آیت‌الله رئیسی:

مشکلات کشور به دلیل دوری و زاویه گرفتن از گفتمان امام و رهبری است/ استکبار جریان داعش را ایجاد کرد تا فلسطین به فراموشی سپرده شود

تولیت آستان قدس رضوی گفت: هرجا در جامعه کاستی و مشکلاتی وجود دارد به دلیل دوری و زاویه گرفتن از خط امام و گفتمان مقام معظم رهبری است، هرجا موفقیت داشتیم در پرتو توجه به آموزه‌های امام و رهبری بوده است.

به گزارش خاورستان، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی و نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری شامگاه سه شنبه در مراسم احیای شب قدر که در شبستان امام خمینی (ره) حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد، اظهار داشت: سرنوشت انسان در شب‌های قدر رقم می‌خورد و اگر ما در این سرنوشت نقشی نداشتیم به این شب‌های عزیز دعوت نمی‌شدیم.
وی افزود: خداوند به برکت امام علی (ع) و شخصیت امیرالمؤمنین (ع) شب‌های قدر را دارای جایگاه بسیار بالایی قرار داده است، امام علی (ع) دارای آبرو نزد خداوند است و خدا را شاکریم که از کودکی با اهل بیت (ع) آشنا شدیم.
تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به خطبه ای از نهج البلاغه تصریح کرد: امیرالمؤمنین (ع) خطاب به فرزندان خود امام حسن (ع) و امام حسین (ع) تاکید می‌کند که شما را به تقوای الهی توصیه می‌کنم، تقوا انسان را در برابر همه تهدیدات حفظ می‌کند و باید در همه امور تقوا داشته باشیم.
آیت‌الله رئیسی گفت: دنیا به همه رو می‌کند اما این موضوع متفاوت است که از دنیا چه استفاده ای کنیم، اینکه از دنیا برای دنیا محوری بهره بگیریم و یا با استفاده از دنیا توشه ای برای آخرت داشته باشیم.
وی با بیان اینکه رضای الهی باید مورد توجه باشد، بیان کرد: اگر کاری را انجام می‌دهیم برای پاداش الهی باشد و نه اینکه دیگران را خشنود کنیم، اجر و مزد خود را از خالق هستی بخواهیم.
عضو مجلس خبرگان رهبری حمایت از مظلوم را امر الهی و دینی برشمرد وعنوان کرد: وظیفه ما است که به ملت‌های مظلوم فلسطین و یمن و عراق و افغانستان و مظلومان عالم کمک کنیم، این سفارش امام علی (ع) است که هرجا به کسی ظلم شد از وی حمایت کنیم.
تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به حمایت‌های آمریکا از داعش تصریح کرد: استکبار جریان داعش را ایجاد کرد تا مسئله اصلی جهان اسلام که مسئله قدس است به فراموشی سپرده شود، آمریکا تلاش می‌کند مسئله فلسطین را در صحرای سینا حل کند و بخشی از مردم فلسطین را به این منطقه بیاورد.
آیت‌الله رئیسی گفت: همه کسانی که دلداده انقلاب هستند باید به عنوان پیروان امام علی (ع) این موضوع را بدانند که تقوای الهی و رأس از سفارشات امیرالمؤمنین (ع) است، نیروهای حزب اللهی و انقلاب در ذهنشان توجه به قانون و ارزش‌های انقلاب موج میزند.
وی با اشاره به حدیثی از اهل بیت (ع) گفت: جامعه باید همواره به نیازمندان توجه داشته باشد، برخی از نیازمندان مشکلات روحی و روانی دارند که با پیگیری رفع می‌شود، رسول خدا توجه زیادی به همسایه داشتند و امام علی (ع) نیز به حقوق همسایه توجه ویژه ای داشتند.
عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: هرجا در جامعه مشکلات و کاستی وجود دارد به دلیل دوری و زاویه گرفتن از خط امام و گفتمان مقام معظم رهبری است وهرجا موفقیت داشتیم در پرتو توجه به آموزه‌های امام و رهبری بوده است.
تولیت آستان قدس رضوی رفع مشکلات جامعه را مورد توجه مسئولین قرار داد و تصریح کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولین نظام فرمودند که امروز میدان عمل مسئولین است.
وی با بیان اینکه در شب قدرهمه افرادی که زیرقرآن قرار می‌گیرند باید استغفار و توبه کنند، گفت: شب قدر بهترین فرصت برای توبه و بازگشت از گناه است، توبه و استغفار تنها برای جوانی نیست که به نامحرم نگاه کرده بلکه برای هرکسی است که امکان انجام کاری داشته و انجام نداده و کاری را نباید انجام می‌داده اما انجام داده است.
عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: شب قدر را نباید از دست بدهیم و این شب بهترین‌ها فرصت برای توبه و استغفار است و نباید از درگاه الهی ناامید شد، خدا و اهل بیت (ع) را داریم و نباید هیچ گاه در زندگی مان بن بستی داشته باشیم و ناامید شویم.
انتهای پیام/۴
تسنیم