گزارش/

مسیر “طلای سرخ”، در ناهمواری بودجه‌ای/ فقدان ردیف ملی برای جاده‌ای که فاصله شرق تا مرکز ایران را کاهش می‌دهد

با احداث و تکمیل جاده خوسف نایبند، مسیر فعلی بیرجند یزد که در قالب کریدور ماهیرود یزد قرار دارد، کوتاه می‌شود و این به پیشرفت منطقه کمک می‌کند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، راه و جاده در زندگی بشر از گذشته‌های دور تا به امروز از اهمیت فراوانی برخوردار بوده است. ارزش راه و جاده جهت تحول و توسعه همه جانبه یک منطقه به خصوص در بخش‌های اقتصادی، اجتماعی، عمرانی و فرهنگی یک امر حیاتی است. همچنین ايجاد و تكميل جاده‌هاي ارتباطي از عوامل توسعه گردشگري بشمار مي‌رود كه نیاز است مسئولان در اين زمينه برنامه‌ريزي لازم را داشته باشند.
یکی از مسیرهای مهم، جاده بیرجند خوسف نایبند بهاباد یزد است. در حال حاضر مردم جهت عزیمت از بیرجند به یزد، از مسیر طبس عبور می‌کنند که فاصله‌ای حدود ۶۲۸ کیلومتر دارد. اما با تکمیل جاده از مسیر نایبند و بهاباد، این مسیر کوتاه می‌شود و این به معنای نزدیکی دیگر شهرها از جمله شیراز به مشهدمقدس است و طبیعی است که با تکمیل این جاده و کوتاه‌شدن مسیر، تردد زیادی در آن برقرار می‌شود و این، عاملی جهت توسعه شهرهای مسیر به خصوص شهرستان خوسف خواهد شد. همچنین کوتاهی مسیر، کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای را نیز در پی دارد که این مورد نیز، اهمیت فراوانی دارد.
قرارگیری یک شهر در مسیری پرتردد می‌تواند آن منطقه را به یکی از مراکز اقتصادی و تجاری تبدیل کند و رونق گردشگری و کسب و کار را در پی داشته باشد اما متأسفانه احداث و تکمیل مسیر خوسف نایبند که یکی از راه‌های توسعه به خصوص برای شهرستان خوسف بشمار می‌رود، از مردم این منطقه سلب شده است. حق مسلم مردم این شهرستان و حتی استان، دوری از قافله پیشرفت نیست و نباید باعث منزوی‌شدن یک منطقه شد.
مسير طلای سرخ
احداث و تکمیل جاده خوسف نایبند بهاباد از گذشته مطرح بوده است. ابوالقاسم عاصي استاندار وقت یزد در دی‌ماه ۱۳۸۴ در سفر به بهاباد از جاده در دست احداث بهاباد نايبند بازديد كردد. یکی از خبرگزاری‌های کشور در این خصوص نوشته بود: احداث اين راه استان يزد را به خراسان جنوبي و مناطق مركزي كشور را به مناطق شرقي متصل و در توسعه استان نقش موثري خواهد داشت و با توجه به توسعه كشت زعفران در بهاباد اين راه مي‌تواند در اتصال با بيرجند، يكي از قطب‌هاي توليد زعفران كشور مطرح شود و بر اساس ادله مستند و شواهد موجود مي‌توان محور بهاباد ناي‌بند را به دليل اتصال دو قطب توليد زعفران كشور به عنوان مسير طلاي سرخ ناميد.
صرفه‌جویی در هزینه و وقت مردم
همچنین غلامرضا رضایی مدیرکل وقت راه و شهرسازی یزد ۷ تیر ۱۳۹۴ در دیدار با فرماندار وقت بهاباد در خصوص جاده بهاباد نایبند گفت: ان‌شاءالله این مسیر شهرستان بهاباد را از بن‌بست خارج می‌کند و می‌تواند سرمایه‌ای برای آینده این شهرستان باشد.
در ادامه عباس اقبال فرماندار وقت بهاباد گفت: راه بهاباد نایبند یکی از اولویت‌ها و خواسته‌های مردم بهاباد است که باید هرچه زودتر به بهره‌برداری برسد. با احداث جاده بهاباد دربند نایبند، مسیر بهاباد به مشهد مقدس ۷۰ تا ۹۰ کیلومتر نزدیک‌تر شده و در هزینه و وقت مردم صرفه‌جویی می‌شود.
کاهش مسیر با احداث جاده جدید
همچنین ابراهیم کریم‌پور معاون وقت راهداری اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ در گفت‌وگویی در خصوص جاده خوسف به نایبند اظهار کرد: عملیات فنی، خاک‌برداری و زیرسازی ۲۵ کیلومتر از این مسیر انجام شده که امید است امسال حدود ۳۵ کیلومتر آسفالت شود.
وی افزود: با این اقدام منطقه از بن‌بست خارج می‌شود، همچنین از آبگرم لوت تا نایبند نیز ۸۰ کیلومتر فاصله دارد که مطالعات آن انجام شده و با احداث این جاده از خراسان جنوبی به کرمان نیز حدود ۱۰۰ کیلومتر کاهش فاصله خواهیم داشت.
کریم‌پور تصریح کرد: در ادامه مسیر و ارتباط با استان‌های مجاور و غرب کشور، جاده خوسف نایبند به بهاباد یزد نیز در دستور کار است که از سمت یزد نیز عملیات احداث این جاده آغاز شده تا در بهاباد به هم متصل شود و با احداث این جاده مسیر ارتباطی خراسان جنوبی با استان‌های یزد، فارس و غرب کشور کاهش می‌یابد.
با وجود مزایای این جاده، این سؤال بوجود می‌آید که چرا با گذشت سال‌های متمادی اما این جاده تکمیل نشده و به بهره‌برداری نرسیده است؟
جاده خوسف نایبند یزد در قالب کریدور ماهیرود یزد قرار دارد
میرمحمد مودی معاون مهندسی و ساخت اداره كل راه‌وشهرسازی خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خاورستان، گفت: محور بیرجند خوسف نایبند بهاباد یزد را در قالب کریدور [پایانه مرزی] ماهیرود به یزد معرفی کردیم که از ماهیرود تا یزد از مسیر فعلی ۸۲۰ کیلومتر طول دارد.
وی افزود: از ماهیرود تا خوسف ۲۱۵ کیلومتر و از خوسف تا آبگرم لوت ۶۵ کیلومتر است که ۲۸ کیلومتر از خوسف تا آبگرم لوت در سنوات گذشته آسفالت شده است و همچنین آسفالت ۷ کیلومتر دیگر از این مسیر در هفته دولت امسال به بهره‌برداری رسید.
معاون مهندسی و ساخت اداره كل راه‌وشهرسازی خراسان جنوبی گفت: مسیر خوسف تا آبگرم‌لوت که ۳۳ کیلومتر است را در حال اجرا داریم که ۳۰ کیلومتر از این مسیر بازگشایی شده و عملیات اجرایی ۳ کیلومتر دیگر انجام نشده است.
مودی افزود: ادامه این مسیر ۸۰ کیلومتر از آبگرم لوت به سمت نایبند است که در استان خراسان جنوبی قرار دارد و مطالعات آن انجام شده است.
وی اظهار کرد: در حوزه استان یزد، از بهاباد تا یزد ۲۱۰ کیلومتر است که آسفالت شده است و عملیات بهسازی را در دست اجرا دارند.
معاون مهندسی و ساخت اداره كل راه‌وشهرسازی خراسان جنوبی گفت: از بهاباد تا دربند ۱۰۰ کیلومتر است که مطالعات آن را انجام دادند و در حوزه زیرسازی پیشرفت پایینی دارد و فعلا متوقف است.
کاهش ۶۰ و ۱۰۰ کیلومتری با تکمیل مسیر جدید
مودی تصریح کرد: مسیر فعلی از ماهیرود تا یزد ۸۲۰ کیلومتر است که در صورت اجرایی‌شدن و بهره‌برداری از مسیر جدید، طول مسیر ۷۶۰ کیلومتر خواهد شد.
وی اظهار کرد: بازگشایی این مسیر بیرجند را به کرمان و بندرعباس ۱۰۰ کیلومتر و به یزد، شیراز و غرب کشور ۶۰ کیلومتر نزدیک می‌کند.
۲۱۰ کیلومتر از مسیر باقی‌مانده است
وی با بیان این‌که این مسیر تا نایبند در استان خراسان جنوبی قرار دارد اظهار کرد: در این مسیر حدود ۱۱۰ کیلومتر در استان خراسان جنوبی کار نشده و حدود ۱۰۰ کیلومتر نیز در استان یزد کار نشده است.
معاون مهندسی و ساخت اداره كل راه‌وشهرسازی خراسان جنوبی گفت: این جاده ردیف اعتبار ملی ندارد و از محل اعتبارات استانی و راه‌های کویری تأمین اعتبار می‌شود.
مودی با بیان این‌که این پروژه به نسبت اعتبارات از سال‌های گذشته کار شده است تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود در صورت تأمین اعتبار بخشی از این مسیر که در خراسان جنوبی قرار دارد، تا سه سال آینده تکمیل شود.
طی بازدید خبرنگار خاورستان، از قسمتی از مسیر خوسف نایبند، بخشی از این مسیر تقریبا زیرسازی شده و آماده آسفالت است اما به دلیل کندی عملیات اجرایی، قسمت‌هایی از جاده از بین رفته است. قسمتی از جاده نیز به احداث پل نیاز دارد چراکه سیل، جاده را تخریب کرده است. بنابراین گزارش، نیاز است مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی همت کنند و در جهت تخصیص اعتبار و شروع عملیات اجرایی باقی‌مانده مسیر و همچنین سرعت‌بخشیدن به آن در هر دو استان خراسان‌جنوبی و یزد، اقدام کنند.
موفقیت امروز بسیاری از شهرهای کوچک و بزرگ کشور در تمام شاخصه‌های قابل بحث، پیوند عمیقی با راه و جاده دارد. بنابراین می‌توان گفت تکمیل جاده خوسف نایبند بهاباد یزد نقش مهمی در پیشرفت این شهرها دارد. نیاز است مسئولان دولتی در جهت تکمیل این مسیر اقدام کرده و آن را به بهره‌برداری برسانند تا گامی مهم در جهت توسعه برداشته شود و در این زمینه، در صورت پیگیری فرمانداری خوسف جهت تکمیل این جاده، می‌تواند به اتمام آن سرعت بخشد.
انتهای پیام/۴