نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در دیدار مشاور فرمانده کل سپاه:

مسئولیت شما در مشاورت فرمانده کل سپاه پاسداران برای کشور مایه برکت است/ مردم، ارادتمندان و بسیجیان تمنای دیدار نزدیک حضرتعالی را دارند

آیت‌الله عبادی با بیان این‌که دیدار با شما، امیدواری را تشدید می‌کند گفت: شهادت، آرزوی هر انسان با ایمانی است و بقای امثال شما در تحقق اهداف شهدا، بیشتر از اجر شهادت است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار سرتیپ‌دوم پاسدار سید هاشم غیاثی مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی دیدار و گفت‌وگو کرد.
آیت‌الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند در این دیدار گفت: از این‌که تشریف آوردید و دوستانتان در استان خراسان جنوبی را خوشحال کردید، از شما تشکر می‌کنم.
وی افزود: از سال‌ها قبل درخواست دیدار و حضور شما در استان خراسان جنوبی را داشتیم اگر چه تاکنون توفیق نشد و دیر این دیدار رقم خورد اما به دلیل این‌که دیدار در هفته دفاع مقدس واقع شد، بسیار مایه خرسندی است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان این‌که مسئولیت جدیدی که امروز بر عهده دارید هم برای شما و هم برای مردم و کشور ما مایه برکت است، گفت: دوستان و ارادتمندان به خصوص بسیجیان تمنّا دارند شما را از نزدیک ببینند و از فرمایشات شما بهره‌مند شوند که در صورت مصلحت و با رعایت مسائل بهداشتی و در حد امکان نسبت به ظرفیت مکان، چنین شرایطی فراهم شود مخصوصا در شرایطی که بیش از هر چیز مسئله ایجاد امیدواری و روحیه در مردم نیاز است چراکه امروز، جنگ اراده‌ها است و بقیه امور فرعی است و برد با جامعه‌ای است که اراده بالا و روحیه قوی داشته باشد.
آیت‌الله عبادی تصریح کرد: الحمدلله خداوند به حضرتعالی این توفیق را داده است که هم دیدار شما و هم فرمایشات و گفتار شما مسئله امیدواری را که امروز مهمترین مسئله جامعه ما است را تشدید می‌کند.
وی با بیان این‌که تدوام راه شهدا در صحت، سلامت و بقای شماست اظهار کرد: اگرچه در لحظه آخر، شهادت آرزوی هر انسان با ایمانی است اما بقای امثال شما در تحقق اهداف شهدا بسیار بیشتر از اجر و پاداش شهادت است.
امام جمعه بیرجند گفت: روایت است سوال شد که آیا بالاتر از مقام شهادت، مقامی وجود دارد که پاسخ داده‌اند بله، و آن برای کسانی است که در جهاد در راه خدا از خود و جان خود بگذرند و تا مرز شهادت بروند و دشمن را ناکام گذارند و تا آخر عمر در پیاده کردن اهداف شهدا کار و تلاش کنند، چنین کسانی مقامشان از مقام شهید بالاتر است.
حضور در خراسان جنوبی جزو بهترین ایام خدمت بنده به شمار می‌آید
سردار غیاثی مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در ابتدای این دیدار اظهار کرد: امروز توفیق بزرگی خداوند به ما عنایت کرد تا در ابتدای صبح به محضر شما برسیم.
وی با اشاره به اینکه چهار سال از آخرین دیدار بنده با حضرتعالی گذشته است، افزود: در این ایام به دنبال فرصتی بودیم تا به محضر شما و دیگران عزیزانمان در استان خراسان جنوبی برسیم که بنا به دلایلی محقق نشد، لذا در اولین فرصتی که مهیا گردید بر خود وظیفه دانستیم که به محضر شما برسیم.
مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: خداوند متعال شاهد است که از مهمترین هدف هایی که در این سفر داشته ایم، دیدار و زیارت حضرتعالی و در کنار آن دیدار با عزیزان سپاه استان و عرض خداقوت به آن‌ها بوده است.
سردار غیاثی تصریح کرد: ۱۱ ماه حضور در خراسان جنوبی و توفیق خدمتگزاری به مردم این استان، جزو بهترین ایام خدمت بنده به شمار می‌آید که خداوند را بر این منتی که بر بنده داشته است، بسیار شاکر هستم، اگرچه کوتاه بود اما به اعتقاد بنده در موقعیتی قرار گرفتیم که احساس کردیم در کنار خدمتی که انجام می دهیم، نیم نگاهی نیز به برخی از مسائلی که استان را تحت تأثیر خودش قرار داده بود به همراه دیگر همکارانمان در سپاه و تعاملی که با حضرتعالی داشتیم، توجه داشتیم.
وی با بیان اینکه بنا بر تدبیر فرمانده محترم کل سپاه چهار سال پاسداران انقلاب اسلامی نیز در استان فارس مشغول به خدمت بودیم، بیان کرد: زمانی که حکم معارفه ابلاغ شد، احساس بنده این بود که هنوز برنامه هایی که برای این استان پیش بینی کرده بودیم، یک سال دیگر را می طلبد اما با توجه به حساسیتی که استان فارس داشت و فرمانده سابق آن استان بنا به ضرورت به قرارگاه امام حسین(ع) تشریف برده بودند لازم بود که ما نیز به عنوان سرباز به این استان برویم و خداوند را شاکریم که در مدت چهال سال حضور در این استان نیز اتفاق خوبی نه به خاطر حضور بنده بلکه به خاطر شرایط حاکم و اراده همکاران و برخی از خواص، به وقوع پیوست.
مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مطرح کرد: استان فارس دارای اقتضائات ویژه ای نسبت به سایر استان ها است که از جمله آن می توان در حوزه های مختلف فرهنگی، هنری و تحت تاثیر قرار گرفتن در فضای مجازی، اشاره کرد.
سردار غیاثی افزود: استان فارس فرصتی برای نظام محسوب می شود و امروز قطب درمانی، فرهنگی و کشاورزی است که به نظر بنده آنطور که باید و شاید از ظرفیت آن استفاده نمی شود.
مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه فلسفه ی وجودی تشکیل بسیج و سپاه این بوده است که بتواند جامعه را متناسب با شرایط بالانس کند، یادآور شد: امروز سپاه محور موضوعات در عرصه های مختلف است آن هم به خاطر عنایتی است که مقام معظم رهبری نسبت به آن دارند.
سردار غیاثی افزود: در آستانه هفته دفاع مقدس هستیم که این ایام را نیز به محضر حضرتعالی تبریک عرض می کنیم و امیدواریم که خداوند متعال این لطف و عنایت را در حق ما داشته باشد که بتوانیم در راه امام و شهدای بزرگوارمان ثابت قدم باشیم و ما را نیز مشمول رحمت خود و در زمره شهدا قرار دهد تا تلاش هایمان را به گونه ای دنبال کنیم که شرمنده رفقای شهیدمان نشویم.
وی ادامه داد: ما به عنوان یک سرباز تا زمانی که مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صلاح بداند، در خدمت آنها خواهیم بود و آن را وظیفه و تکلیف می دانیم.
مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: چه در زمانی که در محضر برادر بزرگوارتان مرحوم حضرت آیت الله سید مهدی عبادی در مشهد بودیم و چه در دوران کوتاهی که در استان خراسان جنوبی با حضرتعالی مرتبط شدیم انصافا از فرمایشات شما بهره بردیم و لازم بوده برای عرض سلام مجدد به خدمت شما برسیم .
سردار غیاثی مطرح کرد: اگرچه ممکن است فراغت های میدانی ما کمتر شود اما هر زمانی که فرمایشی داشتید حتما به محضر شما خواهیم رسید.
وی در پایان گفت: در حق ما دعا بفرمایید تا بتوانیم سربازان خوبی در رکاب ولایت و مقام معظم رهبری باشیم.
سردار سرتیپ‌دم پاسدار سید هاشم غیاثی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس است که پیش از فرماندهی در استان فارس، فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی بوده است و مردم خراسان جنوبی خاطرات خوبی از مدیریت وی در استان دارند.
انتهای پیام/۴