نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

مساجد خراسان جنوبی با کمبود امام جماعت مواجه است

آیت الله عبادی گفت: در حال حاضر از یک هزار و ۵۰۰ مسجدی که در استان خراسان جنوبی وجود دارد که شاید بیشتر از نصف آن امام جماعت ندارد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با مدیر و اساتید مدرسه علمیه سفیران هدایت بیرجند با اشاره به تلاش های حضرت آیت الله عارفی بنیانگذار فقید این مدرسه علمیه اظهار کرد: آثاری که از تحصیل کرده های اولیه این حوزه چه در استان و چه در مراکز دیگر باقی مانده همه از آثار وجود آن شخصیت بزرگوار است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: البته در حال حاضر ما همان جدیت رسیدگی به امور این حوزه و مسائل مربوط به آن را در یادگارهای آنها مشاهده می کنیم که خیلی جای تشکر دارد.
آیت الله عبادی بیان کرد: شیوه تحصیل اجتهادی در همه حوزه ها که بسیار چیز خوب و لازمی است اما از حضور بالفعل و مورد نیاز روحانیت معظم در جامعه این بهره اش کم است و در ایام خاصی منحصر می شود.
امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه در بعضی از جاها چه از نظر پیش نماز و چه از نظر بقیه مسائل دیگر حتی تراکم دارند و ما در این زمینه عقب ماندگی داریم، افزود: در حال حاضر از یک هزار و ۵۰۰ مسجدی که در استان است شاید خیلی بیشتر از نصف آن امام جماعت ندارد.
به گفته وی در حال حاضر باید برخی از طلاب و روحانیون متناسب با نیازهای فوری جامعه در سطح مردم تحصیلاتی را داشته باشند و این جاهای خالی پر کنند، این مسئله پیش از تاسیس حوزه سفیران در سطح ایران هم به عنوان یک نیاز مطرح بود.
نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی ادامه داد: در حال حاضر الحمدلله حوزه سفیران هدایت در قالب خودش در راستای کاری خود هم به صورت طولی و عرضی پیش می رود و هم در صحنه های تبلیغ، جماعت و … حضور دارد که این یک ضرورت اجتناب ناپذیر است، بنابراین یک مسئله قابل قبول و قابل حمایت است، ما هم در حد وسعمان در این جهت وظیفه داریم.
آیت الله عبادی با ابراز خرسندی نسبت به وجود اساتید خوب در حوزه سفیران هدایت، در ادامه بیان کرد: مسئله هدایت و ظلالت مهمترین موضوع بشر است و بعد مسئله هادی، اینکه تولید عالم، مبلغ و پیشوا می کند.
وی افزود: هر کس سنت حسنه ای را ایجاد کند بدون اینکه از ثواب عامل چیزی کم شود در روز قیامت از ثواب همه آن آثار برخوردار است که این ها همه از آثار وجود مرحوم آیت الله عارفی است و تداوم آن به وسیله فرزندان نسلی و فرزندان پرورشی ایشان است، خداوند روح ایشان و همه گذشتگان و همه علمای بزرگ این شهر و استان بالاخص مرحوم آیت الله تهامی و آیتی را شاد کند.
انتهای پیام /۳