مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد

مشارکت ۶۵ درصد مدارس خراسان جنوبی در پویش «هر تلفن همراه یک کلاس درس»

واقعی گفت: بیش از ۶۵ درصد مدارس استان خراسان جنوبی با ایجاد گروه و کانال در پیام رسانه‌های داخلی در پویش «هر تلفن همراه یک کلاس درس» مشارکت دارند.

به گزارش خاورستان به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمد علی واقعی صبح امروز در بازدید از ستاد مبارزه با کرنا ویروس آموزش و پرورش طبس و بازدید از نحوه ی ضد عفونی کردن فضاهای آموزشی و ستادی این شهرستان، اظهار کرد: در ایامی که به ظاهر مدارس به علت پیشگیری از شیوع و گسترش کرنا تعطیل است اما معلمین متعهد استان با برقراری ارتباط صوتی و تصویری با دانش آموزان لحظه ای از آموزش آینده سازان انقلاب غافل نبوده اند.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به پویش «هرگوشی یک کلاس درس» در سطح استان، بیان کرد: با توجه به تعطیلی مدارس به علت شیوع ویروس کرونا و تمهیداتی که وزارت بهداشت و آموزش و پرورش برای مراقبت از دانش آموزان انجام داده است، مدارس استان هنرمندانه با برپایی استودیو و ضبط صوتی و ویدیویی تدریس معلمان در پایه های مختلف تحصیلی در اقدامی خودجوش و خداپسندانه فیلم های آموزشی را با کیفیت استاندارد بصورت رایگان برای استفاده عموم دانش آموزان استان در بستر فضای مجازی قرار می دهند.
وی در ادامه هدف از انجام این اقدام را برقراری عدالت آموزشی و جلوگیری از اخلال در آموزش دانست و تصریح کرد: آموزگاران و دبیران مومن و متعهد استان از سوم اسفندماه و همزمان با آغاز برنامه‌های شبکه تلویزیونی آموزش، تصمیم گرفتند فرایند آموزش را با وجود تعطیلی مدارس؛ در فضای مجازی ادامه دهند.
واقعی گفت: بیش از ۶۵ درصد مدارس استان خراسان جنوبی با ایجاد گروه و کانال در پیام رسانه های داخلی در پویش «هر تلفن همراه یک کلاس درس» مشارکت دارند.
به گفته وی همزمان با مرکز استان معلمان سایر شهرستان ها نیز به پویش هر تلفن همراه یک کلاس درس پیوسته‌اند و فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.
انتهای پیام/۴