رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی:

مسئولان امانت دار فرهنگ مردم هستند/ هیچ امانتی بالاتر از حفظ هویت فرهنگی مردم نیست

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه انحراف فرهنگی و فقدان فرهنگ باعث می‌شود بشر خودش را از بین ببرد، گفت: ما متولیان فرهنگی امانت دار مردم هستیم و هیچ امانتی بالاتر از فرهنگ مردم نیست و در این حوزه فرصت بسیار خوبی نصیب ما شده که هیچ عبادتی بهتر از این نیست.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی شب گذشته در نشست بررسی اسناد فرهنگی استان با اشاره به اهمیت بالای تدوین نقشه مهندسی فرهنگی کشور، گفت: ما امانت دار مردم هستیم و هیچ امانتی بالاتر از فرهنگ مردم نیست و در این حوزه فرصت بسیار خوبی نصیب ما شده که هیچ عبادتی بهتر از این نیست.
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه انسان خلقتا یک موجود فرهنگی است و همه امورش را بر اساس یک دیدگاه تنظیم می‌کند، گفت: بعثت و مکتب انبیاء صلوات الله علیهم اجمعین هم یک مکتب فرهنگی است که شامل همه امور فرهنگی فردی، شخصی، خانوادگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و غیره می شود و هیچ موضوعی خارج از موضوع فرهنگ نیست و به نحوی زیرمجموعه فرهنگ محسوب می شود.
وی با بیان اینکه انقلاب ما همان “اسلام ماست نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد”، افزود: ما متولیان فرهنگی باید در حفظ و نگهداری از این امانت تلاش کنیم، بله ما هم در این ۴۰ سال با موانع زیادی رو برو بوده ایم، موانعی از قبیل جنگ ها و ترورها که بر سر راه ما بوده است؛ ولی این موانع فقط مربوط به زمان ما نیست و بر سر راه تمام پیامبران الهی بوده است.
امام جمعه بیرجند در ادامه افزود: حرکت ما مانند کاروانی است که حرکت می کند و در مسیر حرکت با بادهای شدید مواجه می شود که بعضا ممکن است باد مخالف به حدی شدید باشد که این کاروان ناچار باشد که یک توقف های اندکی بکند، ما با انواع مشکلات روبرو بودیم و هستیم و همه اینها را پشت سر خواهیم گذاشت.
رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه مسئله فرهنگ موضوعی نیست که تنها مربوط به این استان و کشور باشد، اظهار داشت: انحراف فرهنگی و فقدان فرهنگ باعث می‌شود بشر خودش را از بین ببرد و آسایش را از سطح جهان سلب کند.
وی خاطرنشان ساخت: علاج این دردهای بزرگ جهانی بازگشت به آرمان‌های مکتب انبیاء علیها سلام است و سرآمد آنها اسلام است که همه‌ی صاحب نظران چه دوست و چه دشمن به آن اذعان دارند.
انتهای پیام/۱۴۳