امام جمعه فردوس:

مسئولانی که به زندگی اشرافی عادت کنند هیچ‌وقت مستضعفین را درک نخواهند کرد

امام جمعه فردوس با بیان این‌که اگر کسی به زندگی اشرافی عادت کند، هیچ‌وقت مستضعفین را درک نخواهد کرد، گفت: تقریبا مسئولان ما به جز مقام معظم رهبری در یک زندگی اشرافی به سر می‌برند که وقتی مردم به زندگی آن‌ها نگاه می‌کنند حسرت می‌خورند.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا بابایی امام جمعه فردوس در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص دیدار اخیر مقام معظم رهبری با نمایندگان مجلس، اظهار کرد: مسائلی که مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس شورای اسلامی مطرح کردند بسیار حائز اهمیت است.
وی درخصوص FATF گفت: قطعا این معاهده دارای نواقصی است که با اصل نظام و قانون اساسی جمهوری اسلامی سازگار نیست، نمایندگان مجلس متوجه این نواقص شده‌اند و تصویب آن را به تأخیر انداخته‌اند.
امام جمعه فردوس در خصوص سبک زندگی غربی با اشاره به سخن پیامبر اسلام(ص) که فرمودند “هیچ بنایی در اسلام نزد خداوند محبوب‌تر از کانون خانواده نیست” بیان کرد: در زندگی‌های غربی چیزی به عنوان کانون خانواده نداریم و فقط افراد مدتی با یکدیگر هستند و به راحتی از هم جدا می‌شوند و این در تضاد با قوانین مقدس اسلام است.
بابایی گفت: متأسفانه تبلیغاتی که در غرب می‌شود و بعضی غرب‌رفته‌ها که هویت اسلامی و میهنی خود را فراموش می‌کنند گاهی مرعوب بعضی آزادی‌ها می‌شوند که باید تجدیدنظر کنند چراکه ما با داشتن اسلام هیچ کمبودی نداریم.
وی با بیان این‌که اگر کسی به زندگی اشرافی عادت کند، هیچ‌وقت مستضعفین را درک نخواهد کرد، تصریح کرد: تقریبا مسئولان ما به جز مقام معظم رهبری در یک زندگی اشرافی به سر می‌برند که وقتی مردم به زندگی آن‌ها نگاه می‌کنند حسرت می‌خورند.
امام جمعه فردوس با بیان این‌که خوی استکباری آمریکا ایجاب می‌کند همواره کشورهای اسلامی را درگیر جنگ و خونریزی کند، تأکید کرد: کشورهای اسلامی با وحدت باید از هویت اسلامی خود دفاع کنند و از اندوخته‌های خود وثروت‌های انسانی و مادی در مقابل مستکبران استفاده کنند.
بابایی با گرامیداشت شهادت دکتر مصطفی چمران و روز بسیج اساتید، بیان کرد: اساتید باید وصایای دکتر چمران که برخواسته از مکتب است را مورد مطالعه قرار دهند و راه دکتر چمران را ادامه دهند.
وی با بیان این‌که اساتید، مربی نسل جدید هستند، تصریح کرد: اساتید باید در مسائل فرهنگی و اقتصادی دقت کافی را داشته باشند و برنامه‌های دانشگاه نیز با خواسته‌های نظام اسلامی تنظیم شود و دانشجویان را به گونه‌ای تربیت کنند که بعد از فراغت از تحصیل توان کار اقتصادی داشته و دنبال تولید و اشتغال باشند.
امام جمعه فردوس خاطرنشان کرد: اگر خروجی دانشگاه‌ها نیروی انسانی ماهر، مخلص، باوفا و انقلابی نباشد قطعا بعد از مدتی دچار چالش می‌شویم.
انتهای پیام/۴