خبرنگار خراسان جنوبی:

مسئولان حامی خبرنگاران باشند/ برخی مسئولان دید کوتاهی دارند

خبرنگار خراسان جنوبی گفت: مسئولان حامی خبرنگاران باشند، فکر نکنند ما در مقابل آن‌ها قرار داریم بلکه بدانند خبرنگاران پیام‌رسان مردم و بیان کننده مشکلات شهر و استان به مسئولان هستند و تنها در کنار هم می‌توانیم مشکلات را حل کنیم.

نسرین کاری یکی از خبرنگاران استان خراسان جنوبی که مدت ۷ سال در عرصه رسانه فعال و هم‌اکنون خبرنگار روزنامه آوای خراسان جنوبی است در گفت‌گو با خبرنگار خاورستان، گفت: از کودکی به مطالعه و نشریات و مجلات علاقه‌مند بودم و همیشه به خرید آن‌ها می‌پرداختم.
وی افزود: در دوران دانشجویی به مدت ۶ سال سردبیر نشریه دانشجویی “بیرجند گنج کویر” بودم و از این‌که برای مردم بنویسم لذت می‌بردم.
خبرنگار روزنامه آوای خراسان جنوبی ادامه داد: روزی به صورت کاملا اتفاقی به عنوان تایپیست به روزنامه آوا آمدم و کم‌کم در بخش‌های مختلف طراحی صفحات و جدول و خبرنگاری جذب شدم.
کاری با بیان این‌که شغل خبرنگاری را بسیار دوست دارم، خاطرنشان کرد: ارتباط با مردم، حس بسیار خوبی به من می‌دهد و این‌که می‌توانم تأثیرگذار باشم، برای بنده بسیار مهم است.
وی ضمن اشاره به مهم‌ترین مشکلات خبرنگاران اظهار کرد: فکر می‌کنم این‌که خبرنگاران و اصحاب رسانه کم‌تر دیده می‌شوند و مسئولان دوست دارند آن‌ها را ملانویس خودشان بدانند، بزرگ‌ترین مشکل خبرنگاران است که البته تا حدی شاید دلیلش عدم وجود اتحاد بین خبرنگاران است چراکه می‌توانیم دوستان بسیار خوبی در کنار هم باشیم حتی اگر از نظر فکری با هم فرق داریم.
خبرنگار خراسان جنوبی گفت: در زمان طرح مسائل و مشکلات مردم، باید دست به دست هم دهیم و استان را آباد کنیم و اجازه ندهیم که هیچ قشر و گروهی ما را تحت تأثیر قرار دهند و تنها و تنها به فکر مردم و استان خودمان باشیم.
کاری یادآور شد: چند سال پیش در جشنواره منطقه‌ای شرق کشور در یزد، مقام سوم یادداشت‌نویسی را کسب کردم که مطلبی با عنوان «روزی که هیچ شمعی فوت نشد» درباره بزرگداشت فردوسی نوشته بودم.
وی اضافه کرد: من بیشتر گزارشات اجتماعی کار می‌کنم به طوری‌که بسیاری از گزارشات، در جامعه بازخورد دارد.
خبرنگار خراسان جنوبی با اشاره به این‌که اخبار درج شده توسط خبرنگاران، بارها به نتایج مثبت رسیده و تأثیرگذار بوده است گفت: چندین خبر تولید کردم که در این سال‌های متوالی، تأثیرگذاری مثبتی داشته است.
کاری افزود: به عنوان نمونه، گزارشی از کودکان خیابانی داشتم که بعد از چاپ، یک خیّر تماس گرفت تا آرزوی آن کودکان که داشتن دوچرخه و عروسک بود را برآورده کند و با همت این خانم خیّر، نه‌تنها آن کودکان به آرزویشان رسیدند بلکه دختران بی‌سرپرست و بدسرپرست نیز حامی پیدا کردند.
وی در خصوص انتظار خبرنگاران از مسئولان گفت: مسئولان حامی خبرنگاران باشند، فکر نکنند ما در مقابل آن‌ها قرار داریم بلکه بدانند خبرنگاران پیام‌رسان مردم و بیان کننده مشکلات شهر و استان به مسئولان هستند و تنها در کنار هم می‌توانیم مشکلات را حل کنیم.
خبرنگار خراسان جنوبی در خصوص بزرگ‌ترین مشکلات استان اظهار کرد: بزرگ‌ترین مشکل خراسان جنوبی از نظر من شاید دید کوتاه برخی از مسئولان و مردم به موضوعات روز کشور و دنیا است.
کاری اضافه کرد: متأسفانه حاشیه‌سازی، بسیار زیاد است و گاهی شاهد هستیم مسئله‌ای که در پایتخت و کل کشور به راحتی مردم قبول می‌کنند، اینجا یک چالش بزرگ می‌شود و خود یک عامل بازدارنده برای توسعه استان است.
وی اظهار کرد: امیدوارم روزی برسد که خبرنگار به عنوان یک فرد شاخص و کارآمد شناخته شود و به حقوق قانونی خود برسد.
خبرنگار خراسان جنوبی در خصوص تلخ‌ترین و شیرین‌ترین خاطره از دوران خبرنگاری گفت: تلخ‌ترین حادثه شاید خبری از دعوای دو روستا بود که به دلیل سوءتفاهم و اشتباه در خبر باعث مشکلاتی برای بنده شد که مدت‌ها درگیرش بودم و شیرین‌ترین خاطره نیز کسب رتبه در جشنواره مطبوعات شرق کشور بود.
انتهای پیام/۱۰۱/ ۱۴/ ۴