نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

معلمان نباید دغدغه‌ای جز تعلیم داشته باشند

خسروی گفت: مشکلات باید حل شود تا معلم فقط دغدغه تعلیم و تربیت داشته باشد، اما اکنون متأسفانه معلمان بیشتر دغدغه معیشت دارند.

به گزارش خاورستان به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، رئیس و معاونان دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی روز گذشته با حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: افرادی که در دانشگاه فرهنگیان تحصیل می‌کنند، برای معلمی تربیت می‌شوند؛ بنابراین این دانشجویان جایگاه ویژه‌ای دارند.
خسروی با بیان این‌که اخیرا زمزمه‌هایی برای واگذاری دانشگاه فرهنگیان شنیده می‌شود که این صحبت یک خطر است، افزود: جایگاه این دانشگاه هر روز باید بیشتر تقویت شود.
وی با بیان این‌که به همت استاندار خراسان جنوبی، پروژه‌ها رونق بیشتری گرفته است، اظهار کرد: جایگاه اجرایی و عملی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، دانشگاه فرهنگیان است؛ بنابراین ابتدا باید برای اجرای موفق این سند، به دانشگاه فرهنگیان توجه کرد.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، برای پیگیری مشکلات دانشگاه فرهنگیان از جمله کمبود فضای خوابگاهی و آموزشی قول مساعد داد و افزود: مشکلات باید حل شود تا معلم فقط دغدغه تعلیم و تربیت داشته باشد، اما اکنون متأسفانه معلمان بیشتر دغدغه معیشت دارند.
رئیس دانشگاه فرهنگیان خراسان‌ جنوبی نیز در این دیدار با بیان این‌که مکان خوابگاهی، استیجاری است، اظهار کرد: با مشکل کمبود فضا برای خوابگاه‌های دانشجویی مواجه هستیم.
مهدی‌زاده با بیان این‌که متأسفانه در سال‌های اخیر به تناسب افزایش دانشجو نتوانسته‌ایم فضای فیزیکی خود را افزایش دهیم، تصریح کرد: چندین سال است دنبال توسعه فضا هستیم.
وی اظهار کرد: با مساعدت بنیاد مستضعفان ۱۰ هکتار زمین برای ساخت دانشگاه فرهنگیان در استان تخصیص پیدا کرده است که این پروژه اکنون در حال اجرا است.
رئیس دانشگاه فرهنگیان خراسان‌ جنوبی از نماینده مردم در مجلس خواست تا با رایزنی با بنیاد مستضعفان تلاش شود مساعدت بیشتری در تسریع انتقال سندها به مسکن و شهرسازی و سپس به دانشگاه فرهنگیان صورت گیرد.
مهدی‌زاده با بیان این‌که با توجه به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی کلاس‌های دانشگاه فرهنگیان درصدد برگزاری کلاس‌های مجازی از روش‌های مختلف برآمدیم، افزود: در شرایط پیش آمده در کشور آموزش‌های مجازی در این دانشگاه در حال انجام است.
وی با بیان این‌که در این دانشگاه روی گزینش اساتید بسیار حساس هستیم، تصریح کرد: باید خروجی این دانشگاه مطلوب باشد تا دانش‌آموزان آسیب کمتری در کلاس درس ببینند.
انتهای پیام/۴