معامله حدود ۱۱ میلیون و ۷۱۸ هزار سهم در خراسان جنوبی

مدیر بورس منطقه ای خراسان جنوبی گفت: ۱۱ میلیون و ۷۱۸ هزار و ۱۸۵ سهم خرداد امسال در تالار بورس خراسان جنوبی مورد داد و ستد قرار گرفت که در مقایسه با اردیبهشت ، ۳۱ درصد رشد داشت.

به گزارش خبرنگار خاورستان، هریوندی مدیر بورس منطقه ای خراسان جنوبی گفت: طی خرداد امسال ۱۱ میلیون و ۷۱۸هزار و ۱۸۵ سهم به ارزش ۱۴۳ میلیارد ریال در تالار بورس استان مورد داد و ستد قرار گرفت که در مقایسه با اردیبهشت ۳۱ درصد رشد داشته است.
هریوندی با اشاره به اینکه مجموع معاملات تالار بورس استان از ابتدای سال تا پایان خرداد ماه به عدد ۳۴۳ میلیارد ریال رسیده است، گفت: ازمجموع معاملات ۲۷ درصد آن مربوط به خرید سهام و ۷۳ درصد آن مربوط به فروش سهام بوده است.
وی گفت: در ۳ ماه نخست امسال ۱۰۵۳ نفر ساعت کلاس آموزشی به صورت رایگان در تالار بورس استان برگزار شده است.
هریوندی با بیان اینکه در خرداد شاخص کل ۸۲۰/۱۳ واحد افزایش داشته است، افزود: آمار‌ها نشان می دهد که در ۲ ماه ابتدای سال مجموعا ۴۴۶۱ نفر در سامانه سجام ثبت نام کرده اند.
وی توصیه کرد: سرمایه گذارن قبل از ورود به بازار سرمایه شناخت کافی نسبت به بورس ، قوانین و مقررات آن و ابزار‌های متنوع قابل معامله در آن (با سطوح متفاوت ریسک) کسب کنند.
در بازار سرمایه ابزار‌های متنوعی با سطوح متفاوت ریسک (ریسک بالا تا بدون ریسک) وجود دارد و افراد با توجه به میزان آشنایی با بازارو سطح ریسک مورد قبولشان می‌توانند از این ابزار‌ها خریداری کنند.
انتهای پیام /۳