مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان‌جنوبی:

مشکلی برای تامین آرد در خراسان‌جنوبی وجود ندارد/ تامین ۹۰ درصد آرد مورد نیاز استان از داخل

اسدالهی گفت: 90 درصد آرد مورد نیاز خراسان‌جنوبی از کارخانه‌های آرد داخل استان تامین و 10 درصد دیگر از استان‌های خراسان رضوی و گلستان وارد می‌شود.

مجید اسدالهی مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص وضعیت آرد موجود در استان اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت آرد در استان به صورت عادی و روان است.
۹ کیلوگرم سهمیه آرد هر نفر در ماه
وی با بیان اینکه مشکلی در بحث تامین آرد در استان نداریم، افزود: سهمیه آرد استان هر ماه به ازای هر نفر ۹ کیلوگرم تخصیص داده شده و بین واحدهای نانوایی استان توزیع می‌شود.
مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان‌جنوبی بیان کرد: سهمیه آرد در خراسان‌جنوبی نسبت به سال گذشته هیچ تغییر کاهشی یا افزایشی نداشته است.
اسدالهی عنوان کرد: پس از شیوع کرونا در استان سهمیه آرد نانوایی‌ها هیچ تغییری نداشته و مانند گذشته است اما مقدار مصرف آرد نانوایی‌ها به دلیل خرید کمتر نان توسط مردم درصد اندکی کاهش داشته است.
وی اظهار کرد: سهمیه آرد نانوایی‌های دولتی و آزاد‌پز به صورت یارانه‌ای است و تفاوتی با یکدیگر ندارد.
مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان‌جنوبی در مورد کاهش سهمیه آرد نانوایی‌ها، گفت: اگر در بررسی‌هایی که توسط همکاران ما انجام می‌شود به این نتیجه برسیم که یک نانوایی آرد اضافه دارد سهمیه‌اش را کاهش می‌دهیم تا به میزان تعادل برسد.
تامین ۹۰ درصد آرد خراسان‌جنوبی از داخل
اسدالهی خاطرنشان کرد: ۹۰ درصد آرد مورد نیاز خراسان‌جنوبی از کارخانه های آرد داخل استان تامین و ۱۰ درصد دیگر از استان‌های خراسان رضوی و گلستان وارد می‌شود.
آغاز طرح نظارتی بر نانوایی‌های استان
وی به آغاز طرح نظارتی نسبت به نانوایی‌های استان از امروز اشاره کرد و افزود: این طرح تا پنجشنبه هفته آینده؛ ۸ آبان ادامه خواهد داشت.
انتهای پیام/۱۲۷