معاون وزیر بهداشت از بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) بیرجند بازدید کرد

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز چهارشنبه با سفر به خراسان جنوبی از بیمارستان‌ حضرت ولیعصر (عج) بیرجند بازدید و وضعیت درمانی در مرکز استان را بررسی کرد.

به گزارش خاورستان، قاسم جان‌بابایی امروز برای بررسی وضعیت درمانی استان خراسان جنوبی وارد بیرجند شد و ابتدا از بخش‌های ویژه بیماران کرونایی در بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) بیرجند بازدید کرد.
بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) از ابتدای شیوع ویروس کرونا مرکز اصلی پذیرش و بستری بیماران مشکوک و مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در مرکز استان بوده است.
معاون وزیر بهداشت وضعیت بیماران بستری، فعالیت و خدمات‌رسانی در بخش‌های مختلف این بیمارستان را از نزدیک مورد بررسی قرار داد.
وی سپس از بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی رازی بیرجند و عصر امروز با سفر به شهرستان قاین از بیمارستان شهدای قاین بازدید می‌کند.
حضور در نشست ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا از دیگر برنامه‌های جان بابایی در سفر به خراسان جنوبی اعلام شده است.
در حال حاضر ۱۴ بیمارستان زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در استان مرزی خراسان جنوبی فعالیت می‌کنند.
تعداد تخت‌های فعال بیمارستان‌های استان در سال‌های اخیر از ۹۰۰ مورد به یک هزار و ۵۰۰ تخت افزایش یافته است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ۲ روز قبل گفت: با توجه به افزایش چشمگیر مراجعه بیماران تنفسی و کرونا مثبت به بیمارستان‌ها به ویژه در شهرستان بیرجند، از اواخر هفته گذشته از ظرفیت سایر بیمارستان‌های بیرجند از جمله بیمارستان رازی، بوعلی و از این هفته بیمارستان میلاد هم استفاده می‌شود تا بیماران مبتلا به کرونا را پذیرش کنند.
محمد دهقانی افزود: یکی از علل افزایش شمار مرگ و میر، تاخیر در مراجعه به بیمارستان‌ها است لذا کسانی که علائم خفیف دارند به مراکز سرپایی ۱۶ ساعته که برای مدیریت بیماران کرونا در نظر گرفته شده است، مراجعه و کسانی که علائم شدید تنفسی دارند، حتما به بیمارستان‌ها مراجعه کنند تا تاخیر در مراجعه به بیمارستان باعث بروز مشکلات جدی نشود و بیماران به مرحله غیرقابل برگشت نرسند.
خراسان جنوبی که اوایل شهریور امسال با افزایش بیماران تنفسی در این استان به وضعیت هشدار بازگشته بود، بیش از یک ماه و نیم است که جزو استان‌های در وضعیت قرمز قرار دارد.
با تصویب ستاد استانی و تایید ستاد ملی مقابله با کرونا محدودیت‌های ۱۰گانه که از ۲ هفته قبل به این استان بازگشت، یک هفته دیگر تا نهم آبان ماه تمدید شد.
خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و براساس آخرین وضعیت مخاطره شیوع کرونا که روز پنجشنبه – اول آبان – منتشر شد، هفت شهرستان‌ این استان در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) و چهار شهرستان در وضعیت نارنجی (پرخطر) هستند.
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۲۷ شهریور امسال نیز با سفر به نهبندان در جنوب استان خراسان جنوبی از بیمارستان شهید دکتر احمد آتشدست و ساختمان در حال احداث اورژانس این بیمارستان بازدید کرد.
انتهای پیام/۴