نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

مشکلات کشور با هم‌فکری دانشگاه و حوزه حل‌شدنی است

آیت الله عبادی با تأکید بر لزوم همکاری آحاد مردم و نخبگان با دولت آینده، گفت: دولت نیز باید به دانشگاه و حوزه نزدیک شود و مشکلات کشور را با تعامل و همفکری آنان حل کنند.

به گزارش خبرنگار خاورستان،آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در دیدار با اعضای کانون دانشگاهیان استان اظهار کرد: مردم عزیز ایران در ۲۸ خرداد با وجود توطئه های چند ساله و طرح های چند ماهه و کارشکنی های چند روزه اما اراده خودش را تثبیت کرد و انتخابات خوبی را هم از نظر حضور در شرایط سخت کرونا و هم از نظر حسن انتخاب رقم زدند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، اظهار داشت: در این انتخابات برای مردم خراسان جنوبی جای تقدیر مضاعف دارد چراکه چه از لحاظ حضور و چه از لحاظ کیفی در سطح کشور ممتاز بود، مردم ایران با حسن انتخاب، هوشیاری خود را در این شرایط ابهام آمیز بین المللی تثبیت کردند، در حالی که مردم هوشیار خراسان جنوبی این گزینه انقلابی حضرت آیت الله رییسی را ۱۵ سال قبل شناسایی کردند و بقیه کشور بعد از ۱۵ سال به این نتیجه رسیدند و این امتیاز مردم خراسان جنوبی بر مردم سایر کشور است.
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه در طول تاریخ استعمارگران به هیچ کشوری اجازه تحول و انقلابی را نمی دادند اما در ایران این اتفاق افتاد و امام راحل(ره) از آن به عنوان یک معجزه تعبیر کردند، گفت: پیروزی انقلاب اسلامی یک مسئله است و تثبیت نظام به عنوان نوشتن قانون اساسی برای کشور، مسئله دیگری می باشد، دولت اسلامی برگزیده مردم است، اگر واقعا در این باره آنچه که لازم است تحقق پیدا کرده باشد مردم دولت را انتخاب می کنند بعد هم همراه آن هستند، دولت هم به عنوان خدمتگزار در خدمت مردم است.
وی ادامه داد: در این مدت انقلاب هر جا بین دولت و مردم جدایی حاصل شده آرمانها تحقق پیدا نکرده است، رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند دولت اسلامی بعد از جامعه اسلامی تربیت می شود، چراکه مربی جامعه دولت است، وقتی دولت می تواند مربی مردم باشد که درست مطابق قانون اساسی و مطابق آرمان های انقلاب اسلامی مقدماتی فراهم کند که جامعه از نظر رشد سیاسی، فرهنگی و اقتصادی به یک جایگاهی برسد که به آن در راستای اجرای عدالت، جامعه اسلامی گفته شود.
امام جمعه بیرجند گفت: اما وقتی به گونه ای عمل شود که یک عده با پول های باد آورده پولدار شوند و به خارج از کشور رفته، ولی یک عده نیز روزی زن و بچه خود را از سطل زباله پیدا کنند، این که دولت اسلامی نیست و انتخاب درستی صورت نگرفته و تیر آرا(رأی) به هدف نخورده و اشتباه حاصل شده است.
وی افزود: انتخاب دولت یا نمایندگان مجلس شورای اسلامی یا هرجای دیگر به معنی اینکه انتخابی کنیم تا آن ها کار را به صورت جمعی انجام دهند، فرد که کاری انجام نمی دهد، درست این است که کارها طرفینی صورت پذیرد، یعنی هم دولت بر اساس وسعش خدمات می دهد چون خدمتگزار است هم مردم بر اساس وسعشان که پربرکت ترین وسع در دست مردم است پشتیبانی می کنند و همراه هستند.
آیت الله عبادی با بیان اینکه دولت رجایی خارج از مردم نبود، مردم نیز جدا از دولت نبودند و خواسته همه یکی بود، گفت: وقتی خواسته همه یکی باشد و صداقت وجود داشته باشد، مسلم همه آرمان ها به دست نمی آید، وقتی صداقت باشد و مردم با دولت باشند و دولت در خدمت مردم باشد اگر هم یک وقتی دولت در بخشی از مسائل امکانات کم بیاورد چون صداقت دارد، مردم مشکلی ندارند و در کنارش می ایستند، مردم از بی عدالتی ناراحت هستند و الا کمبود را می شود تحمل کرد.
وی ادامه داد: اگر بخواهیم به قدم سوم انقلاب اسلامی که دولت اسلامی است برسیم، دولت باید هر چه که در توانشان است در خدمت به مردم دریغ ندارند، ما این انتظار را داریم هم همه قشر های جامعه باید حضور داشته باشند همکاری داشته باشند و بالاخص نخبه های جامعه دانشگاه و حوزه باشد باید همکاری کنند و به کوری چشم دشمنان که خیلی طمع داشتند و می گفتند که ۲۲ بهمن ۹۸ را ایران را نخواهند دید اما دیدید که نقشه هایشان شکست خورد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی بیان کرد: انتخابات اخیر فرانسه را ملاحظه کنید که چه افتضاحی به بار آوردند و مشارکت حداقلی داشتند یا انتخابات افتضاح آمریکا که هنوز که هنوز است دست ترامپ روی ماشه است، مقام معظم رهبری فرمودند که افرادی تلاش می کنند که این موفقیت عظیم کشور ما را که با وجود شرایط کرونایی(که باید ده درصد کاهش مشارکت را اینگونه حساب کنیم) مردم مشارکت خوبی در انتخابات داشتند و می خواهند این حضور را کمرنگ کنند.
وی افزود: بارها رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که دولت به دانشگاه نزدیک شود و مشکلات خود را به دانشگاه ببرد نه به یک حزب بدهد، نیاز است همه متخصصین وفادار به کشور و انقلاب اسلامی راه حل بدهند، همانطور که بسیاری از مسائل ما فرهنگی و اخلاقی است دولت باید به حوزه نزدیک شود و بخواهد مشکلاتش را حل کند.
آیت الله عبادی در ادامه گفت: قشر مجرب مردم حتی روستایی ها خیلی حرف برای گفتن دارند، روز گذشته جلسه کاندیداهای ریاست جمهوری در خدمت رییس جمهور منتخب چقدر زیبا بود، فرهنگ ما باید این باشد، آنهایی هم که به اشتباه دنبال یک حزب به عنوان سلیقه و سواستفاده رفتند باید از این کارشان توبه کنند، در حزب باشند اما حزبی که بتواند پیشنهاد حل مسائل بدهد و از نظر مدیریت، انواع و اقسام طرح ها صاحب نظر باشد، نه حزبی که یک عده دور هم جمع شوند و به نفع خودشان کار کنند این حزب نیست بلکه حزب شیطان است.
وی گفت: امیدواریم که تجربه های تلخی که در این بیش از ۴۰ سال گذشته برای ما پیش آمده یک میوه شیرین داشته باشد و آن بلوغ سیاسی جامعه ما باشد که با وحدت کار جلو می رود، دولت ما از مردم جدا نیست باید همه همکاری کنند و اگر دولت با صداقت باشد مردم کمبود ها را تحمل می کنند.
نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی، ابراز داشت: امام خمینی(ره) فرمود «ما فرزند رمضانیم»، مشکل ما بی عدالتی ها است نه کمبود ها اگر چنانچه در این جهت ما بتوانیم برای فرهنگ سیاسی، دینی و انقلابی این مسائل را پشت سر بگذاریم، دوره آزمون خطا تمام می شود، ۴۰ سال یک انسان هم به بلوغ می رسد لذا جامعه هم به بلوغ می رسد.
وی ادامه داد: شرایط از نظر تبلیغات و شیوه آن، فضای مجازی که در دست بیگانه است، شیوع ویروس کرونا و همه این مسائل، انتخابات به گونه ای برگزار شد، گویی از قبل به رهبر معظم انقلاب اسلامی الهام شده بود مثل بسیاری مسائل دیگر که به ایشان الهام می شود، مانند روزی که در اوج حمله داعش مقام معظم رهبری، به آقای بشار اسد گفت شما پیروز هستید، این ها کرامت است؛ همانگونه که بارها به ایجاد دولت جوان حزب اللهی تاکید فرمودند و امروز با رای مردم ما این کرامت تحقق پیدا کرده است.
آیت الله عبادی، اظهار داشت: نخبه های دانشگاهی در جهت اداره کشور در اولویت هستند، برای اداره کشور باید طرح و برای مشکلات کشور راه حل داشته باشند، جمهوری اسلامی ایران امروز تنها چهارچوبه کشور نیست و ایران اسلامی امروز یعنی همه دنیا چرا که دولت ها هر چه هم که استعمارگر باشند اما مردم از آن ها بیزارند و مردمشان حرف جمهوری اسلامی ایران را می زنند.
وی افزود: در جنگ ۱۲ روزه فلسطین، با اینکه در کشورهای اروپایی و آمریکایی حرف زدن از فلسطین و پشتیبانی از آن اکیداً ممنوع بود، اما بر خلاف آن فشار استعماری مردم آمدند به صحنه و فریاد زدند که فلسطین مال فلسطینی ها است و باید به خود آنها واگذار شود، روزی هم که مقاومت غزه پیروز شد مردم فلسطین تنها جشن نگرفتند، در سرتاسر دنیا ملت ها جمع شدند و جشن گرفتند، همانطور که جلیقه زرد ها حتی در شرایط کرونا به مدت ۲ سال آمدند و حرف خود را زدند و عدالت طلبی کردند.
امام جمعه بیرجند در ادامه، یادآور شد: مرکز هسته های مقاومت ایران است، امروز عدالت طلب ها از همه دنیا به شاخصه ایران اسلامی و ائمه معصومین سر از کربلا در می آورند، شاید برخی ها مسلمان نیستند، اما از خیلی مسلمانان به اسلام نزدیک تر و عدالت طلب است، امام حسین(ع) سمبل عدالت است، امام علی(ع) سمبل عدالت است، آن ها مسلمان نیستند اما دنبال عدالت می چرخند این یعنی ملت ها با شما هستند.
آیت الله عبادی در پایان خاطر نشان کرد: الحمدلله آنچه دشمنان ایران اسلامی خواستند نشد، آنچه که ملت ما خواست شد، قدم های بعد باید با ثبات بیشتری برداشته شود و مسلم در اینجا دانشگاهیان و مخصوصاً نخبه های دانشگاهی حرف برای گفتن دارند ما هم دعاگوی شما هستیم و هم در خدمت شما هستیم، ان شاء الله که موفق باشید.
انتهای پیام /۳