سلیمی:

مسئولیت برجام با تیم مذاکره کننده است/ شروط رهبری و مجلس را رعایت کردند یا تحریم‌ها برداشته شد؟

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: آقای ظریف آن زمان که لباس امیرکبیر را به تن کرده بود و خود را قهرمان دیپلماسی معرفی می کرد باید به بدعهدی های اروپا و آمریکا نیز فکر می کرد.

به گزارش خاورستان، علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با دانا، در واکنش به اظهارات محمد جواد ظریف مبنی براینکه پرونده برجام پرونده ای است که در سطح رهبری تصمیم گیری می شود و برجام ارتباطی با دولت‌ها ندارد گفت: حنای برجام رنگی ندارد که این دولت یا دولت دیگری بخواهد از آن دفاع کند.
وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری برای اجرای برجام شروط و الزاماتی را مشخص کردند ادامه داد: آقای ظریف پاسخ دهند آیا شروط رهبری برای اجرای برجام را رعایت کردند؟ مگر قرار نبود تحریم ها لغو شود آیا اروپا و آمریکا به وعده هایی که به آقای ظریف دادند عمل کردند.
نماینده مردم محلات در مجلس با اشاره به اینکه مجلس هم برای اجرای این برجام شروطی را تعیین کرد ادامه داد: مگر آقای ظریف شروط مجلس را برای اجرای برجام رعایت کرد؟ تعجب می کنیم که آقای رئیس جمهور وعده لغو تحریم ها را داد و امروز نه تنها تحریمی لغو نشده بلکه بدترین تحریم ها بر ملت ایران اعمال شده است و چیزی از برجام باقی نماینده است.
سلیمی با بیان اینکه آقای ظریف آن زمان که لباس امیرکبیر را به تن کرده بود و خود را قهرمان دیپلماسی معرفی می کرد باید به بدعهدی های اروپا و آمریکا نیز فکر می کرد، گفت: آقای وزیر خارجه البته اذعان کرده است که طرف های مذاکره کننده کلاه سر او گذاشتند.
وی با طرح این سوال که مگر برجام برای این نبود که از ره آورد آن تحریم ها برداشته شود؟ تصریح کرد: دولت و دستگاه دیپلماسی بر طبل مذاکرات کوبید که باید مذاکره کنیم تا تحریم ها لغو شود پس چرا این اتفاق نیفتاد و امروز دوباره به دنبال رفع تحریم ها از طریق مذاکره هستند.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مسئولیت برجام با آقای ظریف است که ۷۰ – ۸۰ سکه طلا به خاطر مذاکرات جایزه گرفتند عنوان کرد: آقایان سکه هایی را که به عنوان پاداش مذاکرات گرفتند را پس بدهند؛ چون امروز برای مردم مشخص شده است که برجام سندی نیست که قابل دفاع باشد.
انتهای پیام/۴