عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

مطالبه مجلس از دولت لغو پروازهای اروپایی به واسطه خطر کرونای انگلیسی است

الهیان گفت: با توجه به قدرت سرایت چنین برابری کرونای انگلیسی و لزوم حفظ سلامت مردم، دولت باید لغو پرواز به کشورهای اروپایی و انگلیس را جدب بگیرد.

به گزارش خاورستان، زهره الهیان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره لزوم لغو پروازهای ایران به کشورهای اروپایی همزمان با شیوع ویروس کرونا در گفت‌وگو با تیتریک گفت: هر اقدامی که در جهت حفظ سلامت آحاد جامعه به ویژه در بحران کرونا ضرورت دارد باید توسط مسئولین دولت مورد توجه قرار گیرد و به صورت سخت گیرانه این محدودیت ها اعمال شود به ویژه در شرایط حاضر که کشورهای اروپایی درگیر ویروس کرونای انگلیسی هستند.
وی با اشاره به قدرت سرایت چندین برابری ویروس مذکور افزود: لغو پرواز به کشورهای اروپایی و انگلیس باید جدی گرفته شود و در غیر این صورت مسافرینی که در ایران حضور پیدا می کنند شرایط قرنطینه را حتما طی نمایند و تست های مکرر گرفته شود تا شاهد شایع شدن این ویروس در کشورمان نباشیم.
الهیان اظهار کرد: در حال حاضر در زمینه کنترل ویروس کرونا توفیقات بسیار خوبی را به واسطه طرح شهید سلیمانی به دست آورده ایم، طرحی که با کمک بسیج و سپاه های استانی و استانداری ها بیماریابی خانه به خانه انجام می شود تا علاوه بر درمان و قرنطینه، در قالب بسته های ارزاق هم مورد حمایت قرار گیرند.
وی با اشاره به اینکه طرح شهید سلیمانی موجب شد طی دو ماه اخیر آمار ابتلا و مرگ و میر کرونا به یک چهارم کاهش پیدا کند، تصریح کرد: این در حالی است که آمار ابتلا و فوت در کشورهای اروپایی به چهار برابر افزایش پیدا کرده است، در نتیجه تجربه موفق بسیج در سطح جهان می توان الگو سازی کرد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم تهران در خاتمه خاطرنشان کرد: پای کار آمدن بسیج و مردم در راستای کنترل شیوع ویروس کرونا و دیگر زمینه ها سبب خیر و برکت برای کشور شده است.
انتهای پیام/۴