گزارش مردمی؛

مشکل آنتن‌دهی تلفن‌همراه و اینترنت تا راه‌اندازی سایت جدید ایرانسلی در روستای لتی

مردم روستای لتی از عدم آنتن‌دهی تلفن‌همراه و اینترنت دراینروستا گلایه دارند که مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌جنوبی از راه‌اندازی سایت جدید ایرانسلی در این روستا خبرداد.

به گزارش خاورستان، موضوع عدم آنت‌دهی تلفن همراه و نبود زیرساخت‌های اینترنت از جمله مشکلاتی است که همیشه همراه مردم روستا است.

روستای لتی یکی از روستاهای توابع شهرستان درمیان است که نه تنها تاکنون زیرساخت‌های اینترنت در این روستا فراهم نشده است بلکه تلفن همراه آنها نیز آنت دهی مناسبی ندارد و تنها راه ارتباطی آنها تلفن ثابت است.

هادی باقری دهیار روستای لتی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، گفت: روستای لتی در ۶۵ کیلومتری شهر اسدیه و ۲۰ کیلومتری قهستان واقع شده است که دارای ۲۲ خانوار جمعیت است.

مشکل همیشگی عدم آنتن‌دهی تلفن‌همراه و پوشش اینترنت

وی به عدم آنتن‌دهی تلفن همراه در این روستا اشاره کرد و گفت: مشکل اینترنت خانگی و تلفن‌همراه در این روستا وجود دارد به طوری‌که باید رد یک ارتفاعی بالاتر از سطح زمین قراربگیریم تا بتوانیم یک تماس از تلفن همراه خود برقرار کنیم.

دهیار روستای لتی خاطرنشان‌کرد: علی رغم نبود زیرساخت‌های ارتباطی لازم در این روستا، روستاهای اطراف از قبیل سیدآباد و شیرگ از امکانات اینترنت بهره‌مند هستند.

باقری بیان‌کرد: علی رغم نوشتن نامه‌های متعدد به مسئولان و مطرح کردن این مشکل با نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، اما هنوز به نامه‌های ترتیب اثری داده نشده وما هم‌چنان درگیر مشکل هستیم.

وی گفت: دانش آموزان این روستا نیاز زیادی به خدمات اینترنت دارند اما به دلیل نبود زیرساخت‌ها حتی دانش‌آموزان درزمان کرونا نیز در بالای تپه روستا که در زمستان‌ها بسیار سرد بود از خدمات شاد و مدرسه بهره‌مند می شدند.

دهیار روستای لتی تاکیدکرد: از مسئولان می خواهیم به مشکل مردم این روستا رسیدگی کنند تا هر چه زودتر بتوانیم از تلفن همراه‌مان استفاده کنیم.

راه‌اندازی سایت جدید ایرانسلی در روستای لتی

مصطفی بهی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌جنوبی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، با بیان این‌که روستای لتی از توابع شهرستان درمیان جزو روستاهای مورد پیگیر است، گفت: یک سایت جدید ایرانسلی از محل اعتبارات توسعه روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، برای این روستا ابلاغ شده است که در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌جنوبی افزود: با راه اندازی این سایت، هم مشکل آنتن‌دهی تلفن‌همراه و هم اینترنت ایرانسل مرتفع خواهد شد.

بهی با اشاره به این‌که راه اندازی سایت جدید در روستاها در حال حاضر حدود چهار میلیارد تومان هزینه دارد، گفت: از ۱۵ مهر روز “ملی روستا و عشایر” تا دهه فجر ۶۶ سایت با اعتبار بالغ بر ۱۴۰ میلیارد تومان از محل اعتبارت ملی راه‌اندازی شده است.

راه‌اندازی ۱۳۰ سایت جدید از ابتدای دولت سیزدهم

وی افزود: هم چنین در این بازه زمانی ، ۱۱۳ روستای استان و نه هزار و ۵۰۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات ملحق شدند که ۱۱۵ میلیارد تومان از محل اعبتارت طرح توسعه روستایی وزرات ارتباطات و فناوری اطلاعات هزینه شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌جنوبی با بیان این‌که روستاهای بالای ۶۰ خانوار خراسان‌جنوبی به شبکه ملی اطلاعات ملحق شده‌اند و برای بقیه روستاها برنامه داریم، یادآورشد: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون بیش از ۱۳۰ سایت جدید با اعتباری ۲۵۰ میلیارد تومان راه اندازی شده است.

انتهای پیام/ ۵