استاندار خراسان جنوبی:

مصوبات سفر به شهرستان سربیشه پیگیری و اجرا شود

قناعت تأکید کرد: انتظار این است که مصوبات سفرهای شهرستانی، بطور کامل پیگیری و اجرا شوند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، جواد قناعت شب گذشته در جلسه شورای اداری شهرستان سربیشه که با حضور نماینده مردم شهرستان های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مدیران کل ستادی و استانی، ائمه جمعه، فرماندار و شماری از مسئولان شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: مصوبات به گونه ای پیگیری و اجرا شوند که برای سفرهای بعدی، موضوعات و مسایل دیگری مطرح شوند.

وی با اشاره به دیدار امام جمعه، فرماندار و جمعی از معتمدین شهرستان فردوس، تصریح کرد: در این دیدار به این نکته اشاره شد که از مجموع مصوبات سفر، تنها دو مورد مانده و بقیه به طور کامل اجرا شده اند و شهرستان برای سفر دوم و طرح موضوعات دیگر، آمادگی دارد.

استاندار خراسان جنوبی در ادامه به قرائت مصوبات سفر یک روزه خود به شهرستان سربیشه پرداخت و گفت: اختصاص ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار و تأمین قیر توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای برای بازسازی محور هریوند تا مزار کاهی اولین مصوبه این جلسه است.

قناعت با اشاره به نیاز سرمایه گذار نیروگاه بادی به تسهیلات، خاطرنشان کرد: پیگیری برای تسهیل روند دریافت تسهیلات ۲۰۰ میلیارد تومانی از بانک تجارت به منظور تسریع در راه اندازی فاز اول پروژه و وارد مدار کردن ۱۰ مگاوات برق از مصوبات این سفر است.

وی ادامه داد: برای فاز دوم و بهره برداری از ۴۰ مگاوات برق، پیگیری های لازم در مرکز صورت می گیرد تا تسهیلات لازم از محل صندوق توسعه ملی دریافت شود.

به گفته وی؛ احداث جاده چنشت به خراشاد و بررسی مشکلات گردشگری این روستا، به برگزاری جلسه ای با محوریت معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری و با حضور دستگاه های متولی نیاز دارد.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به بازدید انجام شده از پروژه در دست اجرای مرکز جامع سلامت شهری و روستایی درح، گفت: این پروژه که با زیربنای ۵۰۰ مترمربع در حال اجراست، گویا جوابگوی نیاز منطقه نمی باشد، لذا دانشگاه با ق میلیارد تومان اعتباری که اختصاص می یابد، فاز اول را تکمیل نموده و طرح توسعه این مرکز را نیز آماده کند.

قناعت با بیان این که این پروژه از طرح های محرومیت زدایی کمیته امداد امام خمینی(ره) در منطقه درح است، اظهار داشت: برای تقسیم اعتبارات طرح توسعه مرکز، جلسه خواهیم گرفت.

وی تصریح کرد: با تأمين مبلغ ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار، پروژه اورژانس جاده ای لانو تا دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

به گفته وی؛ برای پاسگاه لانو نیز، اعتبارات مدنظر در متمم سفر دیده می شود.

استاندار خراسان جنوبی به بازدید خود از چاه های دشت خوشاب اشاره کرد و گفت: برای برقرسانی به چاه های کشاورزی دشت خوشاب، ۳ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که ۲ میلیارد آن از محل منابع استانی و یک میلیارد هم از اعتبارات شهرستانی تأمین خواهد شد.

قناعت متذکر شد: شرکت آب منطقه ای درخصوص برداشت آب از چاه های کشاورزی دشت خوشاب و اجرای طرح کمربند سبز نوار مرز با نظر مساعد، تجدید نظر کند.

وی با تأکید بر سرعت بخشیدن به روند اجرای پروژه آبرسانی به لانو و دیگر روستاهای منطقه، گفت: بنا به قول مساعد مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، تا دهه فجر امسال، کل روستاهای بخش درح تحت پوشش تلفن همراه قرار می گیرند.

به گفته وی؛ کمک به اجرای یادمان های شهدا و مصلاها و نیز پرداخت تسهیلات به منظور توسعه صنايع دستی و گردشگری بنا به قولی که در نمایشگاه تولیدات صنایع دستی و کشاورزی مود دادیم، از دیگر مصوبات این جلسه لحاظ می شود.

استاندار خراسان جنوبی به موضوع نیاز به اعتبار چمن مصنوعی، برج های نوری و استخر شنای سرپوشیده هم اشاره کرد و اظهار داشت : با توجه به این که در حال برنامه ریزی برای سفر وزیر ورزش به استان هستیم، اعتبار چمن و برج های نوری را در آن سفر خواهیم گرفت.

قناعت تأکید کرد: با اختصاص مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات استانی، استخر شنا به زودی به بهره برداری می رسد.

وی در پایان تذکر یک نکته به مدیران شهرستان سربیشه را الزامی دانست و متذکر شد: با عنایت به این که حضور مدیران در محل خدمت، مورد تأکید رئیس جمهور است، لذا عدم استقرار مدیران در مرکز شهرستان، اصلاً قابل قبول نیست.

به گفته وی؛ هر مدیر بعد از انتصاب و پذیرش مسئولیت، باید در محل خدمت، مستقر شود.

انتهای پیام/۱۰