تأکید اعضای کمیسیون بهداشت و درمان خانه ملت؛

ملت ایران، آزمایشگاه انسانی برای واکسن های خارجی آلوده نمی شود/ ممنوعیت ورود واکسن کرونا از امریکا و انگلیس اقدامی زیرکانه و عاقلانه

اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بر این مسئله اتفاق نظر دارند که اعلام ممنوعیت ورود واکسن کرونا از امریکا، انگلیس و فرانسه از سوی رهبری، اقدامی مدبرانه، زیرکانه و عاقلانه است، چرا که ملت ایران هیچ گاه نمی پذیرد که آزمایشگاه انسانی برای واکسن های خارجی آلوده باشد، ایرانیان به موفقیت متخصصان خود در تولید واکسن کرونا اعتماد دارند، هرچند که مانعی برای ورود واکسن سالم از کشورهای دوست هم نیست.

به گزارش خاورستان به نقل از عصرهمدان، رهبر معظم انقلاب در سخنرانی اخیر خود بر ممنوعیت ورود واکسن از سه کشور امریکا، انگلیس و فرانسه تأکید کردند.
موضوع بی اعتمادی به کشورهایی که سال های سال نه تنها ملت ایران بلکه دیگر ملت ها از نقشه های شوم آنان آسیب دیده اند، اقدام عاقلانه ای است.بی اعتمادی به این کشورها که حتی در ورود خون های آلوده فرانسوی دست داشته و تعدادی از هم وطنانمان را به بیماری ناعلاج ایدز مبتلا کردند طبیعی است.
تزریق واکسن های آلوده خارجی، نابوده کننده چند نسل می شود
واکسن خارجی آلوده مسئله ای نیست که بی توجه بتوان از کنار آن گذشت چرا که در صورت تزریق چنین واکسن هایی نه تنها یک نسل بلکه آلودهای شدن نسل های بعدی هم محتمل است.
از نظر کارشناسان علوم پزشکی و سلامت دارویی یکی از علت های مهم بی‌اعتمادی به واکسن‌های شرکت‌های امریکایی و انگلیسی از جمله مدرنا، فایزر و آکسفورد این است که این شرکت‌ها، به طور طبیعی مراحل مطالعات حیوانی و انسانی را طی نکرده‌اند و دریافت تأییدیه و مجوزشان نیز صرفا به دلیل نفوذ گسترده و لابی این واکسن‌سازان معروف در ساختارهای سیاسی، دولتی و مجامع بین‌المللی بوده است.
از طرفی دیگر طبیعی است سازمان جهانی بهداشت که بیش از ۷۵ درصد بودجه آن را امریکا تأمین می‌کند در مقابل عوارض و پروسه غیرعلمی واکسن‌های آمریکایی حرفی برای گفتن نداشته باشد.
البته بحث سودآوری نیز مقوله دیگری است که نباید دستکم گرفته شود. اینکه قرار است بخش مهمی از خسارات ناشی از کرونا بر اقتصاد امریکا و برخی کشورهای اروپایی از طریق تولید و عرضه انبوه واکسن‌های تأیید شده، تا پایان سال ۲۰۲۱ جبران شود موضوعی است که نیاز به تأمل و تعمق دارد.
در این باره به سراغ نمایندگان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس رفتیم تا بدانیم نظر اعضای این کمیسیون به عنوان پرچم دار مسائل و موضوعات بهداشتی و درمانی درباره ممنوعیت ورود واکسن های کرونای کشورهای متخاصم به کشورمان چیست.
رهبر انقلاب درخصوص واکسن های خارجی آلوده، حجت را تمام کردند
در این زمینه «سید محمد پاک مهر» عضو این کمیسیون در گفت و گو با خبرنگار رودآور؛ گفت: به طور کامل فرمایشات رهبر انقلاب حجت را بر همه ما تمام کرده است و دستور کار نخست جلسه بعدی کمیسیون که در پیش داریم، توجه به اجرای دقیق منویات رهبری است.
وی اظهار کرد: سابق بر این هم در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با حضور متخصصان، جلسات و نشست های متعددی برگزار شد و همگی اذعان داشتند که درمان و روش های درمانی قطعی کرونا با توجه به جهش های متعدد آن نه تنها در ایران بلکه در دیگر کشورهای دنیا هم به دست نیامده است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: بنابراین دو راهکار پیشگیری و رفتن به سمت تولید واکسن در دستور کار قرار گرفت و در این لحظه بهترین راهکار مؤثر همچنان رعایت شیوه نامه های بهداشتی برای مقابله و شکستن زنجیره شیوع کرونا و تقویت سیستم ایمنی بدن است.
موفقیت متخصصان ایرانی در تولید واکسن کرونا بی نظیر است
پاک مهر عنوان کرد: نکته اساسی دیگر توجه به تولید واکسن در داخل کشور است، موضوعی که از همان ابتدا اولویت متخصصان ایرانی برای نابودی کرونا ویروس بوده و هست و در این حوزه موفقیت های قابل توجهی به دست آمده و تست مرحله بالینی آن بر روی انسان هم تاکنون موفقیت آمیز بوده است.
مانعی برای ورود واکسن سالم از کشورهای دوست نداریم
وی با تأکید بر اینکه اولویت ما تولید واکسن در کشور خودمان است، تصریح کرد: با این وجود در راستای عمل به منویات رهبر انقلاب اگر نسبت به واکسن کرونای تولیدی کشورهایی به جزء امریکا، انگلیس و فرانسه، که پس از بررسی ها به سلامت آن اطمینان حاصل شد، مانعی برای ورود این واکسن ها به کشور نداریم.
ملت ایران، آزمایشگاه انسانی برای واکسن های خارجی آلوده نمی شود
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: چگونه امکان دارد به کشورهایی همچون امریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان که از دادن داروی بیماران سرطانی جلوگیری به عمل می آورند و در بسیاری موارد دیگر کشورمان را تحریم دارویی کرده اند، اعتماد داشت که برای رضا خدا به ما واکسن کرونا بدهند؟
پاک مهر افزود: این کشورهای استکباری، دیگر کشورها را به عنوان آزمایشگاهی انسانی برای داروهای تولیدی ناسالم، پر از اشکال و تحقیقات جنایتکارانه خود در نظر گرفته و جان مردم برایشان اهمیتی ندارد.
وی همچنین گفت: کمیسیون بهداشت و درمان در همان مسیری که رهبر انقلاب برای ملت روشن کرده، گام می گذارد و امیدواریم قبل از آن که از کشورهایی که به سلامت دارویی آنان اعتماد داریم واکسن کرونا وارد کنیم، متخصصان ما درخصوص تولید واکسن داخلی به نتیجه قطعی رسیده باشند و به تولید انبوه برسیم، هرچند که برای وارد کردن تولیدات کشورهای دوست مانعی وجود ندارد.
هرگز به سراغ تهیه واکسن خارجی آلوده نمی رویم
«حسن رزمیان مقدم» دیگر عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز در گفت و گو با خبرنگار این مجموعه خبری با بیان اینکه رهبر انقلاب راه تهیه واکسن کرونا را به خوبی به ما نشان داد، گفت: این منویات را به روی چشم گذاشته و برای سلامت ملت عزیزمان به سراغ تهیه واکسن خارجی آلوده از کشورهایی که دشمنی آن ها بر ما ثابت شده نمی رویم.
ممنوعیت ورود واکسن کرونا از امریکا و انگلیس زیرکانه و عاقلانه است
وی اظهار کرد: با توجه به صبحت های کارشناسان و متخصصان این تصمیم، اقدامی مدبرانه، زیرکانه و عاقلانه ای است و در جلسات متعددی هم نخست بر تولید واکسن کرونای داخلی تأکید شد و اولویت دوم وارد کردن واکسن سالم از کشورهای متعهدی است که سلامت محصول تولیدی آنان تأیید شده باشد.
سخنان رهبر انقلاب برای همه ما فصل الخطاب است
«حسینعلی شهریاری» عضو دیگر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز در گفت و گو با خبرنگار رودآور؛ عنوان کرد: رهبر انقلاب خوشبختانه ممنوعیت ورود واکسن تولیدی از کشورهایی که سالیان سال دشمنیشان با ملت ایران ثابت شده اعلام کردند.
وی تأکید کرد: بنابراین سخنان مقام معظم رهبری فصل الخطاب همه مسئولان کشور است و اگر قرار هم باشد واکسن کرونا وارد شود، وزارت بهداشت و دیگر مسئولان متولی باید به سراغ کشورهایی بروند که به سلامت محصول تولیدی آنان اعتماد و اطمینان است.
امریکا و انگلیس، اگر طبیب بودند، بیماران کرونایی خود را دوا می کردند
درخصوص ممنوعیت ورود واکسن های خارجی آلوده به سراغ «غلامحسین رضوانی» عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس رفتیم که مدتی نیز در کمیسیون بهداشت و درمان فعالیت داشته است، وی به خبرنگار رودآور گفت: باید بدانیم که رهبر انقلاب برای نخستین بار نیست که به بی اعتمادی به واکسن های امریکایی اشاره کرده اند، ایشان سابق بر این به طور تلویحی عنوان کرده بودند به کشورهایی که خود متهم به ساخت این ویروس هستند، اعتماد ندارند.
وی اظهار کرد: آنان اگر طبیب خوبی بودند، با واکسن های تولیدی سر خود و بیماران کروناییشان را درمان می کردند، نه اینکه با خودنمایی، واکسنی آلوده به دیگر کشورها ارسال و آن را بر روی بدن مردمان آن سرزمین ها تست کنند.
این نماینده مجلس تأکید کرد: بنابراین عقل سلیم می گوید از آنجا که کشورهایی همچون امریکا و انگلیس دشمن و متهم به ساخت کرونا هستند، ما نباید از آن ها واکسن خریداری کنیم.
جوانان ایرانی توانمندی خود در تولید واکسن کرونا را نشان دادند
رضوانی تصریح کرد: هرچند می توان از کشورهای تولیدکننده مطمئن، واکسن سالم وارد کرد و یا از تجربیات آنان بهره گرفت، با این وجود باید تکیه و تأکید ما بر تولید واکسن در داخل کشور باشد و در این زمینه جوانان متخصص ما توانمندی های خودشان را در یکی دو هفته اخیر به خوبی نشان داده اند.
بنابراین گزارش؛ خلاصه آن که به زبانی ساده تر آن که ملت ایران هیچگاه موش آزمایشگاهی برای واکسن های آلوده خارجی نمی شود.والسلام.
انتهای پیام/۴