نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی؛

معلمان مراقب سلامت اندیشه و روان دانش‌آموزان باشند/ لزوم کشف توانمندی‌های دانش‌آموز

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: مهم‌ترین اصل در مورد دانش‌آموزان، توجه به نحوه تربیت، پرورش و استخراج توانمندی‌های آنان است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت‌الله سید علیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با اعضای ستاد بسیج دانش‌آموزی و انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان خراسان‌جنوبی در آستانه هفته بسیج دانش‌آموزی برگزار شد، اظهار کرد: روز دانش‌آموز به دلیل به دلیل علت نامگذاری آن روز مبارکی است.
وی افزود: مهم‌ترین اصل در مورد دانش‌آموزان، توجه به نحوه تربیت، پرورش و استخراج توانمندی‌های آنان است.
لزوم هدایت استعدادهای دانش‌آموزان
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی تصریح کرد: دانش‌آموزانی که خوب پرورش یافته و استعدادهای بالقوه ایشان به درستی شناسایی، رشد و هدایت شود، می‌توانند در جایگاه واقعی خود قرار گرفته و برای خود، خانواده و جامعه مفید باشند.
عبادی با اشاره به مقوله جنگ و دفاع مقدس عنوان داشت: هر علتی معلولی دارد و علت به وجودآمدن جنگ‌ها و تهدیدات مختلف در عرصه‌های نظامی، فرهنگی، اقتصادی و اعتقادی فراموشی خدا و گم شدن بشر در مسیر پر پیچ و خم هواهای نفسانی و لذایذ زودگذر دنیوی است.
بشر در شناخت خود دچار افراط و تفریط شده است
وی با بیان این که بشر امروز در مقوله شناخت خود دچار افراط و تفریط شده است، اضافه کرد: محصول تفکر خود بزرگ‌بینی، به وجود آمدن فرهنگ فرعونی است که انسان در بند این نوع تفکر، خود را برتر و بالاتر از هر چیز، حتی آفریدگار جهان هستی می‌داند.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی برده‌انگاری و مطیع بی‌چون و چرای مستکبرین بودن را نتیجه تفکر خود کوچک‌بینی دانست و بیان کرد: این افراد دچار عارضه زشت چاپلوسی شده و تابع فرمان ظالمین می‌شوند.
سکوت در موقع صحبت، همراهی با ظلم و ظالم است
عبادی با بیان اینکه قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نه ظلم می‌پذیرد و نه به کسی اجازه می‌دهد تابع ظالم باشد، خاطرنشان کرد: همانگونه که در برخی موارد سکوت در موقع صحبت، همراهی با ظلم و ظالم است برخی اقدامات نسنجیده نیز ناخواسته انسان را در مسیر همراهی با ظلم ظالم قرار می‌دهد.
وی از یوم الله ۱۳ آبان به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار و نماد تفکر مبارزه با ظلم و ظالم یاد کرد و خطاب به دانش‌آموزان بسیجی عنوان داشت: باید در مسیر مبارزه با استکبار، کمربندها را محکم بست و همواره ثابت‌قدم بود و از هیاهوی آنان نترسید.
معلمان مراقب سلامت اندیشه و روان دانش‌آموزان باشند
امام جمعه بیرجند لازمه پیروزی در جهاد اکبر را مبارزه با نفسانیات، به‌ویژه نفس اماره دانست و خطاب به فرهنگیان و معلمان بسیجی بیان داشت: باید بیشتر از جانتان نگران و مراقب سلامت و امنیت فکر، اندیشه، جسم و روان دانش‌آموزان باشید تا در غبار تبلیغات ضد فرهنگی دشمن، صراط مستقیم ایمان، ولایت و بصیرت را گم نکنند، و در دام شیطان‌صفتان خناس گرفتار نشوند.
انتهای پیام /۳