مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی:

مسکن مهر خراسان‌جنوبی به ۱۸۴ کلاس درس نیاز دارد/ کمک ۲۱ میلیارد تومانی خیران در طرح آجر به آجر

چاوشان با اشاره به این‌که احداث ۱۸۴ کلاس درس در مسکن مهر بیرجند نیاز است، گفت: از این تعداد احداث ۱۲۵ کلاس درس در مسکن مهر بیرجند و ۵۹ کلاس درس در مسکن مهر سایر شهرستان‌ها نیاز است.

به گزارش خاورستان، محمود چاوشان مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی در تور رسانه‌ای و نشست خبری با اشاره به وجود ۱۲ منطقه آموزشی با ۱۸۰ هزار دانش آموز در استان، اظهار کرد: در حال حاضر سه هزار مدرسه با ۱۰هزار کلاس درس در خراسان جنوبی وجود دارد که ۸ درصد این مدارس غیردولتی هستند.
وی با بیان این‌که ۳۰۹ مدرسه با یک هزار و ۲۰۰ کلاس درس (۱۲درصد مدارس ستان) تخریبی است، گفت: همچنین یک هزار و ۳۵۰ مدرسه معادل ۴۰ درصد مدارس استان نیازمند بهسازی و مقاوم سازی است.
مسکن مهر بیرجند به ۱۸۴ کلاس درس نیاز دارد
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی با اشاره به این‌که احداث ۱۸۴ کلاس درس در مسکن مهر استان نیاز است، ادامه داد: از این تعداد احداث ۱۲۵ کلاس درس در مسکن مهر بیرجند و ۵۹ کلاس درس در مسکن مهر سایر شهرستان‌ها نیاز است.
چاوشان عنوان کرد: سالانه ۱۰ درصد اعتبارات اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی برای تعمیرات و ۱۲ درصد برای بحث تجهیزات مدارس هزینه می‌شود.
وی با بیان این‌که هم اکنون ۱۵۶ کلاس درس دونوبته در بیرجند فعالیت می‌کنند، عنوان کرد: در حاشیه شهر بیرجند نیز احداث ۱۰ مدرسه با ۶۳ کلاس درس نیاز است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی با اشاره به این‌که احداث ۴۰۸ کلاس درس در شهرستان بیرجند نیاز است، تصریح کرد: تاکنون ۸۷ کلاس درس تحویل شده و ۱۳۷ کلاس درس نیمه تمام است و ۱۸۴ کلاس درس دیگر باید احداث شود.
چاوشان با بیان این‌که در بحث استانداردسازی گرمایشی یک‌هزار و ۸۶ کلاس درس مجهز شدند، ادامه داد: در این زمینه یک‌هزار و ۶۷ کلاس درس باقی مانده بود که از ابتدای امسال ۲۴۸ کلاس مجهز شد و ۶۰۰ کلاس تا پایان امسال از سامانه گرمایشی استاندارد برخوردار خواهد شد.
۲۱۱ پروژه آموزشی در دست اجرا
وی با تاکید بر این‌که ۲۱۱ پروژه آموزشی با ۵۸۶ کلاس درس (زیربنای ۹۵ هزار مترمربع) در دست اجرا است، گفت: هم اکنون پیشرفت پروژه‌های آموزشی در سطح استان خراسان جنوبی ۵۰ تا ۶۰ درصد است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی با بیان این‌که برای اتمام این پروژه های آموزشی ۲۶۰ میلیارد تومان نیاز است، ادامه داد: از این مقدار پروژه ‌آموزشی ۱۸۵ مورد مشارکتی است.
چاوشان گفت: بسته تحولی مشارکت‌های مردمی(آجربه آجر) با هدف تقویت مشارکت مردم در امر مدرسه‌سازی از ابتدای سال ۹۹ پیگیری و دنبال شده است و براساس این طرح هرشخص می‌تواند حتی با یک آجر در ساخت مدرسه مشارکت کند.
وی با بیان این‌که هدف اصلی این طرح نهادینه شدن فرهنگ کار خیر و مدرسه‌سازی و جذب کمک‌های خرد مردم است. افزود: خیران تاکنون در قالب طرح آجر به آجر ۲۱ میلیارد تومان در اجرای پروژه‌های آموزشی خراسان جنوبی مشارکت کرده‌اند.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی گفت: خیران می‌توانند با مراجعه به سایت مهر مدرسه در این طرح مشارکت کرده و حتی استان و شهر مربوطه را برای کمک انتخاب کنند و همچنین می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب ۶۴/ ۶۹۶۵۵۶۷۶ بانک ملت واریز و سهمی را در ساخت مدرسه داشته باشند.
انتهای پیام/۱۲۷