امام جمعه موقت بیرجند:

مسئولان و دولتی‌ها از جوانان انقلابی یاد بگیرند/ شناساندن حق و باطل به مردم وظیفه اصلی هیئت‌ها, مداحان و منبرها

امام جمعه موقت بیرجند گفت: اگر مسئولان و دولتی‌ها یاد ندارید مدیریت صحیح داشته باشید و مشکلات اقتصادی را حل کنید از جوانان انقلابی یاد بگیرید.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام و المسلمین مجید نصیرایی امام جمعه موقت بیرجند ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه به تقوا، اظهار کرد: آنچه در روز قیامت دست انسان را خواهد گرفت پرهیزگاری و عبادات انسان است که گاهی اوقات انسان با بسیاری از مسائل، ساده و سطحی برخورد می‌کند.
وی با بیان اینکه اعمال و رفتار انسان است که عاقبت او را می‌سازد، افزود: اما برخی به این مسئله توجهی ندارند و به راحتی غیبت کرده و حقوق یکدیگر را ضایع می‌کنند.
امام جمعه موقت بیرجند گفت: اگر در جامعه‌ای فردی به اعمال و رفتار خود توجهی نداشته باشد این فرد نمی‌تواند انتظار آینده روشن و عاقبت به خیری را داشته باشد.
نصیرایی با بیان اینکه قضاوت کردن، تهمت زدن و غیبت کردن درباره دیگران جزو گناهان بسیار بزرگ است، تصریح کرد: متأسفانه برخی افراد به راحتی با آبروی مردم بازی و اظهارنظر می‌کنند و در چنین مواردی نه تنها روح و روان فرد آسیب می‌بیند بلکه جامعه نیز دچار آسیب می‌شود.
وی در ابتدای خطبه دوم نیز به تبیین مفهوم تقوا پرداخت و افزود: تقوا یعنی دنیا را بر آخرت ترجیح ندهیم و به خاطر هوی و هوس امر خدا را زیر پا نگذاریم.
امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه در تاریخ بشر همواره جریان کفر تلاش کرده و می کند جبهه حق را بگیرد و بر بشر مسلط شود، گفت: دشمن همواره دنبال نابود کردن نقاط قوت مسلمانان بوده است.
نصیرایی با اشاره به اینکه پیامبر (ص) مسجد را محور برنامه‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی قرار داده بود، خاطرنشان کرد: جریان کفر و نفاق، برای مقابله با حرکت پیامبر(ص) مسجد زرار را راه انداختند
وی با بیان اینکه امروزه نیز نقشه های دشمن ادامه دارد، افزود: دشمن نمی گوید درِ مسجد را ببندید بلکه مسجدی درست می کند و می گوید در آن فقط نماز بخوانید و کاری به جامعه نداشته باشید.
امام جمعه موقت بیرجند گفت: دشمن نمی گوید حوزه و روحانی نباشد بلکه حوزه و روحانی انگلیسی می سازد.
نصیرایی با بیان اینکه یکی از مواردی که به گسترش شیعه کمک کرد، عزاداری بوده است، یادآور شد: در طول زندگی بشریکی از مهمترین عناصری که به بالندگی و گسترش ارزش‌های ناب اسلامی کمک کرد روضه خوانی، اشک ریختن بوده است که دشمن برای آن برنامه ریزی کرده است.
وی با اشاره به اینکه آیا امروز از شبکه انگلیس برای محرم و صفر هزینه نمی شود؟ افزود: دشمن نمی گوید عزاداری نباشد بلکه بدلی برای عزاداری تعریف می کند که ظاهرش عزاداری، هیئت و مداحی است اما باطنش همان است که صهیونیست ها و آمریکایی ها می خواهند
امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه دشمن می خواهد مردم به اشک ریختن مشغول باشند اما از پیام امام حسین علیه السلام چیزی نفهمند، گفت: افرادی امروز از امام حسین (ع) و عاشورا دم می زنند اما به تبیین و محتوای آن نمی پردازند.
نصیرایی در جواب این سوال که هدف اصلی از قیام عاشورا چه بود؟ گفت: هدف اصلی عاشورا این است اگر می خواهید به سعادت برسیم باید انسان کامل بر تمام شئون زندگی مردم حاکم شود
وی با اشاره به اینکه مدیریت جامعه باید در دست افراد صالح باشد، افزود: وقتی مدیریت در دست فرد ناصالح باشد این بچه ای که شما مراقب او بودید که مال حرام نخورد و اکنون که دریک مدرسه قرار می گیرد به جای اینکه مدیر همت او تقویت ارزش های اسلامی و حجاب و هدف شهیدان باشد، همتش این می شود که چگونه دل فریبی و آرایش و رقاصی کند.
امام جمعه موقت بیرجند گفت: هرچه نماز بخوانیم اما مدیریت جامعه دست ناصالحان باسد نتیجه می شود افرادی از فضای انقلاب اسلامی علیه آرمان های انقلاب اسلامی استفاده و به رهبر و حاکمیت دهن کجی می‌کنند.
نصیرایی خاطرنشان کرد: فلسفه هیئت این است که هر کسی که در آن وارد شد بداند حق و باطل چیست؟ اشک هدف نیست و وسیله است، شهادت نیز وسیله است، حتی امام حسین هم نیامد به کربلا که شهید شود بلکه هدف او بیان حق و باطل بود.
وی با بیان اینکه مداحان، هیئت‌ها، تکایا، مساجد و منبرها همه باید به ما جهت دهد و کمک کند حق و باطل را بشناسیم و گرنه همان چیزی می شود که دشمن می خواهد، افزود: دشمن با منبر و هیئتی که به حق و باطل بپردازد مخالف است.
امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه در این روزها علاوه بر اینکه با هجمه‌های سنگین اقتصادی مواجه هستیم با هجمه جنگ رسانه ای نیز مواجه هستیم، گفت: دشمنان امروز دو هدف دارند یکی اینکه آمریکا را توانمند و مقتدر نشان بدهند و دوم اینکه نظام اسلامی را ناکارآمد جلوه داده و مردم را نا امید کنند.
نصیرایی با اشاره به اینکه مردم دیده‌اند دشمنان در هر صحنه‌ای که به مقابله با نظام پرداخته اند دماغ آنها به خاک مالیده شده است، تصریح کرد: در هر جایی که جوانان انقلابی بودند توانسته‌اند به اهداف خودشان برسند.
وی با اشاره به اینکه دشمن چهل سال است که نتوانسته به اهداف خود برسد، افزود: این نظام بحران های زیادی را پشت سر گذاشته و این جنگ اقتصادی و فتنه جدید را نیز پشت سر خواهد گذاشت و دشمنان خواب خود را به گور خواهند برد.
امام جمعه موقت بیرجند گفت: دولتی‌ها و مسئولان توجه داشته باشید شما ۶ سال است که وقت مردم و مملکت را تلف کرده‌اید که می خواهید با امریکا و اروپا بنشینید و مشکلات را رفع کنید؛ نتیجه را می بینید و این مسیر غلطی است و راه دوباره رفتن نیست.
نصیرایی با تاکید بر اینکه مسئولان تلاش کنند تیم اقتصادی خود را از تیم ولایی و جوانان انقلابی بگذارند و مسیرشان را تعییر دهند، خاطرنشان کرد: همه وظیفه دارند به دولت کمک کنند و ما سخت ترین دوران‌ها را با وحدت و همدلی پشت سر گذاشته‌ایم.
وی با اشاره به اینکه ساخت موشک نقطه زن با برد دو هزار کیلومتر سخت‌تر است یا ساخت خودرو؟ و موشک را چه کسی به ما داده است؟ افزود: اگر نمی‌توانید اقتصاد را مدیریت کنید بروید از کسانی که این مرحله را به خوبی مدیریت کردند، یاد بگیرید.
امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه آیا غنی سازی ۲۰ درصد اورانیوم را آمریکا به ما داد؟ افزود: اگر یاد ندارید مدیریت صحیح داشته باشید و مشکلات اقتصادی را حل کنید از جوانان انقلابی یاد بگیرید.
وی گفت: هرچه فشارهای دشمن بیشتر باشد همدلی و همراهی ما بیشتر است و وظیفه همه مردم است که در صحنه باشند و مشارکت داشته باشند.
انتهای پیام/ ۱۳۲/ ۶۵/