امام جمعه قاین در گفت‌وگو با خاورستان:

مسلمانان با وحدت می‌توانند استکبار جهانی را به زانو در آورند/ کالاهای فرانسوی تحریم شود

حجت‌الاسلام رحمانی گفت: مسلمانان باید هرگونه تبادلات، داد و ستادهای اقتصادی و سیاسی را با فرانسه کم کرده یا نداشته باشند تا رئیس جمهور فرانسه متوجه اشتباهات خود شود و بداند که مسلمانان هر گاه اراده کرده و بخواهند کاری انجام دهند با حفظ وحدت می‌توانند استکبار جهانی را به زانو درآورند؛ فرانسه که جای خود دارد.

حجت‌الاسلام و المسلمین علی رحمانی امام جمعه قاین در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص اهمیت وحدت ضمن تبریک هفته وحدت، میلاد پیامبر اسلام(ص) و امام جعفر صادق (ع) اظهار کرد: خداوند در قرآن در آیه ۱۰۳ سوره آل عمران بر اهمیت وحدت تأکید کرده است.
وی با بیان این‌که حفظ وحدت مسئله بسیار مهمی است، افزود: اختلاف یک پدیده جهنمی است و نباید به اختلافات دامن زده شود.
امام جمعه قاین با بیان این‌که متاسفانه برخی به اشتباه اسلام را به گونه‌ای تبلیغ می‌کنند که گویی مسلمانان دشمن یکدیگر هستند، اظهار کرد: این افراد می‌خواهند ذهن‌ها را از دشمنان واقعی اسلام دور کرده و مسلمانان را دشمن یکدیگر معرفی کنند.
گسترش کمی و کیفی اسلام در فرانسه
حجت‌الاسلام رحمانی به توهین رئیس جمهور فرانسه و روزنامه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) اشاره و عنوان کرد: به دلیل این‌که اسلام از نظر کمیت و کیفیت در کشور فرانسه و قاره اروپا در حال گسترش است لذا رئیس جمهور فرانسه به دلیل نگرانی از این مسئله سعی می‌کند با توهین به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) که منبع خیر و برکت اسلام است ایشان را چهره‌ای خشن معرفی کند.
وی با بیان این‌که این اقدام دلیل سیاسی دارد، تصریح کرد: دشمن می‌خواهد توجه جهانیان را به اسلام کم کند و جلوی تشرف عده‌ای به پذیرفتن اسلام را بگیرد؛ لذا مجبور است کارهایی به دور از خرد، عقلانیت و منطق را مرتکب شود.
امام جمعه قاین اظهار کرد: گرچه رئیس جمهور فرانسه عقب‌نشینی کرده و گفته آنچه را مجله فکاهی شارلی می‌نویسد به عنوان سخن‌ دولت نیست و برای خودش می‌نویسد اما نکته مهم این است که رئیس جمهور فرانسه در صحبت‌های خودش هم صداقت ندارد و خائنی دروغگو است لذا نباید روی صحبت‌هایش حساب کرد.
حجت‌الاسلام رحمانی در خصوص واکنش کشورهای مسلمان در این خصوص، بیان کرد: غیرت دینی مقتضی این است که علاوه بر محکوم کردن این اقدام، باید به صورت عملی نیز مانند سایر کشورهای مسلمان مصنوعات فرانسوی تحریم شود.
مسلمانان با وحدت می‌توانند استکبار جهانی را به زانو در آورند
وی ادامه داد: باید هرگونه تبادلات، داد و ستادهای اقتصادی و سیاسی را با فرانسه کم کرده یا نداشته باشیم تا رئیس جمهور فرانسه متوجه اشتباهات خود شود و بداند که مسلمانان هر گاه اراده کرده و بخواهند کاری انجام دهند با حفظ وحدت می‌توانند استکبار جهانی را به زانو درآورند؛ فرانسه که جای خود دارد.
امام جمعه قاین تصریح کرد: مسئولان کشور و وزیر امور خارجه نیز باید با استفاده از قوانین بین‌الملل و تعاملات سیاسی بین کشورها که در اختیار دارند به خوبی استفاده کرده، نسبت به این اقدام بی‌تفاوت نبوده و سکوت اختیار نکنند.
حجت‌الاسلام رحمانی تاکید کرد: مسئولان کشور و دلسوزان نظام نیز باید نسبت به این اقدام وقیح واکنش نشان دهند و اگر تاکنون واکنش و پاسخی دادند این برخوردها مستمر باشد.
وی اظهار کرد: مسلمان وظیفه دارند با وحدت و اتحاد چهره واقعی گروه‌های تروریستی از جمله داعش، طالبان، النصره و … را معرفی کنند و نگذارند چهره رئوف و مهربان پیامبر اسلام(ص) مخدوش به بی‌منطقی، خشونت و ظلم شود.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۴/ ۴