نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

مشکلات اقتصادی ناشی از ضعف مدیریت‌ها است/ لزوم تجدید نظر دولت در برخی از وزارتخانه ها

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت:در بسیاری از امور مشکل اقتصادی مردم به خاطر ضعف مدیریت است و اگر مشکلات مردم را حل کنیم آن‌ها حرفی ندارند.

به گزارش خاورستان، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی صبح امروز در دیدار با سردار رضایی فرمانده مرزبانی کشور، با بیان اینکه دشمن جهت بهره‌گیری و رسیدن به خواسته‌ها آسان‌ترین و کم‌هزینه‌ترین راه را طی می‌کند، اظهار داشت: یکی از راه‌های کم‌هزینه و گاهاً بی‌هزینه دشمن استفاده از نیروهای داخلی است و فرقی نمی‌کند این آدم نادان باشد یا مغرض و نفوذی.
وی مشکلات اقتصادی کشور را ناشی از مداخله بیگانگان دانست و بیان داشت: مشکلات اقتصادی بدون مداخله بیگانه نیست و بیگانه یک مثلثی تعبیه کرده ضمن اینکه یک عده نادان و خود فروخته ورود پیدا می‌کنند اما ضعف مدیریت‌ها هم متأسفانه به این‌ها فرصت می‌دهد و اگر ما در داخل کشور اینگونه مشکلات را نداشته باشیم تحریم‌ها نه تنها برایمان مضر نیست بلکه مفید است.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی ادامه داد: متأسفانه طی ۵ سال اخیر با همه قطع و رابطه شد و مسؤولان مربوطه به سراغ برجام رفتند و تنها با چند کشور خاص ارتباط برقرار کردند و مابقی کشورها را رها کردیم.
آیا هنوز وقت آن فرا نرسیده دولت در برخی وزارتخانه‌ها تجدید نظر کند؟
آیت‌الله عبادی اعلام کرد: چرا دیپلماسی‌ها با اکثر کشورها قطع شد و دنبال چند کشور خاص رفتند؟ ما مشکلی نداریم همه چیز داریم و تنها نیازمند مدیریت هستیم آیا هنوز وقت آن فرا نرسیده بعد از ۵ سال دولت در برخی وزارتخانه‌ها تجدید نظر کند و یک فرد کارآمد بگذارد؟ کسی که ناکارآمد است نمی‌تواند کار کند! ناکارآمدی‌ها را به مردم نسبت ندهیم و باید به مسؤولان نسبت دهیم.
وی از ضعف مدیریت‌ها در کشور ابراز تأسف کرد و گفت: اگر با مردم صادق باشیم و صادقانه عمل کنیم قطعاً در جاهایی که نمی‌توانیم کاری انجام دهیم به آن‌ها بگوییم قبول می‌کنند، لذا این ما مسؤولان هستیم که مردم را عاصی می‌کنیم.
قدرت؛ تنها سخنی که دشمن می‌پذیرد
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه باید روی پای خود بایستیم و همان اقتصاد مقاومتی را در همه امور با همه امکانات و استعدادهای موجود پیاده کنیم، تبیین کرد: تنها سخنی که دشمن از ما می‌پذیرد قدرت است دیگر فرقی نمی‌کند قدرت اقتصادی باشد یا سایر قدرت‌ها.
آیت‌الله عبادی متذکر شد: اگر بتوانیم سر منشأهایی که دشمن در داخل کشور دارد را ببندیم تحریم‌ها نه تنها مضر نیست بلکه مفید است؛ مگر اول انقلاب چه داشتیم؟ چرا رشد کردیم؟ اگر درها به صورت عادی به رویمان باز می‌بود طبعاً هیچ آوازه‌ای نداشتیم، این تحریم‌ها بود که به جمهوری اسلامی قدرت و توانی داد که امروز در برخی امور در سطح کشورهای برتر دنیا قرار گیریم.
وی با بیان اینکه دشمن، دشمن است و هیچ چیزی در پشت پرده نگذاشته است، گفت: «همه گزینه‌ها روی میز است» جمله‌ای است که دشمن بارها تکرار کرده است و این مطلب یعنی گزینه‌های نظامی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و جنگ‌های روانی لذا باید در همه ابعاد آماده باشیم.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه دشمن از گزینه‌هایی استفاده می‌کند که برای او کم‌هزینه و برای جامعه ما پرهزینه باشد، تبیین کرد: آمادگی نظامی همواره باید باشد و این مهم برای دشمن هزینه زیادی دارد.
دشمن عرضه پنجه در پنجه انداختن را ندارد
آیت‌الله عبادی ادامه داد: همه ما می‌دانیم دشمن به دلیل اینکه ایمان ندارند وقتی بر یک جامعه خلع سلاح مسلط می‌شود بدون هیچ رحمی و با قساوت کامل بر آن جامعه مسلط می‌شود اما همین دشمن عرضه و جرأت پنجه در پنجه انداختن را ندارد.
وی با اعلام اینکه کارهای پرهزینه هیچ وقت برای دشمن اولویت نیست، مطرح کرد: زمانی که سیستم عقیده فرو پاشد سرپا نگهداشتن گر چه دشمن جرأت انجام کارهای پر هزینه را ندارد اما آمادگی باید در همه زمینه‌ها وجود داشته باشد.
مشکلات اقتصادی؛ ناشی از ضعف مدیریت‌ها
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی از تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری دشمن برای کشور ابراز تأسف کرد و با تأکید بر اینکه باید قدرت «نه» گفتن به دشمن را تقویت کنیم، ابراز داشت: دشمن با راه‌اندازی جنگ‌های روانی در فکر و باور مردم نفوذ می‌کند و آنقدر از نظر روانی کمبودها و نداشته‌ها را به ما تلقین می‌کند که خودمان هم باورمان می‌شود وضع‌مان خراب است!
آیت‌الله عبادی بر ضرورت آگاه‌سازی نسل نوجوان و جوان جامعه در راستای خنثی‌سازی نقش دشمنان تأکید کرد و ابراز داشت: در بسیاری از امور مشکل اقتصادی مردم به خاطر ضعف مدیریت است و اگر مشکلات مردم را حل کنیم آن‌ها حرفی ندارند.
منبع: فارس
انتهای پیام/۱۲۷/ ۶۶ج۶۱/ ۴