استاندار:

مشکلات واحدهای تولیدی تسهیل شود

ملانوری با تأکید بر اینکه معادن از محورهای توسعه خراسان‌جنوبی هستند، گفت: با عنایت به ظرفیتی که در استان وجود دارد باید به بهره‌برداری از معادن و فعال شدن آن‌ها کمک کنیم.

به گزارش خاورستان،حمید ملانوری استاندار خراسان جنوبی ظهر امروز در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: ما مکلف هستیم اگر در جریان تولید مانعی هست رفع نماییم تا تولید رونق بیشتری بگیرد و با کندی مواجه نشود.
وی بیان داشت: شرایط حاکم بر کشور و وجود تحریم‌ها، شکل‌گیری کارگروه‌ها، ستادها، کمیته‌ها و سیاست‌هایی این چنینی را رقم زده وگرنه اگر روال طبیعی بود و اقتصاد کشور براساس علمی که در دانشگاه خوانده‌ایم پیش می‌رفت که نیاز به این جلسات نبود.
استاندار خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه معادن از محورهای توسعه خراسان‌جنوبی هستند، گفت: با عنایت به ظرفیتی که در استان وجود دارد ما باید به بهره‌برداری از معادن و فعال شدن آن‌ها کمک کنیم.
ملانوری به مشکلات دو معدن سامان کاوش و ممرادکو در طبس اشاره و تصرح کرد: کارگروه برای بررسی تمام موارد مطرح شده توسط این ۲ مجموعه و سازمان توسعه و نیز سازمان نوسازی معادن و صنایع‌معدنی ایران و شرکت تهیه و تولید موادمعدنی ایران از دیگر سو، یک هفته مهلت تعیین نماید.
وی با اشاره به اینکه مباحث کارشناسی بعد از بررسی‌های کامل در جلسه‌ای فوق‌العاده مطرح شده و تصمیم‌گیری‌های نهایی اعلام شود، تبیین کرد: مشکلات برخی واحدهای تولیدی با شرکت گاز و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی باید تسهیل شود.
استاندار خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه در بحث ظرفیت‌سنجی نیاز گاز واحدها، نظر کارشناسی گاز باید ملاک باشد، اظهار داشت: شرکت گاز مکلف است بعد از ارائه مجوزهای استعلامات توسط واحدها، ظرف ۴۸ ساعت نسبت به نصب علمک واحد تولیدی اقدام کند.
ملانوری اضافه کرد: هر پروانه بهره‌برداری باید یک انشعاب گاز دریافت کند و شرکت گاز مکلف است در این زمینه همراهی‌های لازم را انجام دهد.
وی با اشاره به گلایه‌های مطرح شده متذکر شد: سازمان صنعت، معدن و تجارت باید بررسی‌های لازم را صورت دهد و چنانچه واحدی نتوانسته انشعاب گاز دریافت کند،همه موارد را احصا نموده به شرکت گاز ارائه کند.
استاندار خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه شرکت گاز باید ظرف ۴۸ ساعت نسبت به نصب انشعاب همه موارد به صورت یکجا اقدام کند، اضافه کرد: هر سرمایه‌گذار بعد از دریافت جواز تأسیس و انجام کارهای مقدماتی می‌تواند با هماهنگی صمت و شرکت گاز از انشعاب گاز بهره‌مند شود.
ملانوری در خصوص تأمین سوخت معادن نیز گفت: واحدهای معدنی باید درخواست سهمیه سوخت مورد نیاز خود را به‌صورت سه ماهه در سامانه ثبت نمایند اما خرید سوخت هم ماهانه انجام شود.
وی متذکر شد: شرکت نفت مکلف است درخواست‌ها را سه روزه پیگیری نموده و به شرکت‌های طرف قرارداد نیز توصیه کند که در حمل فرآورده‌ها تسریع کند/فارس
انتهای پیام /۳