مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی مطرح کرد؛

معلم مروج بی‌بدیل مکارم اخلاق و شریعت

واقعی گفت: معلمان مروجان بی‌بدیل مکارم اخلاق و شریعت نبوی هستند که با عشق و ایثار قدم در وادی تربیت انسان می‌گذارند.

به گزارش خاورستان، محمدعلی واقعی صبح امروز در آیین تجلیل از معلمان توانمند شهرستان طبس، اظهار کرد: قدم گذاشتن در وادی خطیر، حساس و پیچیده ی تعلیم و تربیت، صبری پولادین و گام هایی استوار می خواهد که معلمین استان،مجاهدانه،عاشقانه و ایثارگرانه و شبانه روزی در این مسیر برای تربیت دانش آموزان این مرز و بوم تلاش می کنند.
وی، ترویج فرهنگ ایثار، شهامت و شجاعت را یکی دیگر از رسالت های معلمین استان دانست و تصریح کرد: مدارس ، بی‌بدیل‌ترین اجتماع دانش آموزی در راستای ترویج اسلام ناب در قاموس مکتب سلیمانی های این سامان است.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با بیان این مطلب که معلمین دارالعباده طبس باید مروج مکتب تهذیبی و تربیتی پیامبران الهی باشند، عنوان کرد: روح انسان برای رسیدن به تعالی و بالندگی به تغذیه نیاز دارد که این رسالت مهم، به حکم وظیفه بر عهده معلمان، به عنوان افسران سپاه پیشرفت جامعه در ابعاد مختلف عقیدتی، علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی است.
دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، از شهید مطهری به عنوان اسوه و الگوی معلم نمونه‌، یک نویسنده، فقیه و یک انسان دین باور و دیندار یاد کرد و ادامه داد: ضمیر دانش آموزان پاک و بی آلایش بوده و سرشار از فطرت الهی است؛ که این فطرت توسط معلمین رشد و تکامل می یابد.
وی، با اشاره به نمود عینی کار معلم در پویایی، شادابی و سلامت جامعه خاطر نشان کرد: معلمان ما در تلاشند تا فرزندانی اخلاق مدار،مؤمن، متعهد، ماهر و معتقد پرورش داده تاتوانایی صیانت از ارزش ها و دستاوردهای انقلاب را داشته و در جامعه سکان هدایت استان و کشور را در عرصه های مختلف بدست گیرند.
به گفته واقعی معلم معمار جامعه متعالی است زیرا معلم زیرساخت های اعتقادی،علمی، فرهنگی ، هنری،تربیتی، مهارتی و اقتصادی جامعه را با تلاش شبانه روزی خود توسعه داده و زمینه ساز پویایی، نشاط و اشتغال پایدار در جامعه می شود.
انتهای پیام/۴