دبیر سابق جبهه فرهنگی و اجتماعی انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی:

مسجد محوری و امام محوری گفتمان غالب در خراسان‌جنوبی است

ذاکریان گفت: امروز مسئله مسجد محوری و امام محوری به عنوان یک گفتمان غالب در استان مطرح است و ما نیز در همین مسیری که فهم ما بر اساس منظومه فکری مقام معظم رهبری بود جلو رفتیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مجتبی ذاکریان دبیر سابق جبهه فرهنگی و اجتماعی انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی پیش از ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه دبیر جبهه فرهنگی و اجتماعی انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: پایه های اولیه جبهه فرهنگی و اجتماعی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۹۴ در بیرجند و خراسان جنوبی شکل گرفت.

وی افزود: پس از مدتی با همکاری اعضا ستاد جبهه شکل گرفت و دوره تاسیس و تثبت طی شد و چند سال جبهه به عنوان کنشگر در میدان فرهنگی جایگاه خودش را باز خودش را معرفی کرد و توجه فعالان مردمی در کف میدان که گاها بدون پشتوانه بودند را جلب کرد.

دبیر سابق جبهه فرهنگی و اجتماعی انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: از طرف دیگر بین دستگاه های حاکمیتی به ویژه در شرایطی که طی دهه گذشته با آن مواجه بودیم وزن و جایگاه خوبی پیدا کرد.

ذاکریان عنوان کرد: از سال ۱۳۹۸ تا کنون کاری که پیش گرفته شد این بود که متناسب با نقشه کلان حرکت انقلاب اسلامی جایگاه خودمان را در این حرکت به درستی پیدا کنیم و چشم انداز ما برای رسیدن به افقی که می‌خواهیم باید متناسب با این نقشه را به درستی ترسیم کنیم و گام هایی را برای تحقق و رسیدن به آن افق به هر اندازه که توان ما اجازه دهد حرکت کنیم.

وی اظهار کرد: الحمدلله تعدادی از دوستان در تبیین وضعیت موجود و ترسیم افق و چشم انداز بر اساس منظومه فکری مقام معظم رهبری کارهای قابلی را انجام داده بودند و تقریبا می‌دانستیم که کجا را باید هدف گرفته و در کجای مسیر ایستاده‌ایم.

دبیر سابق جبهه فرهنگی و اجتماعی انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: با توجه با بازخوردهایی که دریافت شد و علی رغم تمام مشکلاتی که داشتیم اما شرایط ما در جبهه فرهنگی انقلاب شرایط قابل قبولی است.

ذاکریان بیان کرد: در این میدان صرفا مجموعه قرارگاه خاتم الاوصیا به عنوان یک حوزه اثر بود و نتیجه کار به واسطه تمام دلسوزانی که برای انقلاب کار می‌کنند، بود.

وی اظهار کرد: امروز مسئله مسجد و امام محوری به عنوان یک گفتمان غالب در استان مطرح است و ما نیز در همین مسیری که فهم ما بر اساس منظومه فکری مقام معظم رهبری این بود که واقعا نسخه نجات بخش همین به نمایش در آوردن یک الگو و پشتوانه ای است که بتواند ما را از گرفتاری ها و معضلات نظام بوروکراسی خلاص کند و بتواند یک الگوی حکمرانی متناسب با مرحله دولت اسلامی که در این قرار گرفته ایم قرار بدهد.

دبیر سابق جبهه فرهنگی و اجتماعی انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در این خصوص اقدامات خوبی  انجام شد، بیان کرد: ۹۰ درصد کار قرارگاه صرف تحقق این نقشه شد و اتفاقاتی که در مرکز استان انجام، شناسایی هایی که با ائمه جماعات انجام شد وسایر اقدامات از جمله کارهای انجام شده است.

ذاکریان خاطرنشان کرد: توسعه قرارگاه به شهرستانها و ارتباطی که با ائمه جمعه برقرارشد حداقل فایده این بود که امروز در خراسان جنوبی گفتمان امام و مسجد محوری گفتمان رایج است و این آن چیزی بود که ما میتوانیم ادعا کنیم پیش رفته است.

وی اظهار کرد: در این مدت بیش از نیمی از مجامع تخصصی در استان شکل گرفت و به نوعی برنامه ریزی شد که کارهای خود را در راستای تحقق محوری انجام دهند.

دبیر سابق جبهه فرهنگی و اجتماعی انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی به وقفه چند ماهه اشاره کرد و گفت: ان شاءالله همین مسیر با قوت و جدیت بیشتر ادامه پیدا خواهد کرد.

در این مراسم از زحمات ذاکریان قدردانی و حسین پور به عنوان دبیر جدید جبهه فرهنگی و اجتماعی انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی معرفی شد.

انتهای پیام/۱۲۷