فرمانده نیروی انتظامی شهرستان طبس:

مسمومیت عزاداران در شهرستان طبس مسأله امنیتی نبوده است

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان طبس گفت: مسمومیت بیش از 100 نفر از عزاداران حسینی در شهرستان طبس بر اثر مسائل بهداشتی بوده و تحقیقات اولیه پلیس حاکی از این است موضوع امنیتی نبوده است.

به گزارش خاورستان،سرهنگ محمود علیپور فرمانده نیروی انتظامی شهرستان طبس اظهار کرد: با اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر مسمومیت تعدادی از اهالی یکی از روستاهای شهرستان طبس بر اثر نوشیدن شربت، بلافاصله موضوع بررسی و مأموران پلیس به محل اعزام شدند.
وی افزود: مأموران با حضور در محل، حادثه موضوع را بررسی کردند که مشخص شد افرادی که شب گذشته در مراسم عزاداری روستا شرکت داشته اند بر اثر نوشیدن شربت”علف هیزه” دچار مسمومیت شده‌اند و بیش از ۱۰۰ نفر از آنان جهت درمان به مراکز درمانی شهرستان طبس اعزام شدند.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان طبس با بیان این که تحقیقات اولیه پلیس حاکی از این است که موضوع امنیتی نبوده است، افزود: در بررسی مأموران و اظهار نظر سرپرست شبکه بهداشت و درمان طبس مشخص شد یکی از موکب داران با مخلوط کردن شربت مانده از شب قبل با شربت های تازه و نگهداری آن ها در ظرف پلاستیکی باعث مسمومیت عزاداران شده است.
علیپور با بیان این که حال عمومی مصدومان رضایت بخش است و اکثر آن ها به صورت سرپایی درمان و ترخیص شده اند، تصریح کرد: متاسفانه علیرغم تذکرات پلیس مبنی بر رعایت نکات بهداشتی در هیئت ها این مسأله رعایت نشده و باعث وقوع این حادثه شده است.
وی با بیان اینکه هماهنگی با مقام قضائی انجام شده و علت اصلی حادثه پس از آزمایشات شبکه بهداشت و درمان اعلام خواهد شد؛ از شهروندان و مسئولان هیئت ها درخواست کرد نظارت کافی بر مسائل امنیتی و بهداشتی داشته باشند تا شاهد تکرار این وقایع در هیئت‌ها نباشیم.
انتهای پیام/۱۲۷