نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

معیارهای سرنوشت ساز یک انتخاب اصلح با زبان هنر تبیین شود

آیت الله عبادی گفت: باید با زبان هنر معیارهای سرنوشت ساز یک انتخاب اصلح برای جامعه تبیین شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان،آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در نشست با جمعی از شعرای بیرجند ضمن گرامیداشت سوم خرداد روز آزادسازی خرمشهر و پیروزی مردم فلسطین بر رژیم صهیونیستی، اظهار کرد: آنچه در چند روز پیش واقع شد با عملیات های گذشته متفاوت است؛ ملاحظه کردید که ظلم بی نهایتی از سوی صهیونیست ها شروع شد و خانه های مردم را تخریب کردند و به نمازگزاران در مسجدالقصی تیراندازی کردند که در این نوبت وقتی فلسطین پاسخ داد مردم در سراسر جهان با اندیشه های گوناگون در این قضیه وحدت کلمه داشتند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه در این نبرد نابرابر گروه های مقاومت فلسطینی ضربه شستی به این رژیم غاصب نشان دادند که باعث جشن سایر گروه های مقاومت در سراسر جهان شد، افزود: در حالی که فلسطین وارد مرحله جدیدی از نبرد با اسرائیل آغاز کرده و همان گونه خودشان گفته اند نبردی را شروع کردند که به خارج کردند اشغالگران خواهد انجامید، به صورتی که حتی کارشناسان اسرائیلی نیز اذعان داشته اند که دیگر جای ماندن نیست و باید به کشورهای خودشان برگردند.
وی در ادامه بیان کرد: در فتح خرمشهر تنها فتح یک شهر نبود، یک کار فوق العاده بود به همین دلیل دشمن تصورش را نمی کرد اگر تصور می کرد تدارک می دید، یعنی رژیم بعث فتح خرمشهر را به صورت محال می دانستند به صورتی که خودشان می گفتند کلید بصره در خرمشهر است، در حالی که این شهر به دست سپاهیان اسلام فتح شد.
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرموده اند که خرمشهرها در پیش است، گفت: تنها جنگ نظامی نیست، در کنار نظامی، خرمشهرهای اقتصادی، تحریمی و فرهنگی است که باید این خرمشهرها را نیز فتح کرد.
به گفته وی امروز شما به زیبایی دور هم جمع شده اید و آرمان های انقلاب را مجدد نو کردید، سرنوشت مردم ایران امسال در انتخابات به دست خودشان است، به صورتی که بهبود وضعیت آینده و حال در گرو این انتخاب است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه انتخابات در نتیجه سرنوشت مردم تاثیر گذار است، یادآور شد: هشت سال جنگ تحمیلی و شرایط سختی که به وجود آمد هزینه انتخاب اشتباهی بود که انجام پذیرفت.
آیت الله عبادی ادامه داد: در آینده نیز همین گونه خواهد بود و باید با زبان هنر این مسئله انتخاب و معیارهایی که می تواند سرنوشت کشور را در صحنه های داخلی و بین المللی تعیین کند، برای جامعه تبیین شود.
وی در پایان تأکید کرد: آزمون و خطا در مدت بیش از ۴۰ سال کافی است، اکنون در گام دوم انقلاب هستیم باید گام دوم را حساب شده برداشت، و شما نیز با زبان زیبای هنر به کمک مردم بروید.
انتهای پیام /۳