مدیر آموزش و پرورش شهرستان درمیان مطرح کرد

مسدودی راه‌های فرعی دلیل تعطیلی برخی از مدارس درمیان/ در مدارس مشکل سوخت نداریم

مقیمی گفت: دلیل تعطیلی برخی از مدارس شهرستان درمیان بسته‌بودن راه‌های فرعی بود نه کمبود سوخت.

به گزارش خبرنگار خاورستان، طی تماس برخی از مخاطبان پایگاه خبری تحلیلی خاورستان مبنی بر عدم ‌حضور دانش‌آموزان برخی روستاها در کلاس درس به علت سرما و برودت هوا، خبرنگار ما پیگیر این موضوع شد.
شنیده شده مدرسه نظامی روستای طاغان و مدرسه ۷ تیر روستای براندود علاوه بر روزهایی که از سوی اداره کل آموزش و پرورش تعطیل شده، مجدد به علت کمبود سوخت و سرمای هوا تعطیل شده است.
همچنین شنیده شده مدرسه سما شهر اسدیه با کمبود سوخت مواجه است که منجر به سرماخوردگی تعدادی از دانش‌آموزان شده است.
نجف‌علی مقیمی مدیر آموزش و پرورش شهرستان درمیان در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: روزهای شنبه و یکشنبه ابتدای هفته به دلیل بارش برف و سردی هوا از طرف اداره کل آموزش و پرورش استان مدارس شهرستان درمیان و چند شهرستان دیگر تعطیل شد.
وی افزود: روزهای بعد از آن نیز به دلیل کاهش دما و بسته‌بودن برخی راه‌های فرعی روستایی، بحث دایربودن یا تعطیلی مدارسی که راه‌های دسترسی به آن سخت بود را با راهبران آموزشی هماهنگ کردیم و گفتیم جاهایی که مشکل دارد مدارس را تعطیل کنند لذا جاهایی که تعطیل شده به دلیل سوخت نبوده است بلکه به دلیل مسدودی راه‌های فرعی روستاها بوده و به صورت رسمی در صداوسیما تعطیلی اعلام نشده است.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان درمیان بیان کرد: حدود ۸۲ مدرسه در مناطق روستایی شهرستان درمیان وجود دارد که باید گازرسانی شود و تاکنون ۵۲ مدرسه گازرسانی شده و گاز وصل و مدارس گرم است.
مقیمی عنوان کرد: در مرحله دوم کار گازرسانی به حدود ۲۷ مدرسه آغاز شده که پیش‌بینی می‌شود طی دو ماه آینده به اتمام برسد.
وی خاطرنشان کرد: در شهرستان درمیان در بحث سوخت مدارس هیچ مشکلی نداریم و سهمیه نفت برای مدارسی که گازرسانی نشده دریافت شده است.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۴/ ۴