در پی حضور داور زن در مسابقات آقایان؛

مسببان هنجارشکنی در مسابقات اسکیت به کمیته انضباطی معرفی شدند

اداره کل ورزش و جوانان استان ضمن محکوم کردن هنجار شکنی در مسابقات ورزشی اسکیت رولبال آیسک، مسببان هنجارشکنی این سابقات به کمیته انضباطی معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، چهار روز پیش مسابقات رول بال قهرمانی استان خراسان جنوبی با شرکت چهار تیم آقایان و دو تیم بانوان از شهر‌های بیرجند و آیسک در سالن ورزشی شهدای آیسک آغاز شد اما دو روز بعد از شروع این مسابقات خبری مبنی بر عدم برگزاری مسابقه اسکیت رولبال در شهر آیسک منتشر شد که دارای حواشی خاصی بود.
به علت استفاده از داور زن برای قضاوت مسابقات آقایان، اعتراض تیم پایگاه سردار شهید سید محمدعلی مهرداد به حضور بانوان در سالن و لزوم حفظ شئونات اسلامی وادعای داور درخصوص بیمه نبودن دو بازیکن در بازی پایانی مسابقات ناتمام ماند.
عزیزی مدیر کل ورزش وجوانان استان خراسان جنوبی در محل سالن حضور یافت و دستور بررسی و تعیین تکلیف مسابقات را به رئیس هیئت اسکیت استان و مسئول ورزش وجوانان شهرستان سرایان داد.
این حاشیه باعث شده عده ای از دلسوزان به ارزش های انقلاب مطالبه جدی در برخورد با مسببین این اقدام در فضای مجازی و رسانه ای استان داشته باشند.
ادراه کل ورزش و جوانان استان نیز این اقدام را محکوم کرد و قول داده با برگزارکننده این مسابقات برخورد قانونی داشته باشد و دست اندرکاران این مسابقه کمیته انضباطی معرفی شوند.
در این راستا روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی در اطلاعیه اعلام کرد:
اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی طی اطلاعیه ای هرگونه هنجار شکنی در حوزه ورزش و جوانان استان را محکوم می کند.
در پی برگزاری مسابقات اسکیت رولبال استان به میزبانی شهر آیسک و عدم رعایت قوانین اجرایی برگزاری مسابقات و استفاده از داور خانم برای مسابقات، اداره کل ورزش و جوانان استان این حرکت نسنجیده را به شدت محکوم کرده و با توجه به اینکه شعار این مجموعه ورزش پاک و معرفتی با رعایت دقیق اصول و موازین دینی است، مجموعه عناصری که ورزش را هدایت می کنند باید دست به دست هم بدهند تا این شعار را محقق بکنیم.
باید رفتار ورزشکاران عوامل برگزاری و روسای هیات ها متفاوت از سایر ورزشکاران کشورهای دیگر باشد.
لذا به اطلاع می رساند؛ تمامی عوامل اجرایی از جمله رییس هیات اسکیت استان, مسئول برگزاری مسابقات، رییس هیات شهرستان سرایان، و دست اندرکان این حرکت ضد ارزشی به کمیته انضباطی معرفی شدند و برخورد جدی و قانونی با آنها صورت خواهد گرفت که در آینده شاهد چنین مباحثی در ورزش استان نباشیم.
انتهای پیام/۳