امام جمعه بیرجند:

معامله قرن دزدی بین المللی است که عملی نخواهد شد

آیت الله عبادی گفت: دزدی علنی دزدان بین المللی به عنوان معامله قرن محکوم است و مسلما عملی نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند در خطبه های نماز جمعه این هفته بیرجند، اظهار کرد: همه شما و خودم را به رعایت تقوای الهی در همه امور سفارش می‌کنم.
وی افزود: تقوا بهداشت روح و همه ارزش ها است و هر حا خلاف آن عمل کنیم در واقع به ضرر خود کار کرده ایم.
امام جمعه بیرجند بیان کرد: دزدی علنی دزدان بین المللی به عنوان معامله قرن محکوم است و مسلما عملی نمی‌شود.
آیت الله عبادی گفت: امروز مسئله فلسطین آزمایش بزرگی برای همه انسان ها است.
وی ضمن تهنیت دهه مبارک فجر، عنوان کرد: انقلاب مردم در سال ۵۷ یک ضرورت بوده و است که بایستی انسان به آنچه که خدا تعلیم فرموده حرکت کند.
امام جمعه بیرجند تصریح کرد: بدترین آفت برای انسانیت انسان استبداد است جامعه ما در شرایط بسیار سختی قرار داشت شخصی بر مردم حاکم بود که جز دیکته ای که انگلیسی ها می دادند کاری نمی‌کرد برنامه آنها علاوه بر غارت ذخایر کشور اشاعه فحشا بود.
آیت الله عبادی افزود: آیا لازم نبود برای آزادی، استقلال انقلابی در مقابل استعمار بیرونی و استبداد داخلی صورت گیرد؟
وی متذکر شد: استبداد گاهی بسته بندی نشده مانند استبداد رضا خانی و گاهی بسته بندی می شود و با کمال شیطنت و مطالعات تخصصی و بر اساس تجربیات کافی خواسته های خود را در قالب حیله و مکر به مخاطب تحویل می‌دهد که نیازمند بصیرت است.
امام جمعه بیرجند با بیان اینکه ریشه جنگ، فتنه استعمار است، یادآور شد: گاهی استعمار فرهنگ مردم را از بین می برد و گاهی در مسائل سیاسی عده ای را تحت تاثیر قرار میدهد که لازم است همه مسئولان و مردم بصیرت داشته باشند.
آیت الله عبادی ادامه داد:اگر انقلاب اسلامی صورت نمیگرفت یقین بدانید لقمه دوم استعمار بعد از فلسطین ایران بود.
وی تاکید کرد: برنامه اصلی استعمارگران تحقیر ملت ایران بود چرا که آن ها کسی را مالک جان، مال و ناموسش نمی‌دانستند و برای تحقیر بیشتر قانون کاپیتولاسیون را تصویب کردند.
امام جمعه بیرجند عنوان کرد: امام راحل(ره) و مردم با دست خالی بودند اما انقلابشان پیروز شد این یک معجزه الهی بود.
آیت الله عبادی افزود : باید به این نکته توجه داشت که هنوز در نیمه راه هستیم و باید برای رسیدن به آرمان‌های انقلاب تلاش کنیم.
وی با بیان اینکه بعضی نفوذی های داخلی به رنگ انگلیس و آمریکا حرف می‌زنند، بیان کرد: سیستم انقلاب اسلامی خدامحور و مردم سالاری است بایستی در انتخابات به افراد امین و انقلابی رای داد.
امام جمعه بیرجند با بیان اینکه باید شخصی را انتخاب کنید که بشناسید ادامه داد: اگر شخصی رانمیشناسید با مشورت با اهل تقوا شخص اصلح را انتخاب کنید چرا که همه ما مسئول هستیم.
آیت الله عبادی خاطر نشان کرد: امید است بصیرت مردن دشمن را همواره ناکام بگذارد.
انتهای پیام/۱۳۵