کشیش ها و خاخام ها) جایگاه و موقعیتی دارند دینی که عرضه می دارند از ناحیه دیگران است، به دین خدا ربطی ندارد و این شاخصه هر جا باشد ربطی به دین ندارد و آن همراهی و توجیه با ظلمه است، ظلمه و استعمارهای جهانی ضد عدالت است، آنها به اسم هر دینی باشند، میخواهند مسلمان باشد یا غیر مسلمان به دین ربطی ندارد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی بیان کرد: در تعریفی که در عالم دین در مکتب اهل بیت شده است، اولین شاخصه اش این است که درهیچ جای اندیشه اش جایی برای ستمگر نیست و مامور به انجام عدالت است و انعکاس همان نور هدایت است؛ که تمام مسئله بشر روی این دو کلمه هدایت و ظلالت است.
وی افزود: در مکتب اهل بیت نور هدایت در قالب های مختلف بیان می شود که یکی ولایت الهی است، که همان نور الهی است، و هیچ جای آن من دون الله نیست، یعنی پیامبر مامور است که ولایت الهی را روی بندگان خودش انجام دهد، ائمه معصومین که اوصایا هستند از خود چیزی ندارند، همان نور هدایتی است که خداوند به پیامبر و ائمه معصومین انتقال داده است و اگر وجود معصومین به دلایلی نباشد، عالم دین قداستی دارد که باید در آن غرق شد.
آیت الله عبادی در ادامه، خاطر نشان کرد: امام خمینی (ره) نیز فرمود ولایت فقیه ولایت رسول الله است، و ولایت رسول الله همان ولایت خداست، وقتی ما به هدف می رسیم که قداست و تسلیم نسبت به این جایگاه را بشناسیم، آنگاه به حیات طیبه خواهیم رسید.
وی ادامه داد: این مطلبی که در مکتب اهل بیت است با همه متفاوت است، و تعریفی هم که در عالم دین فرمودند و مابقی را نپذیرفتند تکلیف جامعه خود را مشخص می کنند، به این معنی که اگر کسی از علمای شیعه اثنی عشری وارد بر حمایت بر ظلمه شد، از آنچه در گفتار معصومین آمده است حذف شده است، اما آنچه که به عنوان استاندارد تعریف شده است این است، به محض اینکه از این چهارچوبه پا بیرون بگذارد جامعه شیعه آن را نمی پذیرد، اما بدلیل اینکه جایگاه در این مکتب این است، آنهایی که از قدم اولش وارد حوزه های علمیه دینی برای وصول مراحل بعدی می روند، این قاعده است.
نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی، ابراز داشت: یک طلبه ای که تازه آمده درسش را شروع کرده، این قداست دارد، مگر از اینجا خراج شود، لذا جایگاه اهل علم از صدر تا ساقه در دین یک جایگاه ویژه ای است که انهایی که به آن مقام برسند، مصداق کامل العلما ورثه الانبیاء هستند.
وی افزود: وظیفه ما در گرو همین بحث هایی است که می خواهد احکام شرعیه باشد که از مرکز تا روستاهای دور؛ مسئله گو می رود بازگو می کند، مقام عالم و مرجع را ندارد اما همان را اجرا می کند یا مواضع سیاسی آنها را بیان می کند، فرقی نمی کند، مواضع سیاسی را نه با سلیقه خودش، نه کم و نه زیاد از آنچه که دارند مقام قداست نیابت عامه به مردم می رساند، مانند منبع آبی که برای تشنگان شبهه ها را برطرف می کنند و به تشنگان می رساند.
آیت الله عبادی، اظهار داشت: در مشکلات اقتصادی یا حضور در صحنه های نظامی فرقی نمی کند، اما اجمالش این است که با آن تعریفی که در مکتب اهل بیت از علما شده و قداست مقام نیابت عامه ای که به آنها واگذار شده است، تفاوت های فراوانی نسبت به سایر ادیان دارد.
وی افزود: این جرایاناتی که در اوایل خرداد مطرح شد، یعنی همین قبرهای دسته جمعی که در کانادا کشف شد و آمار ۱۵۰ هزارتایی دادند، کار همان تشکیلات کاتالویک است که بچه های مردم را از خانواده ها تحت عنوان آموزش گرفتند اما در پای هوا و هوس نژاد پرستی های اروپایی هرگز این بچه ها به خانه هایشان برنگشتند.
امام جمعه بیرجند در ادامه، بیان داشت: یا آن خاخام های یهودی که به مردم القا می کنند به عنوان دین که خدای عالم دو نوع حیوان آفریده دوپا وچهار پا، که غیر از نژاد یهودی بقیه انسان ها حیوان اند و مال شما هستند، وقتی مال شما هستند، ناموس، خون و قتل عام معنی ندارد، یا آنهایی که به اسم مسلمان باشد و دین را به عنوان پیروی از یزید و امثالهم انجام دهند، دین در توجیه ظلمه با دین الهی ربطی ندارد تا امروز که به اسم داعش، طالبان و سپاه صحابه که کارشان ایجاد اختلاف و کشتن است، امتیاز آنچه را که در مکتب انبیاء است جداگانه تحلیل کنید، می بینید که فرق راه از کجاست تا کجا.
وی در ادامه با بیان اینکه از فقه ها و علمای ما کرامت ها دیده شده است، گفت: در حدیثی از پیامبراکرم (ص) نیز آمده است که علماء امّتی افضل من انبیاء بنی اسرائیل، این منحصر به علمای متعهد تحت تعریف اهل بیت (ع) است؛ حدود ۱۰۰ هزار کرامت از مرحوم آقا شیخ حسنعلی نخودکی اصفهانی مستند وجود دارد.
نماینده مقام معظم رهبری در پایان اظهار داشت: این مسئله قداست تشکیلات علمای ربانی دین، باید به مردم منتقل شود، جایگاه عظیمی است که خداوند به ما داده است و وای به حال روحانی به اصطلاح شیعه ای که حق، عدل، مرجعیت و مقام نیابت عامه و خاصه را رها کند و برای تهدید، تطمیع و تشویقی لب به ستایش ظلمه یا بی تفاوت باشد، که خود به خود از این قشر جدا می شود، و در تعریف نیاز به عزل ندارد، شاید عوام اشتباه کنند اما من و شما هستیم که باید مردم عامه را آگاه کنیم.
انتهای پیام /۳