امام جمعه بیرجند:

مشکلات از طرف افراد نمک‌نشناس داخلی ایجاد می‌شود/ سازش با بیگانه خیانت به انقلاب و شهدا است

آیت‌الله عبادی با بیان این‌که قدردانی ما از انقلاب به میزان معرفت ما از انقلاب است گفت: مشکلات از طرف افراد نمک‌نشناس ایجاد می‌شود و فرقی نمی‌کند مسئول یا در لباس روحانیت باشد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت‌الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند در خطبه‌های امروز نمازجمعه بیرجند، با بیان این‌که ماهیت انقلاب، اسلام است، گفت: شاخصه‌های انقلاب هرگز کهنه نمی‌شود چراکه به تعبیر قرآن کریم ریشه در فطرت، علم و عقل دارد.
وی خاطرنشان کرد: عدالت، ایمان، وفا، کمال، عفت، شجاعت و شهادت، برای دوران خاصی مصرف ندارد بلکه عناصر استوار است و هرگز تغییر نمی‌کند چراکه سنت الهی است.
امام جمعه بیرجند تصریح کرد: اگر کسی منحرف شود، او ضایع شده است؛ انقلاب ضایع نمی‌شود و تنها علاج آن فرد، برگشت به اسلام و انقلاب است.
قدردانی ما از انقلاب به میزان معرفت ما از انقلاب است
آیت الله عبادی با بیان اینکه قدردانی ما از انقلاب به میزان معرفت ما از انقلاب است، افزود: امام خمینی(ره) و سایر بزرگان به ارزش‌های انقلاب پایبند بودند و خوبان را تشکیل دادند.
وی بیان کرد: با تمام دشمنی‌ها و فشارهایی که از ناحیه استکبار علیه انقلاب اسلامی می‌شود اما چه روزی که امام خمینی(ره) آمدند و چه روزی که رحلت کردند، مردم حضور پرشور داشتند و در رحلت ایشان پرچم بسیاری از کشورهای دنیا نیمه برافراشته شد چراکه اصل مسئله یعنی انقلاب اسلامی قابل انکار نیست.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: همواره بهترین انسان‌ها هستند که در صف اول حضور دارند و امروز در صحنه میدانی، بهترین‌ها هستند و در طرف مقابل بدترین انسان‌ها حضور دارند.
آیت الله عبادی یادآور شد: زمانی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، برای کشورهای دنیا باورکردنی نبود چراکه دو ابرقدرت شرق و غرب، بر دنیا سلطه داشتند و درحال نابودی اسلام بودند.
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی با یَد قدرت الهی پیروز شد و به تعبیر امام خمینی(ره) معجزه بود.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی اظهار کرد: از جمله اقدامات انقلاب اسلامی این بود که سیستم بی‌منطق و بی‌دلیل شاهنشاهی را نابود کرد.
حکومت صالح موجب رشد جامعه است
آیت‌الله عبادی با بیان این‌که حکومت می‌تواند بهترین ابزار برای رشد انسان باشد، افزود: اگر حکومت صالح باشد موجب رشد و اگر ناصالح باشد، بدتر از وحشی‌گری است چراکه در وحشی‌گری، مظلوم می‌تواند فرار کند و اگر کمال به دست نیاورد، چیزی از دست نمی‌دهد اما در حکومت ناصالح، وضعیت بدتر است.
وی با بیان این‌که شاهنشاهی چه منطقی دارد؟ اظهار کرد: رژیم شاهنشاهی به معنای سلطه از هر طریقی و برده‌گیری بزرگ از جامعه است.
غارت مردم ایران به وسیله نوکری مانند رضا پالانی
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: زمانی که استبداد داخلی و استعمار خارجی مخلوط شد، غارت و دزدی مردم ایران به وسیله نوکری مانند رضا پالانی احمق به وجود آمد.
آیت الله عبادی با بیان این‌که رضا پهلوی، بیش از ۲۴۰۰ روستا را از مردم گرفت و تصاحب کرد افزود: ریشه فساد بعد از ۲۵۰۰ سال به وسیله انقلاب اسلامی نابود شد.
محمدرضا پهلوی نوکر همگی غیرازخودی‌ها بود
وی اظهار کرد: محمدرضا پهلوی از پدرش بدتر بود چراکه به انگلیس، آمریکا و صهیونیست‌ها باج می‌داد و نوکر همگی غیرازخودی‌ها بود و هیچ اراده‌ای از خود نداشت.
امام جمعه بیرجند گفت: پهلوی، نوکر شرق و غرب بود و در جنگ تحمیلی، شرق و غرب همراه مرتجعین منطقه علیه ما وارد جنگ شدند.
آیت الله عبادی افزود: انقلاب، اصل سیستم را تغییر داد و قدرت جهنمی را که پشتیبان فراوان داشت، با موج حضور مردم کنار زد.
مشکلات از طرف افراد نمک‌نشناس داخلی ایجاد می‌شود
وی اظهار کرد: من، شما و مسئولان چه میزان قدر معجزه قرن را می‌دانیم؟ مردم با ایثارگری وظیفه خودشان را انجام دادند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: نسبت به ایده‌های انقلاب که براساس علم و وحی است، متأسفانه برخی افراد ناسپاسی می‌کنند.
آیت الله عبادی تصریح کرد: مشکلات از طرف افراد نمک‌نشناس داخلی ایجاد می‌شود و فرقی نمی‌کند مسئول یا در لباس روحانیت باشد.
سازش با بیگانه خیانت به انقلاب و شهدا است
وی اظهار کرد: شهدا فدا شدند اما برخی دنبال سازش با بیگانه هستند که خیانت به انقلاب و شهدا است.
امام جمعه بیرجند گفت: آمریکا تحریم می‌کند اما او کاره‌ای نیست بلکه مشکل از خودی است.
هر وقت هماهنگ شدیم، مستکبران خفه شدند
آیت‌الله عبادی افزود: اگر همه ما یک حرف بزنیم، آمریکا کاره‌ای نیست. چه کسی او را پررو می‌کند؟
وی اظهار کرد: هر وقت همه ما هماهنگ شدیم، انگلیس، آمریکا و سایر مستکبران خفه شدند اما هر وقت کسانی به مستکبران رو دادند، طلبکار شدند.
امام جمعه بیرجند گفت: با تحریم‌های داخلی براساس احتکارها، گران‌فروشی‌ها و … مواجه هستیم تا تحریم آمریکا در حالی که اگر به آن‌چه در داخل کشور است عمل کنیم، تمام توطئه‌ها خنثی است.
آیت الله عبادی افزود: افرادی که دنباله‌روی استکبار هستند باید برگردند و از انحراف‌ها توبه کنند.
انتهای پیام/۴