نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

مشکل کمبود معلم و کلاس‌های درس در خراسان جنوبی مرتفع شود/ جبران خسارت‌های فرهنگی بسیار مشکل است

آیت‌الله عبادی با اشاره به اینکه از مدت‌ها پیش نگرانی‌هایی از کمبود کلاس، دبیر و معلم در خراسان جنوبی بوده است، گفت: در سنین اول بلوغ در استان کلاس‌های مختلط داریم که با وجود این تهاجم‌های بیگانه در فضای مجازی بعدها جبرانش خیلی مشکل است.

به گزارش خاورستان، آیت‌الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی شب گذشته در دیدار با معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در بیرجند ضمن تبریک ایام ماه رجب و میلاد امام جواد(علیه السلام)،گفت: به خاطر دارم در زمان حیات مرحوم آیت الله تهامی، شب‌های جمعه ایشان در مسجد جامع عاشورا نماز با صفایی می خواندند و حجت الاسلام آقای کاظمی(والد آقای دکتر کاظمی) با صدای دلنشین خود دعای کمیل را قرائت می کردند.
وی در ادامه افزود: هنوز بعد از ۶۵ سال صدای زیبای قرائت دعای کمیل ایشان در گوشم است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه از طرفی فضای مجازی نیز در دست دشمنان است، افزود: تهاجم بیگانه و تفکرات آلوده با فرهنگ غرب برای نسل جدید مشکلاتی ایجاد کرده است، امروز با وجود ویروس کرونا فضای مجازی ناچاراً در اختیار نسلی که هنوز به حد نصاب سنی جهت استفاده از آن نرسیده‌اند، قرار گرفته است.
آیت‌الله عبادی ادامه داد: امیدواریم بیماری کرونا پشت سر گذاشته شود و با قدرتی که نظام جمهوری اسلامی دارد، دست بیگانه از این کشور قطع کند.
وی با بیان اینکه مسئولیت شما(معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش) مسئولیت پراهمیتی است، گفت: به این معنی که اگر به وظیفه خود آنچنان که عقل و دین می گوید عمل کردید، بالاترین عبادت است، زیرا در بین امورات انسان بالاتر از تعلیم و تربیت نیست، به نحوی که مرحوم شیخ عباس قمی قدس سره که اعمال شب قدر را بیان می فرماید نقل می‌کند افضل همه ی اعمال کسب علم است.
امام جمعه بیرجند تصریح کرد: اگر شما در وظیفه خود کوتاهی کنید ظلمی است ک هم ‌به خود و هم به جامعه کرده‌اید، چرا که فرهنگ در نسل‌های بعدی نیز خواهد ماند، به صورتیکه مشمول حدیثی هستید که می فرماید اگر کسی سنت حسنه‌ای را احیا کند تا روز قیامت کسی که این سنت را انجام دهد، بدون اینکه از ثواب افراد عامل کم شود برای بنیان گذار آن سنت ثواب می رود، و اگر سنت سیئه‌ای را پایه گذاری کند تا قیامت برای او گناه نوشته می شود بدون اینکه از گناه آن افراد کم شود.
آیت‌الله عبادی خطاب به مسئولان آموزش و پرورش، گفت: شما باغبان هستید و در حال تربیت این نهال‌ها، حال اگر این نهال‌ها میوه شیرین دهد یا میوه تلخ شما در آن شریک هستید، در این مقطع از زمان که به تعبیر دشمنان همه گزینه‌ها را روی میز دارند که بدتر از همه، گزینه‌های فرهنگی است، چرا که مشکلات اقتصادی اولویت دارد ولی این مشکلات برخواسته از فرهنگ ماست؛ مشکلات اجتماعی نیز برخواسته از فرهنگ ماست.
وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه مردم خراسان جنوبی از دیرباز در دینداری و فرهنگ اسلامی زبان زد هستند ایجاب می‌کند، تلاش شود که این فرهنگ حفظ شود، رهبرمعظم انقلاب اسلامی از این استان و مرکز استان به عنوان شهر علم و ایمان تعبیر می‌کنند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه جریاناتی به صورت هدفمند فرهنگ دینی این استان را مورد هدف قرار داده اند، گفت: در گذشته یکی از مسئولین رده بالا استان، می‌گفت قصد دارد فرهنگ خراسان جنوبی را تغییر دهد و به دنبال این بودند که به شکل مبتذلی این تغییر انجام شود که به لطف خدا سایه آنها کم شد.
آیت‌الله عبادی در پایان خاطرنشان کرد: از مدت‌ها پیش نگرانی‌هایی از کمبود کلاس، دبیر و معلم در خراسان جنوبی بوده است، بخصوص در سنین اول بلوغ در استان کلاس‌های مختلط داریم که با وجود این تهاجم‌های بیگانه در فضای مجازی بعدها جبرانش خیلی مشکل است.
انتهای پیام/۴