مستندساز خراسان جنوبی:

مسئولان از شهدا برای جوانان الگوسازی کنند/ مستند شهید آینه‌دار را تولید کردیم

مستندساز خراسان جنوبی با بیان این‌که شهید آینه‌دار، شهید برونسی دوم و گمنام مانده است گفت: تصمیم به ساخت یک مستند چند قسمتی با هدف معرفی شهید محمدحسین آینه‌دار برای نسل جوان و کسانی‌که این شهید را نمی‌شناسند، گرفتیم تا الگویی برای نسل جدید باشد چراکه امروز در زندگی‌هایمان نیاز به الگوهایی مانند شهید آینه‌دار هستیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، پاسدار رشید اسلام شهید محمدحسین آینه‌دار از شهدای دوران دفاع مقدس و اهل شهرستان فردوس استان خراسان جنوبی است. محمدرضا سلطانپور، روایت زندگی این شهید بزرگوار را در فیلمی تهیه کرده است.
سلطانپور در خصوص تهیه این اثر با بیان این‌که شهید آینه‌دار شهیدی است که به نظر من دارای ویژگی‌های خاصی بوده است گفت: این شهید بزرگوار، کارگر ساده و یک آرایشگر بوده و زندگی‌اش را رها کرد و دنبال آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی رفت و به شهادت رسید.
وی افزود: به نظر من، شهید آینه‌دار، شهید برونسی دوم و گمنام مانده است چراکه شهید برونسی نیز کارگر بود و زندگی‌اش را وقف انقلاب و اسلام کرد.
وی اظهار کرد: شهید برونسی توسط رسانه‌ها، بسیار دیده شده اما مانند شهید برونسی بسیار هستند که ناشناخته ماندند.
وی گفت: یکی از این شهدا که توجه بنده را جلب کرد، شهید محمدحسین آینه‌دار است که شرایط زندگی، اخلاق و شهادتش، خاص بوده است.
سلطانپور اظهار کرد: با تعدادی از جوانان انقلابی و هنری استان خراسان جنوبی تصمیم به ساخت یک مستند چند قسمتی با هدف معرفی شهید محمدحسین آینه‌دار برای نسل جوان و کسانی‌که این شهید را نمی‌شناسند، گرفتیم تا الگویی برای نسل جدید باشد چراکه امروز در زندگی‌هایمان نیاز به الگوهایی مانند شهید آینه‌دار هستیم.
وی افوزد: با توجه به حمایت‌نکردن مسئولان ادارات و ارگان‌ها، برای ساخت این‌گونه مستندها، بنده و دوستان هنرمند و انقلابی‌ام با توجه به نیاز به ساخت این مستند، با بودجه شخصی و کم‌ترین امکانات موجود و شخصی به شهرستان فردوس سفر کرده و طی چند روز ضبط مداوم، با دو هم‌رزم شهید آینه‌دار و همسر این شهید بزرگوار، مصاحبه کرده و اسناد و مدارک مورد نیاز برای انتشار در مستند را جمع‌آوری کرده و همچنین تصاویر مورد نیاز از مزار شهدا و مزار شهید آینه‌دار و مکان‌های دیگر را ضبط کرده و به مرکز استان بازگشتیم تا مراحل تدوین این مستند شروع شود.
وی اظهار کرد: به دلیل این‌که مخاطبان این مستند، فضای مجازی و رسانه‌های الکترونیکی است، در حج و زمان کم و در چند قسمت تولید شده است.
وی گفت: قسمت اول معرفی شهید آینه‌دار، قسمت دوم در مورد ورود شهید به کمیته انقلاب اسلامی، قسمت سوم کودتای نوژه و حمله آمریکا در صحرای طبس و قسمت چهارم حضور شهید در جبهه غرب و غریبانه به شهادت رسیدن شهید است.
وی افزود: در صورت نیاز در قسمت پنجم، شهادت شهید آینه‌دار از زبان خانواده شهید خواهد بود که این مستند در مجموع ۲۰ دقیقه است.
وی اظهار کرد: هر هفته یک قسمت در زمان ۴ الی ۶ دقیقه در فضای مجازی منتشر خواهد شد.
سلطانپور گفت: برای ساخت این مستند، آقای ناصری یکی از هم‌رزمان شهید در فردوس که هم‌اکنون مشغول خاطره‌نویسی و ثبت خاطرات ایثارگران و خانواده شهدا در فردوس است، همسر و پسر بزرگ شهید آینه‌دار که در جمع‌آوری اسناد کمک بزرگی به ما کردند و خانواده‌های رجایی و شکسته‌بند با ما همکاری کامل را داشتند.
وی تصریح کرد: با توجه به نیاز امروز در فضای مجازی برای معرفی اسطوره‌های جهاد، ایثار و مقاومت و همچنین معرفی الگوهایی برای نسل جوان، نیاز است مسئولان استان خراسان جنوبی و کشور به فکر الگوسازی برای نسل جدید از همین اسطوره‌ها باشند.
وی اظهار کرد: از همه رسانه‌ها تقاضا دارم برای انتشار مستند شهید آینه‌دار جهت معرفی این شهید بزرگوار، همکاری کنند.
عوامل تولید این مستند: کارگردان و تهیه‌کننده محمدرضا سلطانپور، صدابردار: محسن نخعی، گرافیک: سید محمد خراشادی‌زاده، تصویربرداران: محمدرضا سلطانپور و محمد کاظمی، تدوینگر: رضا محمدی، نورپرداز: مصطفی کریمی، نویسنده: سمیرا آذر، هماهنگی: آقای ناصری و تدارکات: صادق سراجی.
انتهای پیام/۴
مستند را از این‌جا مشاهده کنید.