فوری/

معطلی ۵ روزه ۵۰۰ کامیون دار در مرز ماهیرود/ کیانی: در حال جلسه با طرف افغان هستیم و مشکل تا لحظاتی دیگر برطرف می شود

رئیس گمرک ماهیرود گفت: هم اکنون با حضور فرمانده مرزبانی استان و رئیس بازراچه ها جلسه ای بین حاج صدیق نماینده افغانستان در حال برگزاری است که تا لحظاتی دیگر این مشکل برطرف خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، نزدیک به ۵ روز است که تعداد ۵۰۰دستگاه کامیون در بازارچه میل ۷۸(ماهیرود) پشت مرز معطل و سرگردان هستند و تخلیه نمی کنند.
تعدادی از رانندگان ضمن گلایه از عدم امکانات به ویژه آب و غذا در تماس هایی با خاورستان خواستار پیگیری این موضوع شدند که دقایقی پیش کیانی، رئیس گمرک ماهیرود در گفتگو با خبرنگار خاورستان ضمن تأیید این خبر اظهار کرد: از ۲۰ اسفند محدودیت تردد در مسیر برداشته شد که و ناوگان عظیمی روانه مرز ماهیرود شدند.
وی با بیان اینکه علت اصلی به وجود آمدن این مشکل از طرف افغانستان می باشد، افزود: در چند روز گذشته محدودیت های طرف افغان باعث شده است که این مشکل به وجود آید.
رئیس گمرک ماهیرود خاطر نشان کرد: هم اکنون نیز با حضور فرمانده مرزبانی استان و رئیس بازراچه ها جلسه ای بین حاج صدیق نماینده افغانستان در حال برگزاری است که تا لحظاتی دیگر این مشکل برطرف خواهد شد.
کیانی در پاسخ به این سوال که چرا امکانات برای رانندگان وجود ندارد، تصریح کرد: عدم وجود پارکینگ باعث موضوع می شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر نیز برای ایجاد پارکینک اقداماتی از جمله مسطح سازی در دستور کار قرار دارد که امیدواریم هرچه زودتر آماده گردد.
انتهای پیام/۶