مدیر بورس منطقه‌ای خراسان جنوبی خبر داد؛

معامله بیش از ۱۴ میلیون سهم طی اردیبهشت‌ماه در تالار بورس خراسان جنوبی

هریوندی با بیان این‌که در اردیبهشت‌ماه 1400 شاخص کل 64 هزار و 745 واحد کاهش داشته است گفت: در اردیبهشت‌ماه سال‌جاری 14 میلیون و 373 هزار و 276 سهم به ارزش 109 میلیارد ریال در تالار بورس خراسان جنوبی مورد داد و ستد قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سعید هریوندی مدیر بورس منطقه‌ای خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران گفت: در اردیبهشت‌ماه سال‌جاری ۱۴ میلیون و ۳۷۳ هزار و ۲۷۶ سهم به ارزش ۱۰۹ میلیارد ریال در تالار بورس خراسان جنوبی مورد داد و ستد قرار گرفت که در مقایسه با فروردین‌ماه ۱۰۹ درصد رشد داشته است.
وی افزود: مجموع معاملات تالار بورس خراسان جنوبی از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان اردیبهشت‌ماه به عدد ۲۰۰ میلیارد ریال رسیده است.
مدیر بورس منطقه‌ای خراسان جنوبی اظهار کرد: از مجموع معاملات ۲۶ درصد آن مربوط به خرید سهام و ۷۴ درصد آن مربوط به فروش سهام بوده است.
هریوندی افزود: همچنین در دو ماه نخست امسال ۶۴۸ نفرساعت کلاس آموزشی به صورت رایگان در تالار بورس خراسان جنوبی برگزار شده است.
وی اظهار کرد: در اردیبهشت‌ماه شاخص کل ۶۴ هزار و ۷۴۵ واحد کاهش داشته است.
مدیر بورس منطقه‌ای خراسان جنوبی تصریح کرد: توصیه می‌شود سرمایه‌گذارن قبل از ورود به بازار سرمایه شناخت کافی نسبت به بورس، قوانین و مقررات آن و ابزارهای متنوع قابل معامله در آن (با سطوح متفاوت ریسک) کسب کنند.
هریوندی افزود: در بازار سرمایه ابزارهای قابل معامله متنوعی با سطوح متفاوت ریسک (ریسک بالا تا بدون ریسک) وجود دارد و افراد با توجه به میزان آشنایی با بازار و سطح ریسک مورد قبولشان می‌توانند از این ابزارها خریداری کنند.
انتهای پیام/۴