استاندار خراسان جنوبی مطرح کرد؛

معافیت خیرین مدرسه ساز از پرداخت هزینه های صدور پروانه ساخت و ساز

استاندار خراسان جنوبی بر معافیت خیرین مدرسه ساز از پرداخت هزینه های صدور پروانه ساخت و ساز تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، جواد قناعت استاندار خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی اظهار کرد: دریافت عوارض ساخت و ساز از خیرین مدرسه ساز غیر منطقی است.

وی با بیان اینکه خیرین مدرسه ساز به جهت جبران کاستی های فضاهای آموزشی به کمک دولت می آیند، افزود: خیرین باید مورد حمایت قرار بگیرند و از تخفیفات و معافیت های ویژه برخوردار شوند.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: در این زمینه قانون هم داریم که مصوبه آموزش و پرورش، تمکین به این قانون است و لذا خیرین مدرسه ساز از پرداخت هزینه های صدور پروانه ساخت و ساز معاف می باشند.

قناعت با بیان اینکه پروژه مهر فرصتی مناسب برای معرفی خراسان جنوبی است، عنوان کرد: در بحث اجرای پروژه مهر و نواخته شدن زنگ شروع مدارس، بین استان ها رقابتی جدی است و هر کس سعی می کند در ارائه برنامه های خود در رسانه ملی پیشرو باشد لذا لازم است به این مسئله در استان توجه شود.

وی از نواخته شدن زنگ شروع سال تحصیلی جدید در نهبندان خبر داد و گفت: با توجه به سفر سال ۷۸ مقام معظم رهبری به نهبندان و عنایت ویژه دولت به مناطق محروم ، باید از این فرصت در آغاز سال تحصیلی حداکثر استفاده را برد لذا نیاز به برنامه ریزی مناسب در این خصوص است.

استاندار خراسان جنوبی ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان(ع) را تسلیت گفت و افزود: کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، مدیون امام حسین(ع) است و اگر کشور طی این مدت حفظ شده و یک وجب از خاک وطن هم به دست متجاوزان نیفتاده به این جهت است که کشور به تأسی از امام حسین(ع) در قیام عاشورا، تن به ذلت نداده است.

قناعت با اشاره به جراحی اقتصادی و مردمی سازی توزیع عادلانه یارانه ها، اظهار کرد: به زودی گردنه سخت مشکلات اقتصادی را هم پشت سر می گذاریم و به توفیق خواهیم رسید.

وی از مساعدت استانداری و پرداخت ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای اجرای المان مناسب میدان خیرین مدرسه ساز در مهرشهر بیرجند خبر داد و عنوان کرد: در راستای تکریم جایگاه خیرین، تأمین اعتبار لازم از محل متمم اعتبارات سفر رئیس جمهور و محرومیت زدایی برای اجرای سالن های ورزشی، زمین چمن مصنوعی و فوتبال ساحلی در قالب طرح شهید سلیمانی و معافیت از پرداخت هزینه های انشعاب آب، برق، گاز و … در مدارسی که ۵۰ درصد هزینه های ساخت آن ها توسط خیرین تأمین می شود خبر داد.

انتهای پیام/۱۲۷