مجری، کارگردان و مستندساز خراسان‌جنوبی:

مسئولان مانند حاج قاسم به مردم خدمت کنند/ فیلم “فصل انارها” بیان‌کننده فرهنگ مقاومت است

زمانی‌پور با بیان این‌که شهید سلیمانی ولایت‌مدار بود گفت: تمام مسئولان ویژگی خدمت به خلق سردار سلیمانی را سرلوحه کارهای خود قرار دهند.

محمدرضا زمانی‌پور مجری، کارگردان و مستندساز خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در مورد سردار سلیمانی اظهار کرد: تمام مردم طی سال‌های گذشته از حماسه‌های سردار سلیمانی در کشور سوریه و سایر کشورها شنیده اند و در جریان اقدامات انجام شده توسط سردار سلیمانی و مدافعان حرم بودند.
وی افرود: تمام فعالیت‌های سردار سلیمانی از مبارزه با داعش گرفته تا دفاع از حرم ائمه(ع)، برقراری امنیت در داخل کشور، مقاومت و ایستادگی ایشان باعث شده بود که مردم عُلقه خاصی نسبت به سردار سلیمانی داشته باشند.
این مجری خراسان جنوبی در مورد پیام حضور مردم در مراسم تشییع سردار سلیمانی، بیان کرد: مردم با حضور میلیونی خود در مراسم تشییع سردار سلیمانی و همراهانشان به دشمن نشان دادند که کشور ایران سردار سلیمانی و از این دست سردارها کم ندارد.
زمانی‌پور عنوان کرد: زنان و مردان ایران اسلامی همیشه نشان داده‌اند که پیرو راه شهدا بوده و هستند و افرادی که برای رضای خدا و دفاع از مردم تلاش می‌کنند برایشان بسیار با ارزش‌اند.
سردار سلیمانی می‌خواست سرباز باشد
وی عنوان کرد: مهم‌ترین ویژگی سردار سلیمانی خلوص نیت ایشان بود و همیشه تلاش می‌کردند یک سرباز ساده باشند. هیچ وقت دنبال جاه، مقام و منسب نبودند.
این کارگردان و مستندساز اظهار کرد: شهید سلیمانی ولایت‌مدار بودند و همیشه تلاش می‌کردند در هر مسئولیتی که دارند کارشان را به درستی انجام دهند.
زمانی‌پور گفت: سردار سلیمانی دنبال دنیا و کارهایی که جنبه دنیوی داشته باشد نبودند.
وی افزود: تمامی افراد که مسئولیتی دارند باید این ویژگیِ خدمت به خلق سردار سلیمانی را در تمامی امورات سرلوحه کار خود قرار دهند.
این کارگردان و مستندساز، علت هراس دشمن از سردار سلیمانی را، علاقه مردم به ایشان دانست و بیان کرد: خدمات سردار سلیمانی مختص ایران نبود بلکه خدمات ایشان در تمامی کشورهای مسلمانی که زیر بار ظلم دشمن بودند قابل لمس بود و این خدمات باعث علاقه مردم به ایشان و پیروی از سردار سلیمانی شده بود و دشمن از این همه علاقه مردم به سردار هراس داشت.
زمانی‌پور در مورد سیلی سخت به آمریکا و انتقام خون سردار سلیمانی، گفت: قطعا مسئولان در این خصوص تصمیم‌گیری خواهند کرد اما همیشه انتقام با موشک، تفنگ و گلوله محقق نمی‌شود. پیشرفت و موفقیت کشور در زمینه‌های مختلفف سیلی سختی بر دشمنان است.
وی در مورد نقش هنرمندان برای بیان ویژگی‌های سردار سلیمانی، عنوان کرد: هر فردی در هر زمینه‌ای که فعالیت دارد می‌تواند در بیان ویژگی‌های حاج قاسم تلاش کند. هنرمندان نیز در این خصوص نقش مهمی دارند.
کارگردان و مستند ساز خراسان‌جنوبی به یکی از آثارش به نام “فصل انارها” اشاره کرد و گفت: این فیلم بلند که به سفارش صدا و سیمای خراسان‌جنوبی و به صورت کاملا بومی تهیه شده، بیان کننده فرهنگ مقاومت بوده و در قالب قصه‌ای عاشقانه نیم نگاهی نیز به موضوع فرهنگ مقاومت سربازان مدافع حرم و شهید بصیری پور دارد.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۴/ ۴