معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت صمت:

معدن، تجارت و بازرگانی بخشی از مزیت‌های خراسان‌جنوبی است/ وجود ۸۰ هزار نفر شغل در حوزه بازرگانی

اصفهانی گفت:حوزه بازرگانی در استان خراسان‌جنوبی حدود ۸۰ هزار نفر شغل ایجاد کرده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، بعد از ظهر امروز مراسم تودیع و معارفه مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی با حضور اصفهانی معاون وزیر صمت، عابدی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی، علیزاده رئیس اتاق اصناف استان، پارسا مدیرعامل شهرک صنعتی خراسان جنوبی، جوان‌شیر رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان و تعدادی از کارمندان سازمان صمت استان برگزار شد.
مهدی اصفهانی معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر صمت در این جلسه اظهار کرد: معدن، تجارت و بازرگانی از جمله مزیت های خراسان جنوبی است.
وی با بیان اینکه اندکی در صنعت خراسان جنوبی نقصان مشاهده کردم، افزود: اما با بررسی های صورت گرفته مشاهده کردم صنعت در این استان مترادف با حوزه هایی است که توانمندی هایی از جمله معدن را در خود دارد.
معاون توسعه مدیریت و منابع بیان کرد: خراسان جنوبی رتبه هفتم استخراج معدن و رتبه پنجم ظرفیت معادن کشور را به خود اختصاص داده است.
اصفهانی ارزش افزوده معدن در خراسان جنوبی را ۴.۷۹۷ هزار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: بازرگانی در این استان حدود ۸۰ هزار نفر اشتغال ایجاد کرده است.
وی اظهار کرد: ارزش افزوده سهم بازرگانی در خراسان جنوبی ۶.۲۷۵ هزار میلیارد ریال است.
معاون توسعه مدیریت و منابع به چهار طرح پیش رو در استان اشاره کرد و گفت: ان‌شاءالله با تلاش و همکاری این طرح ها به نتیجه برسد.
اصفهانی خاطرنشان کرد: در خراسان جنوبی فعالیت های خوبی در حوزه صمت آغاز شده که اگر بخواهید منتج به نتیجه شود باید به کار و فعالیت سرعت داده شود در غیر صورت نتایج خوبی به دست نخواهد آمد.
وی از مناسب نبودن وضعیت سازمان صمت استان سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: به درخواست شخصی جناب شهرکی برای رفتن به سیستان و بلوچستان و به منظور سامان دادن اوضاع در صمت سیستان و بلوچستان جناب شهرکی را که فرزند آنجاست به عنوان مدیرکل صمت معرفی کرده و امیدواریم همانگونه که مدیر خوبی برای خراسان جنوبی بود در این استان نیز موفق باشد.
مشیرالحق عابدی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی نیز در این جلسه بر لایق، کارآمد، با کفایت، با کرامت و کاردان بودن مدیرکل سابق صمت استان اشاره کرد و گفت: جناب شهرکی به درخواست شخصی خود به استان سیستان و بلوچستان میرود و به عنوان مدیرکل صمت آن استان منصوب خواهد شد.
وی به برگزاری جلسات موفق و فعال ستاد تنظیم بازار، تسهیل و رفع موانع تولید و تجارت مرز در دوران شهرکی اشاره کرد و افزود: ان شاءالله بعد از این نیز این جلسات به قوت خود ادامه داشته باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: تفاهم نامه هایی در حوزه صمت استان با ایمیدرو، ایدرو و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) منعقد شده که ان شاءالله با به ثمر رسیدن این تفاهم نامه ها شاهد اتفاقات خوبی در حوزه صمت استان باشیم.
رضا علیزاده بیرجندی رئیس اتاق اصناف خراسان جنوبی در این جلسه اظهار کرد: در خراسان جنوبی ۳۲ هزار واحد صنفی داریم که ۱۴ هزار واحد مربوط به مرکز استان است.
وی به وقوع مشکلات طی ماه های گذشته در پی شیوع ویروس کرونا و افزایش قیمت ارز و کالا اشاره کرد و گفت: در خراسان جنوبی با تلاش هایی که از سوی مدیرکل سابق سمت استان انجام شد مشکلی نداشتیم و یکی از استانهای نمونه کشور شدیم.
بنای معرفی و ارائه عملکرد ندارم
داوود شهرکی مدیرکل سابق صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی نیز در این مراسم عنوان کرد: من بنای معرفی فعالیت ها و ارائه عملکرد ندارم و فقط میخواهم بگویم در این مدت تمام تلاشم را برای استان خراسان جنوبی انجام دادم.
وی افزود: همواره طی این سالها برای پیشرفت استان در حوزه صمت تلاش کردم و اگر موفقیتی بوده هدف رضایت مردم استان بوده و اگر به موفقیت و نتیجه مطلوب نرسیده است امیدوارم مردم استان حلال کنند.
مدیرکل سابق صمت خراسان جنوبی بیان کرد: طی مدت زمان فعالیتم در استان از هیچ تلاشی کوتاهی نکردم و یک روز و یک ساعت را به بطالت نگذراندم.
در این مراسم از زحمات داوود شهرکی تقدیر و عباس جرجانی به عنوان سرپرست سازمان صمت خراسان جنوبی معرفی شد.
انتهای پیام/۱۲۷