خسروی:

مشکلات مردم روزی کاغذ نماند/ لزوم هم افزایی مسئولان بالاستی برای حل مشکلات خراسان‌جنوبی

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی با بیان این‌که نباید مشکلات مردم روی کاغذ بماند، گفت: مسئولان نباید در دیدارها و نشست‌ های خود وعده و یا قول‌ های محقق نشدنی به مردم بدهند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسین خسروی نماینده مردم بیرجند درمیان خوسف در مجلس شورای اسلامی عصر امروز در جلسه جمع بندی مباحث سفر معاونین و مدیران سازمان های وابسته وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی که در محل استانداری خراسان جنوبی برگزار شد، اظهارکرد: جزئیات مسائل و مشکلات را باید مدیران مربوطه که مشکلات را حس می‌کنند مطرح کنند به عنوان مثال در صندوق تأمین بازنشستگان پیگیری همسان سازی حقوق بازنشستگان و شاغلان خواسته به حقی است.
وی خاطرنشان کرد: در بیمارستان میلاد بیرجند و مجموعه تأمین اجتماعی این استان امکانات بسیار خوبی فراهم شده است اما متاسفانه پزشک متخصص نداریم که از این امکانات استفاده کنند و لازم است در این زمینه تدابیری اندیشیده شود.
نماینده مردم بیرجند درمیان خوسف در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر این‌که باید مسائل و مشکلات خراسان جنوبی مکتوب شود تا به اندازه ای که مسئولان وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی به استان سفر کردند با برکت باشد.
خسروی ادامه داد: مدیران وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی توجه خاصی باید به خراسان جنوبی به دلیل کم برخورداری و پراکندگی جمعیت داشته باشید.
وی مرز مشترک خراسان جنوبی با افغانستان را از ویژگی‌های مهم این استان دانست و افزود: بودجه ای که به خراسان جنوبی برسد بهره آن را کل کشور خواهد برد.
نماینده مردم بیرجند درمیان خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: سرمایه گذاران بخش خصوصی به دلیل آماده نبودن زیرساخت‌ها و دوری از مرکز کمتر حاضر به سرمایعه گذاری هستند و لازم است دولتمردان توجه ویژه به خراسان جنوبی داشته باشند.
خسروی ادامه داد: شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به صنعت طیور استان خسارت زیادی وارد کرده است که پیگیری جدی و ویژه می طلبد و لازم است این مراکز حداقل ۲ ماه قرنطیه باشند و اکنون که نزدیک عید نوروز هستیم، عدم پراخت حقوق کارگران و کارفرما مشکلاتی برای جامعه ایجاد خواهد کرد.
وی با اشاره به بعد مسافت طولانی استان از مرکز و آماده نبودن زیرساخت ها در این منطقه نسبت به سایر نقاط کشور، ادامه داد: در همین راستا سرمایه گذاران بخش خصوصی کمتر در استان سرمایه گذاری می کنند لذا توجه ویژه دولتمردان به خراسان جنوبی را می طلبد.
رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی با بیان اینکه اداره کار و رفاه اجتماعی شهرستان بیرجند نیازمند تکمیل چارت سازمانی و اعتبار برای نوسازی ساختمان دارد، تاکید کرد: تا این سازمان رفاه نداشته باشد نمی تواند رفاه دیگران را تامین کند.
خسروی ضمن تاکید بر این‌که باید مسئولان وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی یک هم‌افزایی با سایر مسئولانی که به خراسان جنوبی سفر کردند داشته باشند، افزود: در سفروزیر کشاورزی در همین سالن بخشی از مشکلات کشاورزی مطرح شد و لازم است با هم افزایی مسئولان بالادستی این مشکلات صرف گفتار نباشد و در عمل به جایی برسیم.
وی ضمن تاکید بر این‌که مشکلات مردم نباید روی کاغد بماند، گفت: مسئولان نباید در دیدارها و نشست‌ های خود وعده و یا قول‌ های محقق نشدنی به مردم بدهند.
رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی تصریح کرد: وزیر محترمی شش ماه پیش در سفر به خراسان جنوبی به هیات ورزشکاری وعده تحقق ۵۰ میلیون تومان داد که من به عنوان نماینده مردم در مجلس و هیات مربوطه به وزارت خانه رفتیم اما این وعده محقق نشده است.
خسروی یادآورشد: لازم است نمایندگان در جریان پیگیری و جمع بندی وعده ها باشند تا پاسخگوی مردم باشیم.
انتهای پیام/ ۵