مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد؛

مشارکت بیش از ۶ هزار نفر در جشنواره نوجوان سالم و ابتکارات مدرسه‌ای

واقعی گفت: در سال تحصیلی جاری، 6 هزار و 134 دانش آموز خراسان جنوبی در دهمین جشنواره نوجوان سالم و هشتمین جشنواره ابتکارات مدرسه‌ای شرکت کردند.

به گزارش خاورستان، محمد علی واقعی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، در آیین نمادین تجلیل از سه برگزیده استانی دهمین جشنواره نوجوان سالم و هشتمین جشنواره ابتکارات مدرسه ای اظهار کرد: بیش از ۶ هزاربه دبیرخانه این جشنواره ها ارسال شد که از این تعداد، ۳۴۰ اثر مجز حضور در مرحله استانی را کسب کردند.
وی با اشاره به راهیابی۳۰ اثر برتر استان به مرحله کشوری، تصریح کرد: این آثار در قالب موضوعاتی از قبیل نقاشی، مقاله نویسی، روزنامه دیواری، فیلم داستانی، عکاسی، پوستر، پویانمایی، چند رسانه ای، ایده پردازی ، موشن گرافی و نرم افزار چندرسانه ای تولید شده بودند.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، گسترش نهضت فرهنگ پیشگیری از اعتیاد، کاهش آسیب های اجتماعی، شناسایی ظرفیت مدارس در زمینه ی مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی، معرفی دستاوردها و ابتکارات پیشگیری و مراقبت، معرفیو شناسایی الگوهای موفق آموزش پیشگیری و مراقبت را از مهم ترین اهداف این جشنواره برشمرد.
به گفته واقعی، شیوه های زندگی سالم و پیشگیری از رفتارهای پرخطر از جمله محورها و موضوعات دهمین جشنواره نوجوان سالم و هشتمین جشنواره ابتکارات مدرسه ای بوده است.
انتهای پیام/۴