در بیانیه بسیج اساتید استان خراسان جنوبی آمده است

مسئولان نسبت به کاهش مشکلات معیشتی مردم تلاش کنند/ مطالبه‌گری‌های به حق مردم از شرارت‌ها جداست

ما جامعه استادان دانشگاهی استان خراسان جنوبی ضمن حمایت و اطاعت از منویات مقام معظم رهبری(حفظه الله) تلاش و اهتمام ویِژه مسئولین نسبت به کاهش مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را مطالبه می‌نماییم.

به گزارش خاورستان، بسیج اساتید استان خراسان جنوبی در خصوص مسائل روزهای اخیر بیانیه‌ای صادر کرد. متن بیانیه در زیر آورده شده است.
بسم الله الرّحمن الرّحیم
” وَمَن يَقْنُتْ مِنكُنَّ لِلَّهِ وَرَسُولِهِ وَتَعْمَلْ صَالِحًا نُّؤْتِهَا أَجْرَهَا مَرَّتَيْنِ وَأَعْتَدْنَا لَهَا رِزْقًا كَرِيمًا” آیه ۳۱ سوره احزاب
و هر کس از شما خدا و فرستاده اش را فرمان برد و کار شایسته کند پاداشش را دو چندان میدهیم و برایش روزی نیکو فراهم خواهیم ساخت.
هرچند پیروزی انقلاب اسلامی وتاسیس نظام جمهوری اسلامی بهترین سند نفی نظام های استبدادی و الحادی رایج در جهان بود مجموعه حرکت های فرهنگی سیاسی اقتصادی و حتی نظامی استکبار جهانی و ضد انقلاب نتوانسته تردیدی در مبانی فکری و تزلزلی در اراده قاطع مردم کشور ایجاد نماید.
ملت ما در طول نهضت اسلامی و پس از پیروزی انقلاب اسلامی در جنگی نابرابر با تقدیم خون هزاران شهید اراده کرده است که کشوری دارای استقلال آزادی امنیت و عدالت با معنویت را داشته باشد و غیرتمندانه از مبانی نظریه انقلاب اسلامی دفاع کند.
در تاریخ چهل ساله پیروزی انقلاب دشمنان و معاندان از طراحی توطئه های اقتصادی و اعمال تحریم های ظالمانه علیه مردمی که به حقانیت ایجاد یک جامعه مدنی نبوی، دست یافته بودند، فرو گذار نکردند و به فرموده مقام معظم رهبری (آمریکا امروز متمرکز شده بر جنگ اقتصادی با ما، در جنگ اقتصادی هدف آمریکا ایجاد نارضایی است، هدفشان این است، می خواهند نارضایی ایجاد کنند بلکه بتوانند این نارضایی را به اغتشاش داخلی تبدیل کنند ۱۳۹۷/۰۵/۲۲ )
همانگونه که مستحضرید یکی از محورهای مهم در سخنان رهبر معظم انقلاب در جلسه درس خارج فقه روز یکشنبه ۲۶ آبان ماه ۹۸ مسئله امنیت ملی بود ایشان تاکید فرمودند اشرار، کینه ورزان، انسان های ناباب از حوادث رخ داده در جامعه سوء استفاده میکنند و وارد میدان می شوند. مقام معظم رهبری بارها به ضرورت ایجاد امنیت به عنوان مهم ترین و موثر ترین عوامل مورد نیاز در یک جامعه که زیربنای حرکت های علمی و تحقیقی و فعالیت های اقتصادی و نیز فعالیت های فکری و فرهنگی است اشاره داشته اند.
اکنون در فضای جنگ تمام عیار اقتصادی که دشمن اهداف استعماری و استثماری خویش را دنبال می کند انتظار می رود که مردم و مسئولان با بصیرت و موقع شناسی خود و با کار و فعالیت جهادی بر مشکلات پیش رو فائق آیند لذا اقتضا می نماید به این امر مهم که رهبر فرزانه انقلاب در دیدار اخیر در مورد عمل صالح با کارگزاران نظام و میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی بیان فرمودند توجه و اهتمام ویژه داشته باشیم (امروز در دنیای کنونی هر حرکتی، هر اقدامی، هر حرفی که در جهت استقلال سیاسی کشور ها و ملت ها، در جهت استقلال فرهنگی کشور ها و ملت ها در جهت استقلال و رشد اقتصادی کشور ها و ملت ها، در جهت وحدت، در جهت اقتدار امت اسلامی باشد، در جهت ترویج علم در دنیای اسلام باشد، در جهت رشد دادن به جوان های اسلام باشد، هر حرکتی در این جهت عمل صالح است، حسنه است)
در خاتمه ما جامعه استادان دانشگاهی استان خراسان جنوبی ضمن حمایت و اطاعت از منویات مقام معظم رهبری(حفظه الله) تلاش و اهتمام ویِژه مسئولین نسبت به کاهش مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را مطالبه می نماییم و کارآمد ترین راه برای برون رفت از مشکلات موجود را توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی بویژه تمرکز بر توان و ظرفیت داخلی می دانیم.
مردم بصیر استان خراسان جنوبی که در مقاطع حساس انقلاب با هوشمندی کامل با وقایع پیش آمده برخورد نموده اند در حوادث اخیر نیز با تفکیک مطالبه گری های به حق خود از شرارت های صورت گرفته که مورد تشویق و ترغیب مراکز شرارت دنیا، خاندان منحوس و خبیث پهلوی تا مجموعه جنایت کار منافقین می باشند این بار نیز مواظبت خواهند نمود.
والسلام و علیکم و رحمت الله و برکاته
سازمان بسیج اساتید استان خراسان جنوبی
انتهای پیام/۴/ ۵۹