رئیس سازمان بسیج مستضعفین:

ملت ایران میتواند برای حل مشکلات اقتصادی نهضت به پا کند/ دولت با رای بالا در حوزه های بین المللی نقش آفرین است

سردار سلیمانی با بیان اینکه حضور حداکثری در انتخابات تکلیف است و یک دولت با رأی بالا میتواند در حوزه داخلی و بین المللی نقش آفرین باشد،گفت: ملت ایران ثابت کرده که می تواند برای حل مشکلات اقتصادی نهضت به پا کند

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور در مراسم بهره برداری از آیین اتمام و بهره برداری از ۳۷ پروژه عمرانی و محرومیت زدایی و ۲۸۵ کارگاه کمک اشتغال خرد و خانگی، اظهار کرد: در بین دو حادثه بزرگ قرار داریم؛ پیروزی مردم مظلوم فلسطین و پیروزی جهان اسلام بر رژیم صهیونیستی که با سالروز عملیات الی بیت المقدس و آزاد سازی خرمشهر همراه بود.
وی افزود: آزاد سازی خرمشهر بزرگترین و شاهکار عملیات های دفاع مقدس بود واکنون پیروزی خرمشهر های دیگر در پیش روی ملت ایران و جوانان مومن وانقلابی است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه ان شاءالله قدس در اختیار تمام مسلمانان قرار بگیرد و همه از آن فیض ببرند، بیان کرد: برای اولین بار رژیم صهیونیستی در برابر رسانه ها و کشورهای دیگر شکست خورد و نیروهای آمریکا سرزمین اشغالی را ترک کردند.
سردار سلیمانی عنوان کرد: این فتح بزرگ همان پیش بینی مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه رژیم صهیونسیتی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید و هم اکنون صدای شکستن استخوان های رژیم صهیونیستی به گوش میرسد.
وی اظهار کرد: پیروزی فلسطین پیروزی بزرگ و راهبردی بود و نتایج بعد مشخص خواهد شد. پیروزی های جهان اسلام استمرار دارد.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه تنها راهی که برای دشمن باقی مانده متوقف کردن ملت ایران است، افزود: حادثه دوم پیش رو انتخابات ۲۸ خرداد است. دشمن از ماه های اخیر به دنبال مایوس کردن مردم است چون در خارج از مرزهای اسلامی شکست های فاحشی متوجه شده است.
وی اظهار کرد: ملت ایران پرچم دار انقلاب اسلامی در جهان به رهبری ولی فقیه است و دشمن به دنبال مایوس کردن مردم است و میگوید که شما نمیتوانید مشکلات خود را حل کنید.
ملت ایران ثابت کرده که می تواند برای حل مشکلات اقتصادی نهضت به پا کند
رئیس سازمان بسیج مستضعفین بیان کرد: جمهوری اسلامی طی ۴۰ سال گذشته کارهای زیادی از جمله آبرسانی، برق رسانی، احداث جاده، هسته ای، پزشکی، آموزش و پرورش، آموزش عالی و … انجام داده و همه مسایل و پیشرفتها فوق العاده است‌.
سردار سلیمانی تصریح کرد: درست است مشکلات اقتصادی زیادی داریم و کسی نمیتواند منکر مشکلات معیشتی در خانواده ها باشد اما ما میتوانیم یک جبهه شویم و ما ملت ایران برای حل مشکلات اقتصادی کشور میتوانیم نهضت به پا کنیم. همان صحبتی که مقام معظم رهبری فرمودند. ایشان گفتند میدان را به مردم بدهید. مردم میتوانند در عرصه اقتصادی مردم سالار معجزه کنند‌.
وی ادامه داد: باید شرایطی فراهم کنیم که مردم نقش آفرینی کنند. دستگاه های خدمت گذار، دستگاه های اجرایی، مجلس شورای اسلامی، سپاه پاسداران، بسیج مستضعفان، نهادهای حکومتی و حمایتی همه وظیفه پشتیبانی دارند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: باید از مردم حمایت و اقتصاد را تقویت کنیم. آنچنان تاب آوری داشته باشیم که تحریم ها را شکست دهیم و فشار حداکثری دشمن را شکست دهیم.
سردار سلیمانی با بیان اینکه کم کم استقلال مالی اقتصادی پیدا میکنیم، بیان کرد: سال گذشته اقتصاد ما بدون نفت اداره شد اما این تمام راه نیست تداوم راه این است که مسیر را ادامه دهیم و اقتصاد را اقتصاد مقاومتی مردم سالار کنیم.
وی گفت: مسئله دوم محرومیت زدایی از مناطق محروم است. معنی ندارد برخورداری ها در کشور ما آنچنان متفاوت باشد که یک قشری به تمام امکانات دسترسی داشته و عده ای در محرومیت زندگی کنند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه اگر ریل گذاری اقتصادی و توزیع ثروت غلط باشد، نتیجه محرومیت فاحش برخی از مناطق خواهد بود، گفت: برنامه بر این است که برنامه جامع محرومیت زدایی در کشور به صحنه اجرا در بیاید و نقش آفرینی شود.
حضور حداکثری در انتخابات تکلیف است
وی با اشاره به اینکه حضور حداکثری در انتخابات یک تکلیف است، افزود: ان شاءالله باید تلاش کنیم اگر کسی ناامید است و تمایلی برای شرکت در انتخابات ندارد با او صحبت کرده و برای مشارکت حداکثری در انتخابات مجاب کنیم.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین بیان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند آنهایی که به فکر مایوس کردن مردم از رای دادن هستند دلسوز مردم و نظام انقلاب اسلامی نیستند‌. آنها نمیخواهند ایران فقیه قد علم کند.
سردار سلیمانی عنوان کرد: وقتی مشارکت حداکثری در انتخابات داشته باشیم در مقابل دنیا مستحکم تر خواهیم شد و ثابت خواهیم کرد که ملت ایران پشتیبان انقلاب و نظام خود هستند.
وی با بیان اینکه قدرت نرم حرف اول را میزند، گفت: قدرت دفاعی مهم است اما قدرت نرم راهبرد غلبه خون بر شمشیر است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین بیان کرد: قدرت نرم راهبرد عاشورا و جهان اسلام است. مقاومت و ایستادگی ملت ایران و مظلومیت مردم فلسطین قدرت نرمدر برابر نظام سلطه است.
سردار سلیمانی افزود: باید در انتخابات شرکت کنیم. یک دولت با رای بالا میتواند در سطح بین المللی و تصمیم های داخلی دخیل بوده و ظرفیت ها را به گردش درآورد.
وی عنوان کرد: در تمامی زمینه ها زیرساختها را در کوتاه مدت میتوان فعال و اقتصاد را شکوفا کرد. با ۱۶ کشور مرز آبی داریم و بر آبراه های مهم کشور از جمله خلیج فارس و دریای عمان تسلط داریم.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار کرد: از نظر انرژی های فسیلی و نفتی رتبه اول دنیا را داریم. اما در کشور به دلیل کاهش بارشها مشکل آب داریم.
سردار سلیمانی افزود: بیش از ۴۵۰ میلیارد متر مکعب نزولات جوی کشور ما است. ۱۲۰ میلیارد متر مکعب نزولات جوی رواناب است که میتوان مدیریت کرد. حدود ۵۰ میلیارد متر مکعب از این رواناب ها در پشت سدها مدیریت شده است. هنوز ۷۰ میلیارد متر مکعب رواناب داریم که میتوان مدیریت کرد.
وی با اشاره به اینکه یکی از اولویت های بسیج در رفع محرومیت حل مشکلات آب برای استان است، بیان کرد: پروژه آبرسانی از دریای عمان در دست اجرا و آب های ژرف عملیاتی شده است. علاوه بر این پروژه های تعریف شده باید در دولت آینده اجرایی شود.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: با این شرایط دولت آینده خیلی مهم است و باید با رای زیاد روی کار بیاید. اما دشمن میخواهد مسایل و مشکلات اقتصادی حل نشود لذا مشارکت در انتخابات مهم است.
سردار سلیمانی گفت: آماده هر گونه خدمات رسانی در شهرستان زیرکوه و تقویت زیرساختهای بسیج را داریم. اولویت ما اجرای برنامه ها با مشارکت مردمی است.
وی با بیان اینکه پروژه های آبرسانی در اولویت است، عنوان کرد: ان شاءالله سال ۱۴۰۰ سال اجرای پروژه های کوتاه مدت در استان باشد ضمن اینکه تاکنون اقداماتی در این خصوص انجام شده است.
در این مراسم از سند توسعه روستای گزخت رونمایی شد.
سند توسعه ۱۵۷ روستای استان با همکاری بسیج سازندگی، دانشگاه بیرجند و جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی تدوین می شود.
انتهای پیام/۱۲۷ / ۳