امام جمعه بیرجند:

مسوولان حضور جوانان در اعتکاف را قدر بدانند و برای آن برنامه‌ریزی کنند/ موضع ما با آمریکا عقیدتی است

امام جمعه بیرجند گفت: استکبار به قدری در پَستی قرار دارد که فکر می‌کند موضع ما با آمریکا سیاسی است و یک شبه تغییر می‌کند در صورتی که اینگونه نیست و موضع ما با آمریکا عقیدتی، اندیشه‌ای و مکتبی است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین علی رضایی امام جمعه بیرجند در خطبه‌های این هفته نمازجمعه این شهر گفت: استکبار جهانی، حرام‌خوران و کسانی که حق محرومان را می‌خورند، گرگ صفتانی هستند که درنهایت دریده خواهند شد.
وی بابیان‌اینکه همه چیز مال خداست و ما باید برای خدا امانت‌داری کنیم افزود: کسانی که برای خدا کار می‌کنند، خدا نیز با آن‌هاست.
مسوولان حضور جوانان در اعتکاف را قدر بدانند و برای آن برنامه‌ریزی کنند
امام جمعه بیرجند اظهار کرد: حضور گسترده جوانان را در مراسم بزرگ و معنوی اعتکاف شاهد هستیم که لازم است مسوولان این حضور جوانان را قدر بدانند، برای آن برنامه‌ریزی و فضایی را برای جوانان فراهم کنند تا معنویت را در سرتاسر جهان گسترش دهیم.
حجت‌الاسلام و المسلمین رضایی با اشاره به شهادت سپهبد قرنی، به بیان برخی ویژگی‌های این شهید پرداخت و گفت: در انی هفته شهادت شهید شیرودی و روحانی شهید مهدی شاه‌آبادی را نیز داریم که امیدواریم همه ما راه شهد را ادامه دهیم.
طبس میعادگاهی است که فرمان الهی در آن محقق شد
وی به شکست حمله نظامی آمریکا در صحرای طبس اشاره و تصریح کرد: طبس میعادگاهی است که فرمان الهی در آن محقق شد چراکه وقتی همه در خواب بودند، آمریکا با همه قوا وارد شد تا انقلاب اسلامی را نابود کند اما خداوند متعال آن‌ها را نابود کرد.
موضع ما با آمریکا عقیدتی است/ مذاکرات برای نشان‌دادن حقانیت ملت ایران است
امام جمعه بیرجند بابیان‌اینکه امروز مسلمانان پشتوانه الهی دارند گفت: در برابر استکبار بایستیم چراکه در مذاکرات هسته‌ای، آمریکا به تعهداتش عمل نکرد و حتی می‌گوید ایران رفتارش را تغییر دهد.
حجت‌الاسلام و المسلمین رضایی افرود: استکبار به قدری در پَستی قرار دارد که فکر می‌کند موضع ما با آمریکا سیاسی است و یک شبه تغییر می‌کند در صورتی که اینگونه نیست و موضع ما با آمریکا عقیدتی، اندیشه‌ای و مکتبی است.
وی بابیان‌اینکه اوباما در این فکر است که در آخرین روزهای ریاست جمهوری‌اش بتواند به ایران سفر کند اظهار کرد: هیچ‌گاه نور با ظلمت، استیثار با ایثار و حق و باطل کنار یکدیگر قرار نمی‌گیرند و اگر مذاکراتی صورت می‌گیرد، جهت نشان دادن حقانیت ملت بزرگ ایران و درآوردن دنیا از جهالت و نادانی است چراکه بوق‌های رسانه‌ای دشمنان، ملت ایران را جنگ‌طلب نشان می‌دهد.
شوراها دچار غرور و قفل‌کردن شوراها نشوند
امام جمعه با اشاره به روز شوراها و هفته شهروند گفت: اهمیت مشورت در اسلام آمده است و نظام اجتماعی اسلام در سطوح گوناگون پیاده‌سازی شده است.
حجت‌الاسلام و المسلمین رضایی تأکید کرد: شوراها مشورت و برای مردم کار کنند و دچار کبر، غرور و قفل کردن شورا نشوند.
وی خاطرنشان کرد: رزمایش راهیان بیت‌المقدس و رژه و مانور ارتش برگزار شد که این اقدامات، قلب دوستان انقلاب اسلامی را شاد و دل دشمنان را پر از رعب و وحشت می‌کند.
امام جمعه بیرجند در پایان به دیدار انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد.
انتهای پیام/۴