ممنوعیت ها و محدودیت های ترافیکی در خراسان جنوبی اعلام شد

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی ممنوعیت ها و محدودیت های تعطیلات کرونایی در راه های خراسان جنوبی را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سرهنگ علیرضا رضایی رئیس پلیس راه خراسان جنوبی در گفتگو با رسانه ها اظهار داشت: هم زمان با سراسر کشور براساس مصوبات ستاد ملی کرونا طرح محدودیت و ممنوعیت تردد خودرویی از ساعت ۱۲ ظهر امروز شنبه ۲۴ مرداد ماه در خراسان جنوبی نیز آغاز شده است.
وی بیان داشت: بر اساس تصمیمات گرفته شده در ۹ نقطه از ورودی های استان و ۱۰ ورودی پلیس راه بصورت فیزیکی از ورود خودروها با پلاک غیر بومی و خروج خودروها با پلاک بومی جلوگیری خواهد شد.
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی اشاره کرد: همچنین طی این طرح ۶۰ گشت خودرویی محورهای اصلی و فرعی خراسان جنوبی را کنترل و نسبت به اجرای ممنوعیت ها اقدام خواهند کرد و ورودی شهرها نیز توسط دوربین کنترل خواهد شد.
سرهنگ رضایی افزود: کلیه مجوزهایی صادره قبلی به جز موارد اضطراری که در لحظه صادر شده باشد فاقد اعتبار خواهد بود و اتوبوس های مسافربری بین شهری نیز با یک سوم ظرفیت، مجاز به جابجایی مسافر خواهند بود.
وی با بیان این که این طرح تا ساعت ۲۴ روز شنبه ۵ شهریور ادامه خواهد داشت؛ خاطرنشان کرد: جرایم در نظر گرفته شده در شهرهای قرمز ۱۰ میلیون ریال و شهرهای نارنجی ۵ میلیون ریال در نظر گرفته شده است که رانندگان متخلف ضمن اعمال قانون از ورودی شهرها برگشت داده خواهند شد.
گفتنی است سخنگوی ستاد ملی مقابله کرونا روز گذشته (شنبه) از تعطیلی ۶ روزه همه اصناف، بانک‌ها و مشاغل دولتی در سطح کشور به جز اصناف ضروری (گروه شغلی یک) از روز دوشنبه ۲۵ مرداد تا روز شنبه ۳۰ مرداد ماه به منظور کمک به کنترل کرونا خبر داد.
براساس آخرین رنگ‌بندی شهرستان‌ها از ۲۳ مرداد که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد، هفت شهرستان خراسان جنوبی در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر)، ۲ شهرستان در وضعیت نارنجی (پرخطر) و ۲ شهرستان در وضعیت زرد (متوسط خطر) است.
انتهای پیام/۱۰