مدیرمسئول روزنامه مهرمشرق:

مسئولان حامی رسانه بوده و نقدپذیر باشند/ مشکلات رسانه‌ها مانع ترسیم چشم‌انداز برای آن‌ها است

مدیرمسئول روزنامه مهرمشرق از مدیران و مسئولان خراسان جنوبی درخواست کرد حامی رسانه بوده، نقدپذیر باشند و با سعه‌صدر و احترام با خبرنگاران به عنوان نخبه فرهنگی و کسی که دغدغه‌اش، دغدغه مردم است برخورد کنند.

حسن احمدیان مدیرمسئول روزنامه مهرمشرق خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، گفت: فعالیت رسانه‌ای را از سال ۱۳۸۲ آغاز کردم و پس از آن به عنوان مدیرمسئول نشریه دانشجویی موج‌سوم به کارم ادامه دادم.
وی افزود: در مهرماه سال ۱۳۹۰ مجوز دوهفته‌نامه مهرمشرق را گرفتم و در آذرماه این سال توانستم مجوز نشریه مهرقائنات را نیز بگیرم و اکنون چند ماهی است که به عنوان مدیرمسئول روزنامه مهرمشرق مشغول به کار هستم.
مدیرمسئول روزنامه مهرمشرق گفت: علاقه به فعالیت در حوزه رسانه و مطبوعات و مشاهده تأثیرگذاری مطبوعات باعث شد که وارد کار رسانه شوم و سپس با راه‌اندازی نشریه مهرمشرق کارم را به طور جدی‌تری ادامه دادم.
احمدیان با بیان لزوم حضور رسانه برای توسعه همه‌جانبه کشور گفت: یکی از ابزارهای حیاتی رسانه، خبرنگار است که به عنوان چشم بینا و گوش شنوای مردم که صاحبان مطبوعات هستند، دغدغه‌های مردم را به گوش مسئولان می‌رساند.
وی اظهار کرد: وظیفه خبرنگار وظیفه‌ی خطیری است و می‌تواند گامی در جهت حل مشکلات جامعه بردارد.
مدیرمسئول روزنامه مهرمشرق ضمن تأکید به خبرنگاران بر لزوم داشتن اطلاعات کافی در زمینه‌های مختلف گفت: یک خبرنگار باید بر موضوعاتی که خبر تهیه می‌کند، مسلط باشد تا بتواند موضوع را به خوبی واکاوی کرده و راه‌کارهای کاربردی ارائه دهد.
احمدیان گفت: امروزه با گسترش خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی و با توجه به ماهیت خبر و نقش زمان در رسانه‌های امروزی، شاهد سوگیری رسانه‌ها به سمت پیگیری، نقد، تحلیل و شفاف‌سازی هستیم که این موضوع وظیفه رسانه‌ها را سنگین‌تر می‌کند.
وی افزود: نقد یکی از مسائل بسیار مهم و تأثیرگذار است که باعث رشد و پویایی جامعه شده و فقدان آن مانع رشد و توسعه جامعه می‌شود.
مدیرمسئول روزنامه مهرمشرق بیان کرد: نقد باید سازنده باشد و تنگ‌نظری و کوته‌نظری در یک نقد سازنده جایگاهی ندارد.
احمدیان اظهار کرد: نقدی باعث رشد و تکامل جامعه می‌شود که اخلاقی باشد و منافع جامعه را درنظر بگیرد.
وی افزود: قانون مطبوعات اعلام داشته که وظیفه رسانه روشن ساختن افکار عمومی و بالابردن سطح دانش مردم است که در فصل سوم این قانون ذکر شده مطبوعات حق دارند راه‌حل‌های کاربردی را با رعایت موازین اسلامی درج کنند.
مدیرمسئول روزنامه مهرمشرق از مدیران و مسئولان خراسان جنوبی درخواست کرد حامی رسانه بوده، نقدپذیر باشند و با سعه‌صدر و احترام با خبرنگاران به عنوان نخبه فرهنگی و کسی که دغدغه‌اش، دغدغه مردم است برخورد کنند.
احمدیان گفت: باتوجه به تماس‌ها و پیگیری‌های مردم و مسئولان، می‌توان به تأثیرگذاری رسانه‌های استانی پی برد.
وی اظهار کرد: نامشخص‌بودن وضعیت شغلی خبرنگاران و مسائلی مانند نداشتن بیمه، حقوق و مزایای ثابت از دغدغه‌های بزرگ خبرنگاران محسوب می‌شود.
مدیرمسئول روزنامه مهرمشرق افزود: باتوجه به مشکلاتی که رسانه‌های استان با آن مواجه هستند، نمی‌توانند چشم‌انداز مشخصی را برای خود ترسیم کنند.
احمدیان از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی درخواست اقداماتی در زمینه بیمه و مسکن خبرنگاران و ایجاد امکانات رفاهی و درنظرگرفتن یارانه برای مطبوعات محلی باتوجه به هزینه‌های سنگین چاپ کرد تا خبرنگاران بتوانند به خوبی انجام وظیفه کنند.
انتهای پیام/۱۳۸/ ۱۶/ ۴